مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 40057 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 آذر 1396 -ساعت : 10:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آغاز همایش کارآفرین شو در مشهد

مازندشورا: شهردارآنلاین: کنگره همکاریهای بین رشته ای و چندملیتی با عنوان 'کارآفرین شو' با حضور اساتید دانشگاه، کارآفرینان و سرمایه گذارانی از کشورهای ترکیه ، پاکستان، استرالیا، چین، امارات و افغانستان روز پنجشنبه در مشهد آغاز شد.

مازندشورا:دبیر همایش گفت: هدف این گردهمایی ایجاد شبکه ای از دانشجویان کارآفرین و سرمایه گذاران بین کشورهای عضو سازمان همکاریهای اکو است.
محمد عرفان مقصود افزود: سه کشور ایران، پاکستان و ترکیه محور این شبکه هستند که می توانند با فعالسازی کارآفرینان و سرمایه گذاران خود در سازمان اکو با 400 میلیون نفر جمعیت سرمایه گذاری و مشارکت اقتصادی را در محیط پیرامونی خود توسعه دهند.
وی به بازار پیرامونی اکو در آسیای مرکزی، کشورهای عرب منطقه، جنوب آسیا و اتحادیه اروپایی اشاره و بیان کرد: آن بازار چهار میلیارد نفر جمعیت دارد و هم اکنون هدف تسخیر قدرتهای بزرگ اقتصادی جهان قرار دارد.
او ادامه داد: 200 دانشجوی بین الملل که هم اکنون در حال تحصیل در دانشگاههای تهران، اصفهان و فردوسی مشهد هستند در این کنگره حضور دارند. امید است این افراد در پایان دانش آموختگی به عنوان کارآفرینان بین المللی پس از ورود به بازار کار ارتباط خود را با ایران قطع می کنند که نباید اینگونه باشد لذا یکی از اهداف باید شبکه سازی بین این افراد باشد.
این همایش 2 روزه به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد و همکاری پارک علم و فناوری خراسان، شهرداری مشهد و حمایت معنوی بنیاد ملی نخبگان برگزار شده است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بازار - سرمایه - همایش - اکنون - فردوسی - افراد - پیرامونی - جمعیت - کارآفرین - گذاران - کشورهای - کارآفرینان - اقتصادی -

نظر شما در مورد : آغاز همایش کارآفرین شو در مشهد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها