مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39895 -تاریخ انتشار : سه شنبه 14 آذر 1396 -ساعت : 11:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بازار فروش پرندگان فریدونکنار همچنان فعال است/ انقراض گونه‌ها به دلیل شدت شکار

مدیرکل محیط زیست مازندران:

بازار فروش پرندگان فریدونکنار همچنان فعال است/ انقراض گونه‌ها به دلیل شدت شکار

مازندشورا: مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با تأکید همچنان برخورد با بحث شکار در دستور کار ما قرار دارد، گفت: با وجود اینکه در حال مبارزه و برخورد با چنین مسائلی هستیم ولی بازار پرندگان فریدونکنار همچنان فعال است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، پرندگان مهاجر بسیاری سالانه وارد طبیعت مازندران می‌شوند که برخی اواسط زمستان و برخی نیز اوایل بهار از استان خارج می‌شوند.

با توجه به اینکه بیشتر پرندگان مهاجر از گونه‌های کمیاب و نایاب هستند، به جای اینکه بتوانند در طبیعت مازندران حال و هوایی تغییر دهند در دام شکارچیانی اسیر می‌شوند.

پرندگان مهاجر با شوق وصف‌ناپذیر مهمان تالاب‌های مازندران می‌شوند اگر بدانند چه سرنوشتی در انتظارشان است هرگز به این مهمانی نخواهد آمد چرا که سفر بی‌بازگشتی برای آنان رقم خواهد خورد و ناخواسته اسارت در چنگال‌های مرگ را تجربه می‌کنند.

پرندگان مهاجر مهمان طبیعت مازندران هستند و قرار است چند صباحی در استان حضور داشته باشند، همواره بزرگترها به ما یاد دادند احترام مهمان واجب است و باید به بهترین نحو از آنان پذیرایی شود ولی در حال حاضر صحبت‌ها و خبرهایی از کشتار بی‌رحمانه پرندگان در طبیعت مازندران به گوش می‌رسد که اصلا زیبنده استان ما نیست.

همواره در طول سال مسافران بسیاری وارد طبیعت مازندران می‌شوند که مردم استان سعی می‌کنند از آنان به بهترین نحو پذیرایی کنند به‌طور حتم پرندگان مهاجر نیز چنین خواسته‌ای دارند.

علاوه بر آن زیبایی طبیعت پاییزی مازندران با حضور پرندگان مهاجر دوچندان شده که می‌توان از این ظرفیت در زمینه گردشگری و مسائل دیگر بهره برد.

*برخورد جدی با بحث شکار

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در این‌باره ، اظهار کرد: در شبکه‌های اجتماعی مسائلی در ارتباط با کشتار پرندگان مطرح می‌شود که به ذهن انسان این‌گونه متبادر می‌شود مازندران قتل‌گاه پرندگان است.

حسینعلی‌ابراهیمی‌کارنامی با تأکید همچنان برخورد با بحث شکار در دستور کار ما قرار دارد، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در حال مبارزه و برخورد با چنین مسائلی هستیم ولی بازار پرندگان فریدونکنار همچنان فعال است.

وی ادامه داد: طرح پنج ساله قبلا در فریدونکنار مصوب شده که از ۹۴ شروع شده ما هم به مفاد آن پای‌بند هستیم و بحث نظارت و برخورد به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران تصریح کرد: در چنین شرایطی لازم است همه دستگاه‌ها و نهادها دست به دست هم دهند تا جلوی این موضوع را بگیرند؛ چرا که این مهم مطالبه جدی استان محسوب می‌شود.

ابراهیمی‌کارنامی گفت: به‌دلیل تغییرات اقلیمی تعداد پرندگان تغییر کرده شاهد انقراض برخی از گونه‌های پرندگان هستیم که نباید با شکار شاهد از بین رفتن گونه‌های بیشتر پرندگان باشیم.

*ضرورت توجه فرابخشی به بحث شکار پرندگان

این مسؤول با اشاره به اینکه پروانه شکار امسال صادر نشده است، اضافه کرد: در این حوزه اقدامات قانونی در دستور کار ما قرار دارد و باید با متخلفان به‌صورت جدی برخورد شود.

ابراهیمی‌کارنامی با تأکید بر اینکه بحث شکار پرندگان با توجه به خطر شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و بهداشتی، دامپزشکی و محیط زیستی باید فرابخشی به این مهم نگاه شود، خاطرنشان کرد: علاوه بر محیط زیست سایر دستگاه‌ها نیز باید این موضوع را مدیریت کنند چرا که شیوع آنفلوآنزا می‌تواند خطرات گسترده‌ای به همراه داشته باشد.

به گزارش فارس، امیدواریم به جای مطرح شدن بحث کشتار بی‌رحمانه پرندگان در طبیعت مازندران که این روزها نقل محافل است خبرهایی از حضور چشمگیر گونه‌های پرندگان بدون کوچک‌ترین آسیبی شنیده شود.

86034/ج

 


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پرندگان - مازندران - طبیعت - مهاجر - اینکه - می‌شوند - برخورد - استان - گونه‌های - مهمان - مدیرکل - دستور - کشتار - هستیم - فریدونکنار - همچنان - دستگاه‌ها - مسائلی - حفاظت - تأکید - خاطرنشان - فرابخشی - موضوع - به‌صورت - ابراهیمی‌کارنامی - همواره - بسیاری - گزارش - انقراض - بازار - بیشتر - تغییر - بی‌رحمانه - خبرهایی - پذیرایی - بهترین - علاوه -

نظر شما در مورد : بازار فروش پرندگان فریدونکنار همچنان فعال است/ انقراض گونه‌ها به دلیل شدت شکار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*