تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 آذر 1396 - ساعت : 15:05

کد مطلب: 40013 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دلجویی از معلولان نباید تنها به هفته معلولان منتهی شود

مازندشورا: شهردارآنلاین: فرماندار شهرستان اهر بابیان اینکه دلجویی از معلولان نباید تنها به هفته معلولان منتهی شود، گفت: خدماتی که مربیان به دانش آموزان معلول می‌دهند با هیچ‌چیز قابل‌مقایسه نیست.

مازندشورا:زاهد محمودی ظهر امروز چهارشنبه در بازدید از مدرسه استثنایی شهید صدر که به مناسبت هفته معلولان برگزار شد، اظهار کرد: هفته معلولان فرصتی مغتنم برای دلجویی از دانش آموزان دارای معلولیت و مربیان آن‌هاست البته باید بدانیم که تک‌تک معلولان نشانه‌ای از نشانه‌های خداوند متعال هستند در عین حال که ما کارمندان حقوق می‌گیریم در کنار آن با خدمات‌رسانی به جامعه معلولان از اجر معنوی نیز برخوردار هستیم.

فرماندار شهرستان اهر با اشاره به اینکه خدماتی که مربیان به دانش آموزان معلول می‌دهند با هیچ‌چیز قابل‌مقایسه نیست، افزود: خدمات ارائه‌شده به دانش آموزان معلول در این مدرسه بسیار ارزشمند است و باید به نحوی ما نیز از خدمات و تلاش‌های مربیان این مدرسه قدردانی کنیم که یکی از مناسبت‌ها همین هفته معلولان است.

وی ادامه داد: دلجویی از معلولان نباید تنها به هفته معلولان منتهی شود بلکه موظف هستیم تا در همه‌ی ایام ضمن اینکه به مشکلات این قشر رسیدگی می‌کنیم باید همواره به فکر معلولان باشیم.

محمودی با اشاره به مشکلات مدرسه استثنایی شهید صدر در خصوص مناسب‌سازی محیط و آسفالت محوطه این مدرسه، گفت: دولت تدبیر و امید در طول سه سال گذشته با کمبود اعتبارات عمرانی مواجه است ما هم علاقه‌مندیم تا گره از مشکلات پیش روی این مدرسه و دانش آموزان معلول باز کنیم.

فرماندار شهرستان اهر بابیان اینکه ما در حد توان سعی می‌کنیم تا به مشکلات مدرسه معلولان توجه ویژه‌ای داشته باشیم، ابراز داشت: دانش آموزان معلول مدرسه استثنایی به لحاظ شرایط دانش آموزان بیش از سایر دانش آموزان از کمبودها و فقر رنج می‌برند.

جعفر شجاعی، مدیر آموزش و پرورش اهر نیز در ادامه با تأکید بر اینکه مربیان فرهنگی مدرسه استثنایی شهید صدر با توجه فعالیت‌هایشان کار جهادی می‌کنند، اظهار کرد: دانش آموزان دارای معلولیت مختلف که در این مدرسه تحصیل می‌کنند هر یک به‌نوعی مشکلات عدیده‌ای دارند.

وی اضافه کرد: دانش آموزان معلول آیه‌ای از آیات الهی هستند ولی با این‌همه نسبت به سایر دانش آموزان مشکلات مضاعفی دارند و همکاری فرهنگی که مسئولیت تربیت دانش آموزان معلول را بر عهده دارد مشکلات متعددی را متحمل می‌شود در حالی که مربیان این مدرسه از نظر حقوق و مزایا تفاوتی با مربیان سایر مدارس ندارند.

مدیر آموزش و پرورش اهر بابیان اینکه دانش آموزان معلول مناطق روستایی و حتی شهرستان‌های هم‌جوار نیز در مدرسه استثنایی شهید صدر تحصیل می‌کنند، گفت: متأسفانه این مدرسه امکانات و تجهیزاتی در شان دانش آموزان معلول را ندارد.

شجاعی ابراز داشت: ساختمان مدرسه استثنایی شهید صدر فرسوده بوده و امیدواریم با حمایت‌های خیرین بزرگوار بتوانیم این مدرسه را بازسازی کنیم و شهرداری اهر نیز با توجه به شرایط خاص دانش آموزان معلول به آسفالت‌ریزی محوطه مدرسه استثنایی توجه ویژه‌ای داشته باشد.

لیلی اکبرزاده اهری، رئیس اداره بهزیستی شهرستان اهر نیز در این بازدید با اشاره به اینکه در مدرسه استثنایی شهید صدر نزدیک به یک‌صد نفر از دانش آموزان دارای معلولیت شنوایی، گفتاری، ذهنی، ذهنی و جسمی تحصیل می‌کنند، اظهار کرد: علاوه بر این‌ها در شهرستان اهر ۱۰ نفر مبتلا به بیماری اوتیسم را شناسایی و به سازمان بهزیستی استان ارجاع داده‌ایم.

وی افزود: حدود ۸۰ درصد دانش آموزان معلول مدرسه استثنایی شهید صدر تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان اهر هستند یعنی دانش‌آموزانی تحت پوشش قرارگرفته‌اند که والدین آن‌ها نیز از لحاظ مالی شرایط خوبی ندارند و سالانه حداقل سه مورد خدمات ایاب و ذهاب، کمک‌هزینه تحصیلی پرداخت می‌کنیم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اهر از نامناسب بودن موقعیت فضای فیزیکی مدرسه استثنایی شهید صدر برای معلولان ویلچر نشین انتقاد کرد، گفت: رفت و آمد دانش آموزان معلول به دلیل اینکه مناسب‌سازی مطلوبی در این مدرسه وجود ندارد با مشکل مواجه هستند که در این راستا از شورا و شهرداری اهر برای مناسب‌سازی محیط مدرسه انتظاراتی داریم امیدواریم طبق قول‌هایی که داده‌اند به آن عمل کنند.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #مدرسه #آموزان #معلولان #معلول #استثنایی #مشکلات #اینکه #شهرستان #مربیان #بهزیستی #خدمات #اداره #دلجویی #اظهار #می‌کنیم #تحصیل #اشاره #معلولیت #دارای #مناسب‌سازی #شرایط #آموزش #فرهنگی #شجاعی #پرورش #ندارند #شهرداری #امیدواریم #ندارد #دارند #ادامه #بازدید #هستیم #محمودی #منتهی #نباید #فرماندار #افزود #بابیان #ویژه‌ای #مواجه #محوطه #باشیم #ابراز

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دلجویی از معلولان نباید تنها به هفته معلولان منتهی شود

*

*


X https://sport45.site/