مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39916 -تاریخ انتشار : سه شنبه 14 آذر 1396 -ساعت : 13:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مناقصه زیرگذر چهارراه رسالت شهر ایلام هفته آینده برگزار می شود

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون امور زیربنایی و ترافیک شهرداری ایلام گفت: فراخوان اسناد، شناسایی پیمانکار و مناقصه اجرای طرح زیرگذر چهارراه رسالت، خیابان آیت اله حیدری شهر ایلام هفته آینده برگزار می شود.

مازندشورا:علیرضا سروری اظهار کرد: طراحی های فنی مربوط به اجرای طرح انجام شده و تمامی مصوبات شورای ترافیک، محیط زیست و پدافند غیرعامل این طرح نیز اخذ شده است.
وی با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح 80 میلیارد ریال و زمان اجرای آن 12 ماه برآورد شده است، یادآور شد: زیرگذر رسالت به طول 430 متر از اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام واقع در خیابان آیت اله حیدری تا روبروی شرکت مخابرات و جهاد کشاورزی ایلام ادامه دارد.
وی یادآور شد: این زیرگذر به صورت زیرزمینی و با شیب مناسب 4 درصد و در دو خط رفت و برگشت هر کدام به عرض استاندارد 3.65 متر احداث می شود و در کنار آن دسترسی های حاشیه ای به دیگر نقاط شهر ایجاد خواهد شد.
معاون امور زیربنایی و ترافیک شهرداری ایلام با بیان اینکه ایجاد زیرگذر میدان شهید کشوری در دست اقدام است و طراحی ها و ملاحظات این طرح نیز انجام شده است، گفت: با توجه به اینکه زمان برآورد شده برای اجرای این طرح 12 ماه است تلاش می شود به منظور رفاه حال مردم و جلوگیری از اختلال بلند مدت در تردد شهروندان اجرای 2 طرح زیرگذر رسالت و شهید کشوری به طور همزمان انجام شود.
سروری اضافه کرد: طرح زیرگذر کشوری نیز به طول 430 متر از روبروی ایستگاه آتش نشانی واقع در بلوار مدرس تا روبروی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در بلوار آزادی ادامه دارد و اعتبار مورد نیاز برای اجرای آن 85 میلیارد ریال برآورد شده است.
وی با تاکید بر اینکه با توجه به تجربیات تلخ گذشته در اجرای این 2 طرح به دنبال انتخاب پیمانکار قوی و با توان مالی بالا هستیم، یادآور شد: مناقصه اجرای این طرح ها به صورت 2 مرحله ای انجام خواهد شد و تنها پاکت پیشنهاد قیمت شرکت هایی باز خواهد شد که در مرحله ارزیابی فنی و کیفی نمره لازم را کسب کرده باشند.
معاون امور زیربنایی و ترافیک شهرداری ایلام گفت: در طول زمان اجرای این طرح ها به شدت همکاری و همراهی شهروندان ضروری است و با توجه به اینکه بالای 80 درصد خودروهای شهر ایلام تک سرنشین هستند از مردم درخواست می شود در زمان اجرای طرح ها از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.
سروری اضافه کرد: در طول اجرای طرح بلوار اصناف و بلوار مدرس به عنوان جایگزین برای دسترسی مردم مناطق جنوبی شهر به مناطق شمالی در نظر گرفته خواهد شد.
شهر 220 هزار نفری ایلام بدلیل عرض بسیار کم معابر و تجمع مراکز خدماتی در هسته مرکزی شهر با معضل ترافیک مواجه است و چهارراه رسالت و میدان شهید کشوری شهر ایلام از جمله مناطقی است که بار ترافیکی بسیار زیادی دارد و در مواقعی ار روز با گره ترافیکی مواجه می شود.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجرای - ایلام - زیرگذر - اینکه - ترافیک - بلوار - کشوری - رسالت - یادآور - روبروی - سروری - برآورد - اضافه - شهروندان - مرحله - مناطق - مواجه - ترافیکی - میدان - بسیار - ادامه - میلیارد - اعتبار - طراحی - چهارراه - مناقصه - دسترسی - زیربنایی - معاون - ایجاد - شهرداری -

نظر شما در مورد : مناقصه زیرگذر چهارراه رسالت شهر ایلام هفته آینده برگزار می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها