مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39921 -تاریخ انتشار : سه شنبه 14 آذر 1396 -ساعت : 13:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن

لزوم ورود نهادهای مدنی برای حفاظت از رودخانه دز

مازندشورا: شهردارآنلاین: فرماندار دزفول با انتقاد از کم توجهی مدیرکل محیط زیست خوزستان، بر لزوم ورود نهادهای مدنی در راستای حفاظت از رودخانه دز تاکید کرد.

مازندشورا:حبیب اله آصفی پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه حفاظت کیفی رودخانه دز در سالن جلسات فرمانداری اظهار کرد: اهمیت رودخانه دز به حدی است که مدیرکل محیط زیست استان باید در جلسات حفاظت کیفی آن در دزفول حضور پیدا کند اما متاسفانه با وجود دعوت های مکرر، وی تاکنون در این جلسات حضور پیدا نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری باید نسبت به پاکسازی رودخانه دز وقت و اهمیت بیشتری به خرج دهد، افزود: نهادهای مدنی می توانند در زمینه حفاظت رودخانه و حفظ آن از بحران ها موثر واقع شوند؛ بنابراین پبشنهاد می شود شهرداری، کیوسک هایی را در تفرجگاه های ساحلی شهر در اختیار نهادهای مدنی بگذارد تا اعضای این انجمن ها به آموزش مسائل زیست محیطی به شهروندان و مسافران بپردازند.

آصفی با بیان اینکه انباشت حجم انبوه جلبک و زباله در اطراف رودخانه دز به ویژه پل شناور زیبنده این رودخانه نیست، عنوان کرد: محیط زیست نیز باید نظارت خود را بر روی کت های بالادست رودخانه بیشتر کند و با صاحبان کت ها حتی کت های دولتی که موارد زیست محیطی و بهداشتی را رعایت نمی کنند به طور جدی برخورد کند.

فرماندار دزفول با تاکید بر اینکه فرهنگ پاکسازی، زیباسازی و حفاظت از رودخانه دز باید ابتدا از طریق ادارات به مردم آموزش داده شود، تصریح کرد: درحوزه شهری نیز شهرداری باید با گماردن نیروهایی در پارکهای ساحلی در بحث حفاظت زیست محیطی از رودخانه دز بیش از پیش وارد شود.

آصفی گفت: ما نیز آمادگی داریم تا از اعتبارات شهرستان نسبت به خرید دستگاه های مخصوص متناسب با نیاز رودخانه دز برای لایروبی آن اقدام کنیم.

فرماندار دزفول، ورود فاضلاب چم گلک و پسماند و آلودگی های ناشی از مناطق بالادست رودخانه از جمله استان لرستان را نیز از عوامل موثر در آلودگی رودخانه دز دانست و گفت: رودخانه دز استان لرستان و اهواز را نیزپوشش می دهد؛ بنابراین ما انتظار داریم سازمان محیط زیست استان با افزایش توجه به وضعیت این رودخانه نمایندگانی از شورای حفاظت کارون نیز درجلسات ما حضور داشته باشند.

وی با ابراز دلخوری از کم توجهی ها و عدم حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در جلسات رودخانه دز در دزفول خواستار توجه و اهتمام این سازمان به موضوع مهم رودخانه دز شد. 

آصفی همچنین از تصویب ۲۸ میلیارد تومان اعتبار به آب و فاضلاب دزفول خبرداد و افزود: با این اعتبار نجومی که باپیگیری و تلاش های فراوان به تصویب رسیده می توان شاهرگ آلودگی های رودخانه دز را با طرح ها و اقدامات موثر درزمینه آب و فاضلاب از بین برد.

فرماندار دزفول در ادامه با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه پروژه پالایشگاه دزفول مجوزات زیست محیطی ندارد، گفت: لازم است متولیان زیست محیطی استان و شهرستان در راستای تنویر افکارعمومی به تشریح وضعیت زیست محیطی این پروژه و اخذ مجوز پالایشگاه بپردازند تا عده ای با رفتارهای غیرکارشناسی خود اخبار کذب به مردم شهرستان ندهند. 

آصفی بیان کرد: طبیعی است که هر توسعه ای عوارض دارد اما مخالفت های اخیر نسبت به احداث پالایشگاه و نیروگاه در دزفول با بهانه تخریب محیط زیست و کشاورزی توسط این طرح ها کاملاً غیرفنی و هدف دار است چرا که این طرح ها کاملاً تخصصی و با دانش روز دنیا جلو خواهند رفت؛ بنابراین سخت گیری و سخنرانی های تخریب کننده عده ای قطعا به مسائل دیگری مربوط می شود. 

وی، مخالفت با احداث پالایشگاه و نیروگاه در دزفول را مخالفت با اشتغال و توسعه این شهرستان عنوان کرد و افزود: به عنوان فرماندار دزفول اجازه نمی دهم کسی به خاطر مسائل سیاسی با سرنوشت دزفول بازی کند، هیچکس اجازه ندارد به دلایل واهی مردم را فریب بدهد و آمار و اطلاعات اشتباه بدهد. 

فرماندار دزفول همچنین تاکیدکرد: دانش فنی و زیست محیطی نیروگاه و پالایشگاه دزفول به اندازه ای قوی و مشهود است که با کوچکترین بررسی و تحقیق می توان به کذب بودن ادعای برخی پی برد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رودخانه - دزفول - حفاظت - محیطی - استان - پالایشگاه - فرماندار - جلسات - اینکه - شهرستان - مسائل - مخالفت - فاضلاب - عنوان - نهادهای - شهرداری - نیروگاه - آلودگی - افزود - بنابراین - اخبار - پروژه - احداث - کاملاً - اجازه - تخریب - اعتبار - توسعه - ندارد - بالادست - پاکسازی - ساحلی - تاکید - مدیرکل - اهمیت - آموزش - بپردازند - همچنین - وضعیت - لرستان - داریم - تصویب -

نظر شما در مورد : لزوم ورود نهادهای مدنی برای حفاظت از رودخانه دز

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*