مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39997 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 آذر 1396 -ساعت : 13:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

همکاری باشرکت های ایرانی،الویت شهرداری رشت دربحث سرمایه گذاری

مازندشورا: شهردارآنلاین: صبح دوشنبه سیزدهم آذر ماه سلسله نشست های سرمایه گذاری در دفتر ساختمان مرکزی شهرداری رشت با حضور دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت، احمد رمضانپور نرگسی و محمدحسن علیپور از اعضای شورای اسلامی شهر رشت، مهندس شیرزاد معاون مالی و اقتصادی شهرداری رشت، ، مهندس اخوان معاون برنامه ریزی تو سعه سرمایه انسانی شهرداری رشت، گل احضار رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت ، رحمتی مدیر بازرسی شهرداری و حسنی رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و پریسا رستگار سرپرست امور ارتباطات بین الملل شهرداری و دکتر ابراهیم شاه ، دکتر ابراهیمی و مهندس درخشان فر به عنوان فعالین سرمایه گذاری در شهر رشت برگزار شد.

مازندشورا:در این نشست شهردار رشت ضمن خیر مقدم به دکتر ابراهیم شاه و هیئت همراه اذعان داشت: عدم توجه به سرمایه گذار فقط مختص شهر رشت نیست بلکه این مسئله در همه کشور به طور کم یا زیاد دیده می شود.
دکتر نصرتی تصریح کرد: مادامی که تفکر مدیران بر این باشد که ایران با داشتن نفت و گاز ثروتمندترین کشور جهان هست ، هیچ زمان در بخش سرمایه گذاری و ورود سرمایه گذار موفق نخواهند شد.
 وی با اشاره به فعالیت خود در مجمع بین المللی افزود: الویت شهرداری رشت در بخش سرمایه گذاری کار کردن سرمایه گذاری داخلی و شرکت های ایرانی است.
دکتر مسعود نصرتی با تاکید بر ظرفیت بسیار بالای شهر رشت خاطر نشان کرد: تالاب ۳۵ هکتاری عینک، دو رودخانه گوهررود و زرجوب، و از همه مهم تر ورود سالیانه ۳۶ میلیون گردشگر به این شهر در مقایسه به ورود ۲۰ میلیون گردشگر در شهر مذهبی مشهد موضوع قابل تاملی در حوزه سرمایه گذاری در این شهر است.
 شهردار رشت با اشاره به ضرورت تامین زیرساخت ها در مسائل مختلف در راستای ورود سرمایه گذار یادآور شد: با توجه به بکر بودن شهر رشت در حوزه سرمایه گذاری، و عدم وجود رقیب در این حوزه باید گفت که شرایط کاملاً برای سرمایه گذاری آماده و مهیاست.لذا کسی در شرایط فعلی برنده است، که نفر اول باشد.
وی از آمادگی کامل شهرداری رشت در حمایت از سرمایه گذارخبر داد و گفت: خوشبختانه ظرف ۴ الی ۵ ماه آینده با ورود راه آهن به شهر رشت، شاهد تسهیل در امر سرمایه گذاری خواهیم بود.
احمد رمضانپور نرگسی توسعه نیافتگی شهر رشت در حوزه های مختلف را عدم حضور فرد گیلانی در بدنه دولت در ادوار گذشته اعلام کرد و اذعان داشت: بعد از دوره دیلمی برای اولین بار با حضور دکتر نوبخت به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه شاهد فعالیت یک گیلانی در بدنه دولت هستیم.
این عضو شورا با اشاره به حضور فردی توانمند در شهرداری رشت، تصریح کرد: امروز همه چیز عوض شده ، و اکنون یک مثلث قدرت توسعه در شهر رشت، که در راس آن استاندار جوان و مجمع نمایندگان استان، و شهردار و اعضای شورا دو ضلع این مثلث هستند، در تلاشند تا رشت را به جایگاه واقعی خود هدایت نمایند.
وی در ادامه با اشاره به قطع ارتباط با جهان و کاهش ورود سرمایه گذار در دولت هشتم و نهم تصریح کرد: امروز حاکمیت به این نتیجه رسیده ، که برای برون رفت از وضعیت کنونی باید به سرمایه گذار میدان داد.

