مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39858 -تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 -ساعت : 19:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رونمایی از دستگاه اکتیو هارمونیک فیلتر در هفته پژوهش

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران خبر داد

رونمایی از دستگاه اکتیو هارمونیک فیلتر در هفته پژوهش

مازندشورا: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران از رونمایی دستگاه اکتیو هارمونیک فیلتر مناسب برای مصارف تجاری، مسکونی و صنایع کوچک در هفته پژوهش خبر داد.

مازندشورا:قاسم شهابی امروز در شهرستان ساری، با اشاره به برگزاری جشنواره پژوهش وزارت نیرو در پژوهشگاه نیرو گفت: این جشنواره با مشارکت وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه به مناسبت هفته پژوهش طی روزهای ۲۷ و ۲۸ آذر ماه برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری جشنواره پژوهش در راستای تجلیل از برترین‌های پژوهش و فناوری وزارت نیرو به ویژه پژوهشگران و طرح‌های پژوهشی برتر و همچنین برقراری پیوند میان صنعت، دانشگاه و مراکز پژوهشی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران با اشاره به اینکه شرکت توزیع نیروی برق مازندران با برپایی غرفه، در نمایشگاه جانبی جشنواره نیز حضور دارد اضافه کرد: امکان نمایش دستاوردها و توانمندی‌های علمی پژوهشگران در جشنواره پژوهش مهیا است و تجلیل از دستاوردهای پژوهشی و تلاش در به‌کارگیری نتایج پژوهش‌ها سبب تسهیل تجاری‌سازی ایده‌ها و تولید محصولات فناورانه می‌شود.

این مسؤول بیان کرد: محورهای برگزاری این جشنواره شامل، عرضه عملکردهای مطالعاتی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها، موسسات پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی و همچنین تشویق و تقدیر از پژوهشگران، فناوران، موسسات پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برتر و ایجاد فضای تعامل و تبادل دانش میان صنعت، دانشگاه و مراکز پژوهشی و موسسات دولتی است.

شهابی با اعلام حضور دستاورد مهم پژوهشی شرکت توزیع نیروی برق مازندران، ادامه داد: توسعه روزافزون سیستم‌های قدرت در صنعت، باعث افزایش هارمونیک در شبکه شده است که معضل شدیدی در شبکه برق ایجاد نموده و موجب کاهش عمر و اختلال در بسیاری از دستگاه‌ها از جمله ترانسفورماتورها شده است.

وی بیان کرد: افزایش میزان هارمونیک و تاثیرات نامطلوب آنها یکی از مشکلات مهم در سیستم برق‌رسانی محسوب می‌شود و بنابراین شناسایی هارمونیک و روش‌های مطلوب حذف و کاهش آنها تا سطح مجاز ضروری است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران افزود: دستگاه اکتیو هارمونیک فیلتر برای مصارف تجاری، مسکونی و صنایع کوچک در شرکت توزیع نیروی برق مازندران با همکاری محققان دانشگاهی و حمایت‌های شرکت توزیع ساخته شده است و از آنجایی که قیمت اکتیوفیلترهای موجود در بازار جهانی بسیار بالا است، استفاده از این دستگاه در صنایع بسیار حساس با ملاحظات اقتصادی فراوان نیز مقدور نیست.

شهابی گفت: برتری این دستگاه، استفاده از تکنولوژی ادوات الکترواستاتیکی برای کاهش چشمگیر هزینه تمام شده و کاهش حجم و ابعاد دستگاه است به طوری که این دستگاه می‌تواند تا 15 آمپر هارمونیکی را متناسب با نیاز شبکه به‌صورت هوشمند و آنلاین از شبکه دارای اغتشاش حذف کند، عملکرد،کیفیت و دقت این دستگاه در حد استانداردهای جهانی و با قیمت 10 درصد نمونه مشابه خارجی خود است.

86018/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پژوهشی - توزیع - دستگاه - جشنواره - پژوهش - مازندران - نیروی - هارمونیک - وزارت - مدیرعامل - برگزاری - شهابی - موسسات - پژوهشگران - افزایش - ایجاد - اجرایی - جهانی - استفاده - بسیار - دستگاه‌های - صنایع - افزود - فیلتر - اکتیو - اشاره - تجلیل - دانشگاه - همچنین - مراکز -

نظر شما در مورد : رونمایی از دستگاه اکتیو هارمونیک فیلتر در هفته پژوهش

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها