مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39887 -تاریخ انتشار : سه شنبه 14 آذر 1396 -ساعت : 10:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تمهیدات راهداری استان اردبیل برای فصل زمستان/ فعالیت ۴۲۰ راهدار برای تسهیل در تردد جاده‌ای/ خریداری ۱۳ هزار تن نمک برای یخ‌زدایی مسیرها/ قبل از سفر با ۱۴۱ تماس بگیرید

رحمتی تشریح کرد؛

تمهیدات راهداری استان اردبیل برای فصل زمستان/ فعالیت ۴۲۰ راهدار برای تسهیل در تردد جاده‌ای/ خریداری ۱۳ هزار تن نمک برای یخ‌زدایی مسیرها/ قبل از سفر با ۱۴۱ تماس بگیرید

مازندشورا: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به فعالیت۴۲۰ راهدار در طرح راهداری زمستانی گفت: در راهداری زمستانی تمام راهدارخانه‌ها با ۱۲۰ اکیپ به صورت اصلی و پشتیبانی با ۲۶۰ دستگاه ماشین آلات آماده عملیات زمستانی هستند که در ۹ راهدارخانه ثابت و ۴ راهدارخانه سیار در ۱۰ شهرستان استان خدمت رسانی می‌کنند. 

مازندشورا:علی رحمتی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره تمهیدات زمستانی این استان برای امسال اظهار کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل جزء استان‌های سردسیر و دارای مناطق صعب العبور است، اولین بارش برف را در سه شهرستان تجربه کردیم، اما نسبت به سال گذشته با کمبود بارش و خشکسالی مواجه هستیم که امیدواریم بارش‌ها افزایش پیدا کند. 

وی افزود: خرید نمک، حمل نمک به آشیانه و گردنه‌های در نظر گرفته شده، نیرو‌های راهداری و ماشین آلات آماده شده و به شهرستان‌ها فرستاده شده اند. 

رحمتی با بیان اینکه راهداری استان اردبیل ۴۲۰ راهدار به صورت شیفتی دارد، گفت: در راهداری زمستانی تمام راهدارخانه‌ها با ۱۲۰ اکیپ به صورت اصلی و پشتیبانی با ۲۶۰ دستگاه ماشین آلات آماده عملیات زمستانی هستند که در ۹ راهدارخانه ثابت و ۴ راهدارخانه سیار در ۱۰ شهرستان استان خدمت رسانی می‌کنند. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل درباره تعداد گردنه‌های برف‌گیر استان تصریح کرد: استان اردبیل ۸ گردنه برف‌گیر دارد و طول راه‌ها ۶۳۷۲ کیلومتر است که ۴۷۰۰ کیلومتر آن روستایی می‌باشد و بیش از ۱۵۰۰ روستا در استان داریم. 

وی در خصوص روش‌های یخ زدایی متداول در سطح استان اردبیل گفت: سال گذشته ۱۹ هزار تن نمک و شن مصرف کردیم که ۱۵۰ هزار کیلومتر باند برف‌روبی انجام شد و برای امسال ۱۳ هزار تن نمک خریداری کردیم که با شن برای افزایش اصطکاک مخلوط می‌شوند. 

رحمتی با بیان اینکه برف‌روبی به دو صورت مکانیزه و دستی انجام می‌شود، افزود: پس از توقف کامل بارش و برف روبی، نمک پاشی انجام می‌شود و قبل از بارش نیز براساس پیش‌بینی هواشناسی، نمک پاشی در گردنه‌ها و مناطق برف گیر صورت می‌گیرد. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در پایان به شهروندان این استان و هموطنانی که قصد سفر به اردبیل را دارند، توصیه کرد: مردم حتما خودروی خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند و به توصیه راهدار‌ها و پلیس راه توجه کنند و همکاری لازم را داشته باشند. قبل از حرکت نیز برای مسیر‌های کوهستانی با شماره گیری ۱۴۱ اطلاعات راه‌ها را دریافت کنند و تاکید می‌کنیم که سیستم گرمایش، روشنایی و برف پاک کن وسیله نقلیه خود را چک کنند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - اردبیل - راهداری - رحمتی - زمستانی - جاده‌ای - اینکه - کردیم - مدیرکل - کیلومتر - توصیه - آماده - ماشین - راهدارخانه - برف‌روبی - گردنه‌های - برف‌گیر - راه‌ها - مناطق - خریداری - راهدار - تمهیدات - درباره - امسال - افزایش - گذشته - شهرستان - افزود -

مطالب مرتبط با : تمهیدات راهداری استان اردبیل برای فصل زمستان/ فعالیت ۴۲۰ راهدار برای تسهیل در تردد جاده‌ای/ خریداری ۱۳...
نظر شما در مورد : تمهیدات راهداری استان اردبیل برای فصل زمستان/ فعالیت ۴۲۰ راهدار برای تسهیل در تردد جاده‌ای/ خریداری ۱۳...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها