مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39920 -تاریخ انتشار : سه شنبه 14 آذر 1396 -ساعت : 13:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتقاد اعطا به موازی کاری 4 معاونت شهرداری

مازندشورا: شهردارآنلاین: عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران بر لزوم ارتباط بیشتر شورا و معاونت شهرسازی شهرداری تهران تأکید کرد.

مازندشورا:علی اعطا صبح امروز پس از استماع سخنان معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران با بیان اینکه متاسفانه شاهد موازی کاری در معاونت‌های شهرداری هستیم، گفت: در شهرداری تهران، معاونت‌های فنی و عمرانی، معاونت خدمات شهری، معاونت فرهنگی با معاونت شهرسازی و معماری موازی‌کاری می‌کند که لازم است در اصلاح ساختار شهرداری این موضوع را مدنظر قرار دهیم.

وی با بیان اینکه بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که بسیاری از طرح‌هایی که در معاونت شهرسازی و معماری تهیه می‌شود در قفسه‌ها مانده و خاک می‌خورد، گفت: این طرح‌ها در معاونت شهرسازی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و در کتابخانه آرشیو می‌شود که باید نسبت به این موضوع توجه جدی‌تری داشته باشیم چراکه با گذشت زمان بعضا این طرح‌ها قابل استفاده مجدد هم نیست.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه در سخنان آقای حجت اشاره شد که مصوبات شورای عالی شهرسازی بعضا برای شهرداری بار مالی سنگین ایجاد می‌کند، تصریح کرد: در این رابطه توجه کنید که طبق ماده 7 قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری شهرداری‌ها ملزم به اجرای مصوبات شورای عالی هستند و نیاز نیست شخص سومی به شهرداری بگوید که مصوبه شورای عالی شهرسازی را اجرا کند یا نه، مگر دولت در برابر مصوبات مجلس در شرایطی که منابع مالی کافی وجود نداشته باشد، دخالت می‌کند؟

اعطا در پایان افزود: لازم است هماهنگی شورا و معاونت شهرسازی بیشتر شود چراکه در بحث بافت فرسوده شهرداری به اتفاق دولت کارهایی را انجام می‌دهد اما شورا به اندازه کافی در جریان نیست یا در بحث طرح تفصیلی ما در شورا کارگروه‌هایی از جامعه متخصصان تشکیل داده‌ایم که ببینیم اگر بازنگری در طرح تفصیلی لازم است، با چه رویکردی این مهم انجام شود که لازم است با وفاق بیشتری این کار را پیش ببریم.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - شهرسازی - معاونت - شورای - معماری - اینکه - مصوبات - تهران - استفاده - چراکه - تفصیلی - طرح‌ها - معاونت‌های - سخنان - موازی - می‌کند - موضوع - می‌دهد -

نظر شما در مورد : انتقاد اعطا به موازی کاری 4 معاونت شهرداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها