تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 - ساعت : 18:25

کد مطلب: 39865 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرماندار جویبار:

۱۵۳ پروژه عمرانی در جویبار نیمه تمام است

مازندشورا: جویبار - فرماندار جویبار شمار طرح های نیمه تمام را در شهرستان ۱۵۳ پروژه اعلام کرد و گفت: تاکنون ۵۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی تخصیص یافته است.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، رجبعلی وهابی عصر دوشنبه در جلسه شورای اداری با بیان اینکه برای این شهرستان ۵۰ درصد از مبلغ تملک دارایی تخصیص یافته است، افزود : همچنین ۳۰ درصد از بودجه متوازن استانی و کشوری  به این شهرستان اختصاص یافته است.

وی گفت: از مبلغ ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تملک دارایی ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و از مبلغ ۵ میلیارد تومان متوازن استانی و کشوری مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جذب شده است.

فرماندار جویبار با اعلام اینکه ۱۵۳ طرح نیمه تمام در این شهرستان داریم ، افزود : مسئولین نهادهای دولتی باید برای جذب طرح های نیمه تمام خود تلاش کنند.

وهابی همچنین با اشاره به اینکه از ۱۳۰ طرح بسته رونق تولید تاکنون ۳۴ طرح به بانک های عامل معرفی شده اند ، گفت : تاکنون ۷ طرح به مبلغ ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خود را دریافت کرده اند.

وی تاکید کرد: دریافت این تعداد واحدها از سوی بانک ها بسیار کم است که بانک ها باید تعامل خود را با این واحدها بیشتر کنند.

کمک ۵۰ میلیون تومانی به زلزله زدگان غرب کشور

وهابی با تاکید براینکه برای کمک به زلزله زدگان ۵۰ میلیون تومان کمک های نقدی و غیرنقدی داشته ایم ، افزود : از سوی سپاه این شهرستان به مبلغ ۲۰ میلیون تومان و همچنین از سوی هلال احمر به مبلغ ۳۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی به غرب کشور ارسال شده است.

 بحران آب شرب در شهرستان جویبار

مدیر آب منطقه ایی شهرستان های قائمشهر و جویبار در ادامه این جلسه در خصوص وضعیت آب شهرستان جویبار اشاره کرد و گفت که برای  سال زراعی جدید و تامین آب زمین های شالیزاری و باغ مرکبات در این شهرستان به ۱۱۵ میلیون متر مکعب آب نیاز داریم.

هادی نیک اختر با بیان اینکه با وجود ۶۰ قطعه آبندان ، ۶ هزار و ۳۴۲ حلقه چاه و آب سد شهید رجائی با کمبود آب مواجه هستیم  ، افزود : حدود ۴۶.۸ دهم متر مکعب با کمبود آب مواجه خواهیم بود که برای تامین آب باید از آب بهنگام وبارندگی تامین شود.

وی افزود: در شهرستان جویبار بیش از ۹ هزار زمین شالیزاری وجود دارد که آب مورد نیاز این زمین های شالیزاری ۹۸ میلیون مترمکعب است و همچنین با ۴ هزار و ۲۰۰ هکتار از باغ مرکبات ۱۷ میلیون متر مکعب آب نیاز است.

وی گفت: در شهرستان جویبار تامین آب ۶۰ قطعه آبندان ۶.۲ دهم میلیون متر مکعب ، چاهها ۲۰ میلیون متر مکعب و سد شهید رجائی ۲۵ میلیون متر مکعب است .

نیک اختر راهکار مناسب برای تامن آب و جلوگیری از خشکسالی را تعریف شدن الگو کشت بهینه برای هر منطقه ، استفاده از آبیاری نوین و مدیریت بر آبهای مجازی اعلام کرد.

مدیر آب منطقه ایی شهرستان جویبار و قائمشهر با بیان اینکه مدیریت آب نیازمند فرهنگ سازی صحیح است ، بیان کرد : باید از حفاری چاه های غیر مجاز در این شهرستان جلوگیری کرد.


منبع : مهر - مازندران

برچسب ها : #میلیون #شهرستان #تومان #جویبار #افزود #میلیارد #اینکه #تامین #همچنین #شالیزاری #منطقه #قائمشهر #زدگان #مرکبات #رجائی #جلوگیری #مدیریت #مواجه #کمبود #زلزله #آبندان #اشاره #متوازن #استانی #یافته #دارایی #وهابی #اعلام #داریم #تاکید #دریافت #تاکنون #فرماندار #واحدها

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ۱۵۳ پروژه عمرانی در جویبار نیمه تمام است

*

*


X https://sport45.site/