محمد حسن علی پور دیگر نماینده شورای شهر رشت نیز با تاکید بر ضرورت ایجاد مشارکت و همدلی ما بین مسئولین و سرمایه گذار یادآور شد: خوشبختانه امروز با وجود تعامل ما بین شهردار و اعضای شورای شهر شاهد ورود سرمایه گذار در این شهر هستیم.
علی پور با اشاره به شجاعت و از خودگذشتگی جوانان هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: شجاعت و فداکاری در نسل امروز نیز به همان قدرت مشهود است و خوشبختانه شاهد حضور جوانان فعال و خوش فکری در مسندهای مدیریتی استان و شهرستان رشت هستیم.

دکتر ابراهیم شاه با تاکید بر مطالعات و تحقیقات بیست ساله خود در خصوص استان گیلان اذعان داشت : نقص های فرهنگی و قانونی در بخش سرمایه گذاری مانع تحقق اهداف توسعه ای دلسوزان این استان است.

این سرمایه گذار که دکترای مدیریت توسعه و پایه گذار اولین مرکز پژوهشی از سال ۶۹ است، در اشاره به سوابق فعالیت خود اظهار داشت: تالاب ها و رودخانه ها امتیاز بزرگی است که به بدترین وجه ممکن حفاظت می شوند، لذا شایسته استت تا در اولین گام به فکر احیا این رودخانه ها باشیم.
وی به ضرورت توجه به بخش تحقیق در شهرداری تاکید داشت و گفت: با توجه به اینکه در عصر انفورماتیک اطلاعات همه چیز ثبت خواهد شد به عنوان اولین پیشنهاد شایسته است اطلاعات پژوهشی در شهرداری ثبت و ضبط شود.
دکتر ابراهیم شاه با اشاره به تامین امنیت سرمایه گذار در شهر یاد آور شد: هیچ کس نقطه ریسک را نمی پذیرد، بنابراین حمایت، هدایت و نظارت بر کار سرمایه گذار از وظایف مسئولین است.
وی افزود: در هیج جای دنیا سرمایه گذار به دنبال مجوزها نخواهد رفت، بلکه سرمایه گذار با داشتن کارنامه و شناسنامه مشخص با تعیین حفظ جایگاه در حوزه سرمایه گذاری شهری ورود خواهد کرد.
دکتر ابراهیم شاه با تاکید بر تداوم ارتباط سرمایه گذار با مدیران گفت: اگر مدیران با سرمایه گذار هم سو نباشند ، هیچگاه طرح ها و برنامه های توسعه ای شهر موفق نخواهد شد.
در پایان این نشست مقرر شد تا مدت هفت تا ده روز آینده طرح های توسعه ای از سوی شهرداری اعلام ، و پس از آن با برگزاری نشست های مشترک سرمایه گذاران با کارشناسان شهرداری روی طرح ها کار شود و در طول مدت سه الی ۵ ساله به اجرا درآید.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سرمایه - گذاری - شهرداری - اشاره - توسعه - تاکید - ابراهیم - استان - امروز - اولین - تصریح - رودخانه - اذعان - ضرورت - فعالیت - مدیران - هستیم - شهردار - خوشبختانه - جایگاه - اعضای - نخواهد - هدایت - شجاعت - پژوهشی - شایسته - اطلاعات - برنامه - جوانان - شورای - مسئولین - ارتباط - شرایط - تالاب - میلیون - گردشگر - افزود - داشتن - الویت - نصرتی - تامین - مختلف - گیلانی - اعلام - آینده - حمایت - یادآور - ایرانی - عنوان -

نظر شما در مورد : همکاری باشرکت های ایرانی،الویت شهرداری رشت دربحث سرمایه گذاری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*