مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 40014 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 آذر 1396 -ساعت : 15:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فوت مرد میانسال در اثر گازگرفتگی در «ولنجک»

مازندشورا: شهردارآنلاین: سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از فوت یک مرد میانسال در اثر گازگرفتگی در «ولنجک» خبر داد.

مازندشورا: سید جلال ملکی، ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران از وقوع یک گاز گرفتگی در منطقه ولنجک تهران خبر داد و اظهار داشت: ساعت ۹ صبح یک مورد گاز گرفتگی در این منطقه واقع در خیابان ثارالله به سامانه ۱۲۵ آتشنشانی شهرداری تهران ااطلاع داده می شود.

ملکی افزود: پس از دریافت تماس گروه نجات شماره ۱۶ بلافاصله در محل وقوع حادثه اعزام می شوند.

وی با اشاره به اینکه محل وقوع حادثه یک ساختمان ۵ طبقه مسکونی می باشد گفت: بر روی پشت بام این ساختمان مسکونی یک اتاقک ۴ الی ۵ متری وجود داشت که یک پدر و پسر شب ها در این اتاقک استراحت می کردند و شب گذشته این پدر و پسر جهت گرم کردن خود از یک پیک نیک گازی استفاده کرده بودند وهمین موضوع سبب انتشار گاز منو اکسید کربن شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران بیان داشت این خانواده دو نفره در نیمه های شب متوجه انتشار گاز و مسمومیت شده بودند اما فقط به خاموش کردن وسیله گرمایشی و خوابیدن بسنده کرده بودند و هیچ اقدام دیگری را صورت نداده بودند و صبح که پسر ۳۰ ساله بیدار می شود متوجه می شود پدر ۶۰ ساله اش فاقد علائم حیاتی می باشد.

ملکی با بیان اینکه پس از حضور عوامل آتشنشانی و اوژانس و همچنین بررسی های دقیق تر مشخص می شود که مرد میانسال جان خود را از دست داده است افزود: گفتنی است که علت اصلی فوت توسط پس از بررسی های لازم اعلام خواهد شد.

وی گفت: با حضور عوامل آتش نشانی و بررسی های دقیق تر مشخص شد استفاده از پیک نیک در فضای اتاق ۵ متری و بسته بودن راه های ورودی هوا سبب انتشار گاز بوده است و مرگ به علت انتشار این گاز محتمل ترین دلایل می باشد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در پایان ضمن توصیه شهروندان به نکات ایمنی گفت: نکته حائز اهمیت این است که پس از انتشار گاز از آن به سادگی عبور نکنیم و کودکان و سالخوردگان و افرادی که دارای مشکل تنفسی دارند را از محیط خارج کنیم و حتما به عوامل اورژانس اطلاع دهیم و ممکن است اثار منو اکسید کربن در خون بماند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتشار - تهران - شهرداری - نشانی - بررسی - عوامل - استفاده - اکسید - سخنگوی - اتاقک - متوجه - ساختمان - منطقه - گرفتگی - ولنجک - آتشنشانی - افزود - میانسال - اینکه - حادثه - مسکونی -

نظر شما در مورد : فوت مرد میانسال در اثر گازگرفتگی در «ولنجک»

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها