عروس و دامان مازندرانی هدیه عروسیشان را به زلزله زدگان اهدا کردند

تاریخ انتشار : سه شنبه 14 آذر 1396 - ساعت : 17:08

کد مطلب: 39917 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عروس و دامان مازندرانی هدیه عروسیشان را به زلزله زدگان اهدا کردند

مازندشورا: ساری - ایرنا - عروس و داماد جوان مازندرانی هدیه 440 میلیون ریالی عروسیشان را برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه اهدا کردند.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، مراسم عروسی امیرعلی (روح الله) عشوری سوادکوهی ساکن روستای ' سنگده ' شهرستان ساری به همراه هدیه ریزان دوستان و آشنایان دوشنبه شب برگزار شد .
این تازه داماد ساروی با توافق همسرش صبح سه شنبه هدیه نقدی جمع آوری شده را در اختیار بخشدار ' دودانگه ' قرار داد تا از این طریق با زلزله زدگان غرب کشور همدردی کند.
هدیه ریزان در مراسم عروسی یک رسم فراگیر در استان مازندران بویژه مناطق روستائی برای کمک به عروس و داماد جوان است تا در آغاز زندگی مشترک مورد حمایت قرار گیرند.
بخشدار دودانگه به خبرنگار ایرنا گفت که امیرعلی و همسرش تمامی کمک های نقدی جمع آوری شده در مراسم هدیه ریزان را یکجا تحویل وی داده اند تا برای زلزله زدگان کرمانشاه ارسال شود.
جهانبخش عشوری افزود که در حال حاضر این کمک نقدی در اختیار بخشداری قرار گرفته و بزودی با مشورت فرمانداری برای چگونگی رساندن این کمک به زلزله زدگان تصمیم گیری می شود.
** زلزله ؛ درد مشترک
روستای سنگده با حدود 2 هزار و 500 نفر جمعیت در جنوب شهر ساری در منطقه کوهستانی و جنگلی واقع است.
سنگده که زمانی نامش ' سیدمحله ' بود ، از روستاهائی است که گفته می شود ساکنانش تجربه ویرانگری زلزله را حدود نیم قرن پیش چشیدند.
بیشتر ساکنان این روستا را سادات تشکیل می دهند و به همین علت هم نام اولیه آن سیدمحله بود.
خبرنگار : حسین فلاحتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6982/1654

اجتماعي

زلزله كرمانشاه

زوج مازني

هديه


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #زلزله #زدگان #مراسم #ریزان #سنگده #خبرنگار #دودانگه #بخشدار #سیدمحله #ساری #فلاحتی #اختیار #همسرش #امیرعلی #عشوری #ایرنا #داماد #عروسی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : عروس و دامان مازندرانی هدیه عروسیشان را به زلزله زدگان اهدا کردند

*

*


X https://sport45.site/