رونمایی از دستگاه اکتیو هارمونیک فیلتر در هفته پژوهش

تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 - ساعت : 19:29

کد مطلب: 39858 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران خبر داد

رونمایی از دستگاه اکتیو هارمونیک فیلتر در هفته پژوهش

مازندشورا: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران از رونمایی دستگاه اکتیو هارمونیک فیلتر مناسب برای مصارف تجاری، مسکونی و صنایع کوچک در هفته پژوهش خبر داد.

مازندشورا:قاسم شهابی امروز در شهرستان ساری، با اشاره به برگزاری جشنواره پژوهش وزارت نیرو در پژوهشگاه نیرو گفت: این جشنواره با مشارکت وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه به مناسبت هفته پژوهش طی روزهای ۲۷ و ۲۸ آذر ماه برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری جشنواره پژوهش در راستای تجلیل از برترین‌های پژوهش و فناوری وزارت نیرو به ویژه پژوهشگران و طرح‌های پژوهشی برتر و همچنین برقراری پیوند میان صنعت، دانشگاه و مراکز پژوهشی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران با اشاره به اینکه شرکت توزیع نیروی برق مازندران با برپایی غرفه، در نمایشگاه جانبی جشنواره نیز حضور دارد اضافه کرد: امکان نمایش دستاوردها و توانمندی‌های علمی پژوهشگران در جشنواره پژوهش مهیا است و تجلیل از دستاوردهای پژوهشی و تلاش در به‌کارگیری نتایج پژوهش‌ها سبب تسهیل تجاری‌سازی ایده‌ها و تولید محصولات فناورانه می‌شود.

این مسؤول بیان کرد: محورهای برگزاری این جشنواره شامل، عرضه عملکردهای مطالعاتی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها، موسسات پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی و همچنین تشویق و تقدیر از پژوهشگران، فناوران، موسسات پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برتر و ایجاد فضای تعامل و تبادل دانش میان صنعت، دانشگاه و مراکز پژوهشی و موسسات دولتی است.

شهابی با اعلام حضور دستاورد مهم پژوهشی شرکت توزیع نیروی برق مازندران، ادامه داد: توسعه روزافزون سیستم‌های قدرت در صنعت، باعث افزایش هارمونیک در شبکه شده است که معضل شدیدی در شبکه برق ایجاد نموده و موجب کاهش عمر و اختلال در بسیاری از دستگاه‌ها از جمله ترانسفورماتورها شده است.

وی بیان کرد: افزایش میزان هارمونیک و تاثیرات نامطلوب آنها یکی از مشکلات مهم در سیستم برق‌رسانی محسوب می‌شود و بنابراین شناسایی هارمونیک و روش‌های مطلوب حذف و کاهش آنها تا سطح مجاز ضروری است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران افزود: دستگاه اکتیو هارمونیک فیلتر برای مصارف تجاری، مسکونی و صنایع کوچک در شرکت توزیع نیروی برق مازندران با همکاری محققان دانشگاهی و حمایت‌های شرکت توزیع ساخته شده است و از آنجایی که قیمت اکتیوفیلترهای موجود در بازار جهانی بسیار بالا است، استفاده از این دستگاه در صنایع بسیار حساس با ملاحظات اقتصادی فراوان نیز مقدور نیست.

شهابی گفت: برتری این دستگاه، استفاده از تکنولوژی ادوات الکترواستاتیکی برای کاهش چشمگیر هزینه تمام شده و کاهش حجم و ابعاد دستگاه است به طوری که این دستگاه می‌تواند تا 15 آمپر هارمونیکی را متناسب با نیاز شبکه به‌صورت هوشمند و آنلاین از شبکه دارای اغتشاش حذف کند، عملکرد،کیفیت و دقت این دستگاه در حد استانداردهای جهانی و با قیمت 10 درصد نمونه مشابه خارجی خود است.

86018/


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #پژوهشی #توزیع #دستگاه #جشنواره #پژوهش #مازندران #نیروی #هارمونیک #وزارت #مدیرعامل #برگزاری #شهابی #موسسات #پژوهشگران #افزایش #ایجاد #اجرایی #جهانی #استفاده #بسیار #دستگاه‌های #صنایع #افزود #فیلتر #اکتیو #اشاره #تجلیل #دانشگاه #همچنین #مراکز

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رونمایی از دستگاه اکتیو هارمونیک فیلتر در هفته پژوهش

*

*


X https://sport45.site/