مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 40042 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 آذر 1396 -ساعت : 10:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ایستگاه لرزه‌نگاری جدید در رامسر راه‌اندازی می‌شود/رصد فعالیت گسل‌ها در مازندران

معاون مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران:

ایستگاه لرزه‌نگاری جدید در رامسر راه‌اندازی می‌شود/رصد فعالیت گسل‌ها در مازندران

مازندشورا: معاون مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گفت: راه‌اندازی یک ایستگاه لرزه‌نگاری جدید در شهرستان رامسر در دستور کار قرار گرفت.

مازندشورا:بهزاد پورمحمد امروز در شهرستان ساری، گفت: به منظور رصد بهتر گسل‌های استان مازندران، ثبت زمین لرزه‌ها و اطلاع‌رسانی مناسب‌تر، راه‌اندازی یک ایستگاه لرزه‌نگاری جدید در شهرستان رامسر در دستور کار قرار گرفت و به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: برای ساخت، تجهیز و راه‌اندازی این ایستگاه 250 میلیون تومان هزینه می‌شود که بخشی از آن که شامل هزینه ساخت اتاقک است، تأمین شده است.

معاون مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران افزود: با راه‌اندازی این ایستگاه امکان رصد بهتر فعالیت گسل‌های استان به‌ویژه مناطق غربی مازندران، شرق گیلان و شمال قزوین و اطلاع‌رسانی مناسب‌تر زمین لرزه‌ها فراهم می‌شود و این ایستگاه با مشارکت مدیریت بحران استان( استانداری مازندران) و مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک راه‌اندازی می‌شود.

این مسؤول ادامه داد: در سال گذشته نیز دو ایستگاه لرزه‌نگاری توسط همکاران ما در ارتفاعات کجور و کلاردشت راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

پورمحمد خاطرنشان کرد: هم‌اکنون یکی از شبکه‌های لرزه‌نگاری مهم موسسه ژئوفیزیک در ساری مستقر و با 6 ایستگاه لرزه‌نگاری در سطح استان از سال 1379 به صورت شبانه‌روزی فعالیت دارد، هم‌اکنون مرکز لرزه‌نگاری کشوری با بیش از 125 ایستگاه لرزه‌نگاری در قالب 26 شبکه و پایگاه لرزه‌نگاری به صورت استانی و شهرستانی در سراسر کشور به صورت شبانه روزی فعالیت دارد که برای رصد بهتر فعالیت گسل‌ها در سطح کشور و اطلاع‌رسانی مناسب‌تر که نقش مهمی در آگاهی عمومی و جلوگیری از شایعات دارد، ضرورت توسعه و تقویت این ایستگاه‌ها با حمایت ویژه دولت امری اجتناب‌ناپذیر است.

86018/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : لرزه‌نگاری - ایستگاه - راه‌اندازی - فعالیت - استان - مازندران - موسسه - ژئوفیزیک - اطلاع‌رسانی - مناسب‌تر - کشوری - لرزه‌ها - ساری - هم‌اکنون - هزینه - گسل‌های - دانشگاه - رامسر - گسل‌ها - معاون - شهرستان - پورمحمد - تهران -

نظر شما در مورد : ایستگاه لرزه‌نگاری جدید در رامسر راه‌اندازی می‌شود/رصد فعالیت گسل‌ها در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها