مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 40052 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 آذر 1396 -ساعت : 10:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نظارت و کنترل مهندسین در پروژه ها موفق نبوده است/ مالکین  از عدم حضور مهندسین ناظر در ساخت و سازها گلایه دارند

رئیس سازمان نطام مهندسی خراسان‌رضوی:

نظارت و کنترل مهندسین در پروژه ها موفق نبوده است/ مالکین از عدم حضور مهندسین ناظر در ساخت و سازها گلایه دارند

مازندشورا: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: در طول سال‌های اخیر با توجه به گسترش ساخت و سازها و بلند مرتبه سازی در کلان شهرها نظارت و کنترل مهندسین در پروژه ها موفق نبوده و همواره مالکین از عدم حضور مهندسین ناظر در ساخت و ساز گلایه مند هستند.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان نظام مهندسی خراسان‌رضوی،  حسین کامران دیسفانی در جمع روسا و اعضای هیئت رئیسه دفاتر نمایندگی شهرستانهای نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: با گذشت ۲۶ سال از فعالیت سازمان‌های نظام مهندسی و اجرای قانون مقررات ملی ساختمان متأسفانه جای بازرسی و کنترل ساخت در شیوه‌نامه خالی است.

وی اظهار داشت: اجرای شیوه نامه نظارت و کنترل مهندسین ناظر در پروژه‌ها برای شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر بسیار خوب است، زیرا یک مهندس پاره وقت می‌تواند با حضور در پروژه ها مهندسین را در کارگاه رصد کنند و گزارش دهد.

کامران ادامه داد: در طول سال‌های اخیر با توجه به گسترش ساخت و سازها و بلند مرتبه سازی در کلان شهرها نظارت و کنترل مهندسین در پروژه ها موفق نبوده و همواره مالکین  از عدم حضور مهندسین ناظر در ساخت و ساز گلایه مند هستند.

رئیس هیئت مدیره سازمان پیشنهاد داد، برای بهبود و بالا بردن کیفیت و نظارت در ساخت و سازها در شهرهای بزرگ مانند شهرداری‌ها دفاتر منطقه ای برای کنترل بیشتر ناظران حقوقی ایجاد نماییم.

مهندس کامران با اشاره به حوادث غیرمترقبه از جمله وقوع زمین لرزه در مناطق زلزله خیز در شهرها و روستاها گفت: بسیاری از ساختمان ها با سقف‌های سنگین ساخته شده که باید بار ساختمان ها را کم کنیم و از مصالح سبک، ستون های قوی استفاده نماییم و به سقف های مهندسی روی بیاوریم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در پایان به مسوولین وزارت علوم تحقیقات و فناوری پیشنهاد کرد که درس اخلاق حرفه ای در واحد درسی دانشگاه به صورت یک واحد اجباری  و اختیاری گنجانیده شود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - مهندسین - کنترل - ساختمان - نظارت - کامران - سازها - پروژه - مهندس - شهرهای - پیشنهاد - نماییم - اجرای - شهرها - گزارش - خراسان‌رضوی - نبوده - گلایه - وزارت - دفاتر -

مطالب مرتبط با : نظارت و کنترل مهندسین در پروژه ها موفق نبوده است/ مالکین از عدم حضور مهندسین ناظر در ساخت و سازها گلا...
نظر شما در مورد : نظارت و کنترل مهندسین در پروژه ها موفق نبوده است/ مالکین از عدم حضور مهندسین ناظر در ساخت و سازها گلا...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها