تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 - ساعت : 12:21

کد مطلب: 39849 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرماندار عباس آباد:

فرهنگ نماز در جامعه نهادینه شود

مازندشورا: عباس آباد - فرماندار عباس آباد مهمترین و بزرگ ترین حمایت و جانبداری از نماز را نهادینه شدن فرهنگ نماز عنوان کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، حق الله کثیری ظهر دوشنبه در اجلاس نماز این شهرستان در امامزاده سید حسین(ع) با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم تا مانند نمازگزارانی چون پیامبر(ص) و مولا علی (ع)  این فریضه الهی را برپا کنیم، گفت: بزرگ ترین و مهمترین حمایت و جانبداری  از نماز، خوب نمازخواندن و نمازخوانان خوب است.

کثیری افزود: دستورات اداری بر اقامه نماز در ادارات تاکید دارد و اگر همه کارمندان با وجدان کاری و دلسوزی، کارهای اربابان رجوع را انجام دهند، دیگر ارباب رجوع در هنگام برپایی نماز توسط کارمندان اعتراض نمی کند.

وی با بیان اینکه گستردگی نماز در جوامع امروز محصول، نماز خوانی نمازگزاران خوب در طول تاریخ است، اضافه کرد: همانهایی که روحشان با این فریضه الهی عجین شده ، توانستند برکت نماز را در رفتارهایشان ساری و جاری کنند.

کثیری اظهار داشت: همه به این یقین برسیم که برای پشتیبانی و حمایت از این فریضه واجب  و تاثیر آن در زندگی اجتماعی باید  هرکسی از خودش آغاز کند و عهد ببندد که نمازگزاری باشد که با رفتار خویش طوری عمل کند که دیگران از کرامت انسانی او بهره  ببرند.

حجت الاسلام محمود علیخانی امام جمعه سلمانشهر  نیز در این مراسم  با بیان اینکه ابعاد اجتماعی نماز بسیار مهم و قابل توجه است، گفت: اگر جامعه ای به معنای واقعی ، نمازخوان باشد و آثار آن را درک کند ، از بسیاری از آسیب ها در امان خواهد بود.

وی  با اشاره به اثرات بهداشتی، اقتصاد سالم، تواضع ،  راستگویی و نظم نماز افزود: دغدغه بسیاری از  مدیران آسیبهایی است که در ابعاد گوناگون گریبانگیر جامعه شده و اگر بتوان فرهنگ درست نمازخواندن را در  اجتماع نهادینه کرد، بسیاری از این آسیبهای کاهش می یابد.

محمد رحیمی پور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان عباس آباد نیز در این مراسم، هدف از برگزاری اجلاس نماز را گسترس اقامه آن در جامعه دانست.

وی با بیان اینکه همه متولیان فرهنگی باید در اقامه نماز در جامعه تلاش کنند، افزود: آثار و بر کات فردی و اجتماعی  این فریضه الهی  بر کسی پوشیده نیست و قطعا ترویج بیشتر آن در داشتن جامعه ای سالم و پویا کمک خواهد کرد.


منبع : مهر - مازندران

برچسب ها : #جامعه #اینکه #فریضه #فرهنگ #اقامه #افزود #بسیاری #کثیری #اجتماعی #ابعاد #کارمندان #نمازخواندن #اجلاس #شهرستان #نهادینه #حمایت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فرهنگ نماز در جامعه نهادینه شود

*

*


X https://sport45.site/