مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39938 -تاریخ انتشار : سه شنبه 14 آذر 1396 -ساعت : 15:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن

۱۳۰ میلیون تومان از سهم شهرداری ها به کتابخانه بهشهر پرداخت شد

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کتابخانه عمومی بهشهر از پرداخت ۱۳۰ میلیون تومان سهم نیم درصد شهرداری‌های بهشهر در سال گذشته به کتابخانه خبر داد و گفت: از این مقدار ۱۱۰ میلیون تومان سهم شهرداری بهشهر است.

مازندشورا:علی ذبیح پوربعدازظهر سه‌شنبه در نشست هم‌فکری با اصحاب رسانه افزود: پرداخت سهم نیم درصد شهرداری‌ها به کتابخانه کمک شایانی به بخش‌های مختلف کتابخانه‌ها می‌کند که در این بخش شاهد تلاش مستمر و پیگیر شهرداری‌های بهشهر، خلیل شهر و رستمکلا در این شهرستان هستیم.

وی با اشاره به همکاری رسانه‌ها از تشکیل اولین کارگروه رسانه در کتابخانه عمومی بهشهر خبر داد و اظهار کرد: این کارگروه باهدف کمک به ترویج کتاب‌خوانی تشکیل‌شده است و کارگروه خیران، اصناف و تأثیرگذاران در این بخش به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

ذبیح پور، یکی از ارکان تشکیل‌دهنده فرهنگ در جوامع مختلف را کتابخانه و کتاب‌خوانی افراد جامعه دانست که باید با کمک مردم و مسئولان برای توسعه در این بخش اقدام شود.

رئیس کتابخانه عمومی شهرستان بهشهر، همچنین سرمایه‌گذاری در عرصه کتاب‌خوانی را کمک به توسعه فرهنگی دانست که باید باقوت توسط آحاد مردم و گروه‌ها دنبال شود.

وی ادامه داد: تلاش برای سرمایه‌گذاری در بخش کتاب‌خوانی درواقع کمک برای ارتقا فرهنگ کتاب‌خوانی در سطوح مختلف جامعه است و درواقع با این سرمایه‌گذاری به توسعه فرهنگ و فکری جامعه کمک کرده‌ایم.

ذبیح پور با اشاره به برنامه‌ریزی‌های افق ۱۴۰۴ گفت: طبق این برنامه باید ۳۵ درصد جمعیت عضو کتابخانه باشند و براساس برنامه ۱۴۰۴ باید فضا برای ۱۰۰ نفر در شهرستان حدود ۸ مترمربع باشد که این فضا در شهرستان بهشهر هم‌اکنون یک و نیم مترمربع است.

وی با اشاره به وجود ۱۲۰ هزار جلد کتاب در بیش از ۱۰۰ عنوان در ۱۱ باب کتابخانه مشارکتی و نهادی کتابخانه‌های بهشهر، یادآور شد: تنها ۵ هزار نفر عضو کتابخانه شهرستان بهشهر هستند و در این بخش با کاهش عضو و مراجعین به کتابخانه روبرو هستیم.

رئیس کتابخانه عمومی شهرستان بهشهر ادامه داد: بیشترین مراجعه‌کنندگان به کتابخانه‌های بهشهر، کودک و نوجوانان هستند و بزرگ‌سالان از کتاب‌خوانی استقبال نمی‌کنند.

ذبیح پور افزود: مهم‌ترین کمک‌کار ما در امر کتابخانه‌ها شهرداری‌ها و خیرین هستند و امیدواریم با تشکیل کارگروه رسانه، رسانه‌ها به‌عنوان بازوان توانمند ما کمک‌کار نهادینه کردن فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه باشند.

در این نشست مشکلات و معضلات کتابخانه و کتاب‌خوانی ازجمله فاصله طولانی کتابخانه‌ها، به‌روز نبودن برخی از عناوین کتب، توجه به کتاب براساس نیاز مراجعه‌کنندگان، تلاش برای آوردن کتاب به سطح جامعه و خانه‌های مردم ازجمله مشکلات و راهکارها توسط اصحاب رسانه عنوان شد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کتابخانه - بهشهر - کتاب‌خوانی - شهرستان - جامعه - فرهنگ - رسانه - کارگروه - توسعه - سرمایه‌گذاری - کتابخانه‌ها - عمومی - اشاره - مختلف - مشکلات - براساس - باشند - مترمربع - ازجمله - مراجعه‌کنندگان - برنامه - کتابخانه‌های - کمک‌کار - عنوان - دانست - رسانه‌ها - هستیم - شهرداری‌ها - تشکیل - پرداخت - ادامه - افزود - اصحاب - درواقع -

نظر شما در مورد : ۱۳۰ میلیون تومان از سهم شهرداری ها به کتابخانه بهشهر پرداخت شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*