مسکن دار شدن تمامی خانواده های بالای 2معلول مازندران تا پایان امسال

تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 آذر 1396 - ساعت : 16:09

کد مطلب: 40085 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسکن دار شدن تمامی خانواده های بالای 2معلول مازندران تا پایان امسال

مازندشورا: مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه یکی از اقدامات ویژه دولت تدبیر و امید ساخت مسکن برای خانواده های 2 معلول و بیشتر بوده است ، گفت : تا پایان امسال تمامی خانواده های دارای 2 معلول و بیشتر بهزیستی مازندران صاحب خانه می شوند.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر سعید آرام روز پنج شنبه در بازدید از مرکز شبانه روزی بالالموک قائمشهر و در گفت و گو با خبرنگاران ، افزود : در استان مازندران 135 خانوار شهری و 128 خانوار روستائی دارای 2 معلول و فاقد مسکن داریم که در هفته معلول امسال 50 واحد مسکونی به بهره برداری و تحویل خانواده ها شده است.
وی گفت که بیش از این هم 90 واحد مسکونی را تحویل خانواده ها داده ایم .
مدیر کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه مابقی واحدها با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت می باشد ، افزود : این واحد ها هم تا پایان امسال به خانواده های دارای 2 معلول و بیشتر تحویل داده می شود .
دکتر آرام اقدام دیگر دولت تدبیر و امید در حوزه معلولین را روز آمد کردن توزیع لوازم کمک توان بخشی در بین معلولین اعلام کرد و گفت : هم اکنون هیچ معلولی پشت نوبت دریافت وسایل کمک توان بخشی قرار نمی گیرد و افراد با مراجعه به بهزیستی سریعا وسایل مورد نیاز خود را دریافت می کنند.
وی با اعلام اینکه در حوزه اشتغال زایی میزان تسهیلات که برای جامعه هدف بهزیستی تعلق گرفته است نسبت به سال گذشته 4 برابر شده است ، بیان کرد : امسال 42 میلیارد تومان تسهیلات برای خانواده هایی که تحت پوشش بهزیستی قرار گرفته اند در نظر گرفته ایم .
** 3 فعالیت ویژه در حوزه پیشگیری از معلولیت
مدیر کل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه در راستای پیشگیری از معلولیت در بهزیستی استان 3 فعالیت مهم در حال انجام شدن است ، افزود : فعالیت هایی همچون غربالگری کودکان بین 3 تا 6 سال ، غربالگری برای اختلال شنوایی نوزادان و مشاوره ژنتیک در حال انجام شدن است.
دکتر آرام با بیان اینکه در استان مازندران بیش از 85 درصد از کودکان بین 3 تا 6 سال را مورد غربالگری انجام داده ایم ، گفت که همچنین بیش از 80 درصد از کودکان مورد ارزیابی غربالگری شنوایی قرار گرفته اند.
در استان مازندران 50 هزار معلول تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار گرفته اند .
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی **انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7334/1899

اجتماعي

رفاه

معلولان

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #مازندران #بهزیستی #خانواده #گرفته #غربالگری #معلول #اینکه #امسال #استان #فعالیت #تحویل #افزود #کودکان #خبرنگار #شنوایی #معلولیت #تسهیلات #پیشگیری #دریافت #مسکونی #دارای #پایان #معلولین #خانوار #اعلام #وسایل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مسکن دار شدن تمامی خانواده های بالای 2معلول مازندران تا پایان امسال

*

*


X https://sport45.site/