تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 آذر 1396 - ساعت : 15:02

کد مطلب: 40010 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جشنواره «سفیر مهربانی» آغاز شد

مازندشورا: شهردارآنلاین: جشنواره «سفیر مهربانی» به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) در گذر تاریخی فرهنگی زندیه آغاز شد.

مازندشورا:محمدحسین شاکرزاده از برگزاری این جشنواره همزمان با میلاد امام جعفر صادق(ع) خبر داد و افزود: این برنامه بزرگ که با همکاری شهرداری بافت تاریخی فرهنگی شیراز برگزار از سه شنبه شب در گذر تاریخی زندیه آغاز شد.

تهیه کننده جشنواره «سفیر مهربانی» در ادامه گفت: در جریان این رویداد که تا ۱۶ آذر جاری برپاست، برنامه های فرهنگی، هنری و گردشگری در قالب اجرا توسط گروه های موسیقی، هنرهای تجسمی و صنایع دستی  ارایه می شود.

شاکری زاده ساعت برگزاری این جشنواره را در روز سپری شده و در ادامه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و روز چهارشنبه از ۱۰ صبح عنوان کرد که تا پاسی از شب در حدفاصل ارگ کریم خان زند تا مقابل بازار وکیل برگزار می شود.

وی درخصوص هنرمندان حاضر در این جشنواره هم عنوان کرد: افزون بر ۱۵۰ هنرمند در این برنامه مشارکت دارند.

تهیه کننده جشنواره سفیر مهربانی از برپایی غرفه هایی برای ارایه آثار هنرمندان در جریان این رویداد خبر داد و افزود: نور افشانی و نقاره زنی توسط نقاره خانه آستان مقدس شاهچراغ(ع) از دیگر برنامه های جشن های میلاد حضرت محمد(ص) است.

وی اساس ویژه برنامه های گذر زندیه را سنتی دانست و افزود: چایخانه سنتی، ساز نوازی، جشن انار و... برنامه هایی است که تا ۱۶ آذرماه جاری در بافت تاریخی فرهنگی شیراز به مردم و گردشگران ارایه می شود.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #جشنواره #برنامه #مهربانی #ارایه #فرهنگی #تاریخی #افزود #هنرمندان #رویداد #عنوان #جریان #نقاره #برگزار #میلاد #برگزاری #شیراز #زندیه #کننده #ادامه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جشنواره «سفیر مهربانی» آغاز شد

*

*