مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39935 -تاریخ انتشار : سه شنبه 14 آذر 1396 -ساعت : 15:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

« کمپین نه به افسردگی» در ساری ایجاد شد

مازندشورا: شهردارآنلاین: کمپین نه به افسردگی با هدف افزایش آگاهی های مردم و به همت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و شهرداری در ساری ایجاد شد.

مازندشورا:سمیه تقوی کارشناس سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در خصوص کمپین ضدافسردگی در پارک روشن گفت: به مناسب کمپین ضد افسردگی، برنامه‌ای از ۱۱ تا ۱۵ آذرماه در بوستان روشن ساری با هدف افزایش آگاهی در خصوص افسردگی و پیش‌گیری از آن در حال برگزاری است.

کارشناس سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، از جمله برنامه‌ها در این ایام به انجام تست فشار خون و قند خون، مشاوره پزشکی، اجرای موسیقی زنده، کاریکاتور، اجرای پانتومیم و تئاتر با موضوع افسردگی، انجام مشاوره‌های روانشناختی فردی و گروهی، آموزش پیش‌گیری افسردگی، خنده‌درمانی و خاطره‌گویی اشاره کرد.

تقوی با اشاره به استقبال خوب مردم از این برنامه‌ها، گفت: یکی از راهکارهای پیش‌گیری از افسردگی شاد بوده است که برنامه ویژه‌ای برای کودکان سنین پیش دبستان و پایه اول دبستان انجام شد که مراجعان بسیاری داشته است.

محمودرضا اژان‌ورزی، کارشناس مسئول سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به نام‌گذاری سال ۲۰۱۷ از سوی سازمان بهداشت جهانی باعنوان « افسردگی، بیایید با هم حرف بزنیم»، گفت: با توجه به این امر، سازمان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران از اول تا پایان آذرماه، کمپینی را جهت افزایش آگاهی افراد جامعه در رابطه با افسردگی تدارک دیده است.

وی با بیان اینکه این کمپین به‌صورت گسترده و یکپارچه در سطح استان مازندران با محوریت مرکز استان و با همکاری شهرداری ساری در حال انجام است، افزود: در جای جای استان و در تمام خانه‌های بهداشت و مراکز درمان، همه تیم سلامت در این پویش توجیه شدند و اقدامات مفید و موثری تاکنون انجام شده است.

اژان‌ورزی هدف از پویش را انتقال پیامی به‌صورت یکپارچه و به زبان و طرق مختلف در یک بازه زمانی خاص به یک گروه هدف خاص دانست و افزود: در همین راستا اقدامات گستره‌ای اعم از توانمندسازی کارشناسان سلامت‌روان در مراکز بهداشت تابعه انجام شده است.

کارشناس مسئول سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مازندران،  با اشاره به اینکه پس از طرح تحول سلامت، همه مراکز درمان شهری دارای کارشناس سلامت روان یا روان‌شناس شدند، افزود: این افراد آموزش‌های لازم را در این زمینه دیده‌اند و طبق جدول زمان‌بندی نسبت به آموزش گروه هدف در سطح جامعه اقدام می‌کنند.

وی در رابطه با جشنواره‌ای که در مرکز استان با موضوع «از افسردگی بگوییم» در حال اجراست، گفت: این برنامه با همکاری شهرداری ساری تدارک دیده شده و شامل تئاتر خیابانی، خنده درمانی، اجرای برنامه‌های شاد برای کودکان در صبح‌ها، کلاس‌های آموزشی با موضوع‌های راهکارهای شادی و نشاط، سلامت روان و پیش‌گیری از افسردگی و تهیه و توزیع تراکت است.

اژان‌ورزی با اشاره به انجام هماهنگی‌های لازم با آموزش و پرورش استان، گفت: مقرر شد در اکثر مدارس با همکاری شبکه بهداشت و درمان برنامه‌های مختلفی در جهت افزایش سطح آگاهی گروه هدف اجرا گردد و  در این جشنواره نیز، مدارس مقاطع مختلف به نوبت بازدید دارند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : افسردگی - سلامت - مازندران - پزشکی - استان - اشاره - دانشگاه - کارشناس - بهداشت - کمپین - پیش‌گیری - ساری - افزود - درمان - مراکز - افزایش - آموزش - اجرای - آگاهی - همکاری - اژان‌ورزی - یکپارچه - شهرداری - برنامه‌های - مدارس - به‌صورت - مختلف - اقدامات - دبستان - موضوع - راهکارهای - تئاتر - برنامه‌ها - آذرماه - برنامه - کودکان - رابطه - تدارک - جامعه - افراد - مسئول - اینکه -

نظر شما در مورد : « کمپین نه به افسردگی» در ساری ایجاد شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*