مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 40083 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 آذر 1396 -ساعت : 12:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 آیا برنامه تغییر مدیر جهاد کشاورزی مازندران در دستور کار است؟

انتقاد زیرکانه استاندار مازندران از عملکرد مدیران جهاد کشاورزی؛

آیا برنامه تغییر مدیر جهاد کشاورزی مازندران در دستور کار است؟

مازندشورا: استاندار مازندران از تولید لجام گیستخه برخی از محصولات در مازندران گلایه کرد و گفت: متولیان بخش کشاورزی مازندران باید مدیریت اصلاح نژاد را اعمال می‌کردند آیا این اظهارات استاندار مازندران می‌تواند دلیلی برای تغییر مدیر سازمان جهاد کشاورزی مازندران باشد؟

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، چندین سال است که باغداران استان مازندران در زمان برداشت مرکبات با مشکل فروش مواجه می‌شوند.

دست یابی به ارقام پر محصول مرکبات و برداشت آن در هر هکتار به 50 تن در سال‌های گذشته، نه تنها نیاز کشور به این محصول تامین می‌شود، بلکه می‌توان برای صادرات آن برنامه2ریزی مدونی در برنامه کاری قرار داد.

هر ساله با شروع برداشت مرکبات «کاسه چه‌کنم، چه‌کنم» تولید این محصول در دست متولیان قرار دارد و هنوز بعد از مدت‌ها برنامه مدونی برای آن انجام نشده است.

بحث صادرات این محصول سال‌های سال مطرح می‌شود ولی به صورت سازماندهی شده انجام نشده است، عدم شناخت از نیازمندی‌ها بازار کشورهای هدف و نداشتن برنامه مدون برای تولید یکی از دغدغه‌های جدی در این زمینه است که با وجود اظهارنظرهای متفاوت در حوزه رسانه‌ای استان به آن جامعه عمل پوشانده نشده است.

موضوع برنج بحث گفت‌وگوی خبرنگار فارس با استاندار مازندران بود که محمد اسلامی گلایه‌ای از عملکرد مدیران جهاد کشاورزی درباره روند نابه‌سامان تولید مرکبات را به میان کشید و زیرکانه از عملکرد متولیان جهاد کشاورزی انتقاد کرد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، بیان کرد: تولیدات کشاورزی در مازندران نباید به‌صورت لجام‌گسیخته باشد، به‌طوری که هر کسی هر چه که دلش خواست تولید کند و وقتی که اضافه باشد و تقاضا برای بازار وجود ندارد دولت موظف به پاسخگویی باشد.

استاندار مازندران ادامه داد: متولیان بخش کشاورزی مازندران باید مدیریت اصلاح نژاد را اعمال می‌کردند، در حال حاضر بسیاری از محصولات کشاورزی در خارج از کشور به‌دلیل نوع نیازمندی‌های آنها مشتری ندارد.

اسلامی بیان کرد: هر کشوری ذائقه خاصی برای مصرف دارد، باید شرایطی ایجاد شود که محصولات استان دارای کیفت، تداوم برای تولید و قابل عرضه برای صادرات باشد.

وی خاطر نشان کرد: تولید پایدار محصول خاص کشاورزی در استان باید در دستور کار قرار گیرد، تولید پایدار با کیفیت مناسب و دارای قیمت رقابتی یکی از نیازهای اساسی استان است و همه به دگرگونی رفتاری در تولید محصولات کشاورزی نیاز داریم.

این اظهارات استاندار مازندران نشان می‌دهد که در حوزه کشاورزی اقدامات جدی‌تر باید در برنامه کاری قرار گیرد و شاهد تولیدات پایدار در این حوزه نیستیم.

در حال حاضر بسیاری از کشاورزان استان مازندران به دلیل عدم وجود بازار مرکبات و عدم برنامه ریزی مناسب برای صادرات با چالش‌های جدی مواجه هستند که انتظار است در روزهای آینده این نگرانی‌ها با ایجاد حساسیت بیشتر برطرف شود.

86004/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کشاورزی - مازندران - تولید - استان - برنامه - مرکبات - محصول - صادرات - استاندار - محصولات - پایدار - بازار - متولیان - برداشت - عملکرد - بسیاری - ندارد - تولیدات - ایجاد - مناسب - دارای - اسلامی - خبرنگار - مدونی - انتقاد - سال‌های - چه‌کنم - دستور - مواجه - مدیران - زیرکانه -

نظر شما در مورد : آیا برنامه تغییر مدیر جهاد کشاورزی مازندران در دستور کار است؟

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*