برگزاری برنامه‌های هفته دانشجوی در سطح دانشگاه‌های مازندران

تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 آذر 1396 - ساعت : 10:04

کد مطلب: 40046 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران خبر داد:

برگزاری برنامه‌های هفته دانشجوی در سطح دانشگاه‌های مازندران

مازندشورا: مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران از برگزاری برنامه‌های هفته دانشجوی به مدت یک هفته در دانشگاه‌های استان مازندران خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی استان مازندران شهرام نوری اظهار کرد:  بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران در نظر دارد اصالت نامگذاری روز دانشجو را برای دانشجویان هویدا کند به همین دلیل  در تمامی دانشگاه‌های مازندران به مدت یک هفته هر روز برنامه‌های متعددی در نظر گرفته‌ایم. 

نوری با بیان اینکه به طور متوسط در هر دانشگاه یک برنامه شاخص و چند برنامه تکمیلی در هفته منتهی به 16 آذر توسط بسیج دانشجویی برگزار می شود، اظهار کرد: هدف از برگزاری این برنامه‌ها افزایش بصیرت دانشجویان و تشریح ماهیت  استکبار جهانی نسبت به مردم و انقلاب اسلامی است. 


وی  روز ۱۶ آذر را روز به اهتزار درآمدن لوای دشمن شناسیِ قشر بیدار و نخبۀ جامعه دانست و تاکید کرد:  امروز نیز دانشجویان و دانشگاهیان برای حفظ حرمت خون شهیدان انقلاب و صیانت از اصول و آرمان‌های اصیل اسلام و انقلاب از بذل جان خویش دریغ نمی‌کنند و شهیدان والامقامی مانند علی محمدی‌ها، احمدی روشن‌ها، قشقایی ها و شهریاری‌ها را تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده‌اند.


مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران  با بیان اینکه 16 آذر مصادف با رنگین شدن دانشگاه با خون دانشجویِ ایرانیِ استکبار ستیز است، اظهار کرد:  چند ماه پس از کودتای ننگین امریکایی-انگلیسی علیه دولت مردمی مصدق ، عامل اصلی کودتا برای پیگیری موفقیت خود به ایران می‌آمد تا آنچه کاشته است را برداشت کند، اما جوانان دانشجویی که تحمل این همه ذلت را نداشتند به پا خواستند و بنیان گذار شعار مرگ بر امریکا شدند.

نوری با بیان اینکه دانشجو مظهر بیداری، دانشگاه نماد آگاهی‌رسانی و مبدا تحولات کشور است، اظهار کرد: استقلال ، آزادی و امنیت فضای دانشگاه به موازات استقلال،‌ آزادی و امنیت روانی واخلاقی جامعه است، محدود کردن دانشگاه به معنای عدم تحرک و پویایی جوانان انقلابی و مسلمان است.


مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران در پایان تاکید کرد: دانشجویان در سایه عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفتمان علمی را گفتمان غالب دانشگاه‌ها ترویج داده و افق‌های علم و فناوری را در شاخه‌های مختلف از جمله نانو تکنولوژی، سلول‌های بنیادی، دانش هسته‌ای و صنعت هوا و فضا  را درنوردند.

86004/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #دانشجویی #دانشگاه‌های #مازندران #دانشگاه #انقلاب #اظهار #دانشجویان #مسؤول #اینکه #اسلامی #جوانان #استقلال #آزادی #گفتمان #امنیت #شهیدان #برنامه #برنامه‌های #برگزاری #دانشجو #استکبار #جامعه #تاکید

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برگزاری برنامه‌های هفته دانشجوی در سطح دانشگاه‌های مازندران

*

*


X https://sport45.site/