مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39857 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 19:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فعالیت 15 هسته فن‌آور در مازندران/مصوبه جذب نخبگان جدی گرفته نمی‌شود

رئیس بنیاد نخبگان مازندران اعلام کرد

فعالیت 15 هسته فن‌آور در مازندران/مصوبه جذب نخبگان جدی گرفته نمی‌شود

مازندشورا: رئیس بنیاد نخبگان مازندران گفت: 15 هسته فن‌آور در استان فعالیت هستند که در هر هسته 7 نفر مشغول کار هستند و بنا داریم این روند را توسعه دهیم.

مازندشورا:محسن جهانشاهی در حاشیه نمایشگاه فن بازار مازندران در شهرستان ساری، درباره وضعیت تعداد نخبگان مازندران، اظهار کرد: مازندران استان نخبه‌پرور در کشور است و کارنامه روشنی در این ارتباط دارد.

وی با اعلام اینکه باید به صورت هوشمندانه فضا برای فعالیت نخبگان ایجاد کنیم، افزود: یکی از شاخصه‌های نخبه بودن کارآفرینی است.

رئیس بنیاد نخبگان مازندران با اعلام اینکه هزار و 200 نفر از نخبگان عضو این بنیاد هستند، گفت: 10 هزار نفر از دانش‌آموزان استان را در طرح شهاب زیرپوشش داریم و نبا داریم روند طرح شهاب را تا 40 هزار نفر ارتقاء دهیم.

این مسؤول با اعلام اینکه در استان مازندران مرکز نوآوری و فناوری تشکیل شده است، افزود: این مرکز با کمک خیران ایجاد شده است و بنا داریم این مرکز را در سطح دانشگاه‌های استان مازندران راه‌اندازی کنیم.

جهانشاهی به فعالیت بیش از 15 هسته فناور در استان اشاره کرد و افزود: در هر هسته پنج تا هفت نفر مشغول کار هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در دستگاه‌های اجرایی مازندران سهمیه‌ای برای جذب نخبگان وجود دارد، گفت: مصوبه در این زمینه داریم ولی چندان جدی گرفته نمی‌شود.

رئیس بنیاد نبخگان مازندران با اعلام اینکه برای توسعه مازندران و کشور باید از اقتصاد نفتی خارج شویم، گفت: فعالیت دنیا به سمت تولید علم بر پایه فناوری پیش می‌رود و این روند نیز در کشور ما شروع شده است.

86004/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - نخبگان - استان - اعلام - بنیاد - داریم - فعالیت - اینکه - افزود - فناوری - ایجاد - نمی‌شود - مصوبه - گرفته - جهانشاهی -

نظر شما در مورد : فعالیت 15 هسته فن‌آور در مازندران/مصوبه جذب نخبگان جدی گرفته نمی‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها