طرح یکسان سازی نشانی ایرانیان سه سال  آینده کاملا اجرایی می شود

تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 آذر 1396 - ساعت : 23:53

کد مطلب: 40112 چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح یکسان سازی نشانی ایرانیان سه سال آینده کاملا اجرایی می شود

مازندشورا: نوشهر - ایرنا - رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران گفت : طرح یکسان سازی نشانی ایرانیان ( جی نف ) حداکثر ظرف سه سال آینده به طور کامل اجرا می شود.

مازندشورا: به گزارش ایرنا، طرح نشانی استاندارد ملی جی.نف (G-NAF) براساس مصوبه ششمین جلسه شورای عالی فناوری اطلاعات به مرحله اجرا در آمده است.
شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در این طرح باید نشانی پستی همه مکان های کشور را براساس ضوابط نظام کدپستی و مشخصه های فنی روش نشانی دهی مبتنی بر اطلاعات مکان محور جی نف تهیه و به عموم عرضه کند.
قرار است این طرح در چند مرحله اجرایی شود و شهرهایی که نقشه های رقومی آنها آماده بوده است، در مرحله نخست افتتاح طرح قرار گرفته اند و سپس این طرح در کل کشور پیاده می شود.
با ایجاد و راه اندازی پایگاه ملی جی نف امکان تعیین دقیق نشانی های فیزیکی فراهم خواهد شد که مزیت های فراوانی را هم برای بخش خصوصی و هم بخش دولتی به همراه دارد.
حسین نعمتی عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در فرمانداری نور افزود : این طرح که از سال گذشته در کشور شروع شده دارای مزیت های فراوانی است که از ان جمله می توان به یکسان سازی نشانی ایرانیان و ساماندهی املاک ( سی ماک ) اشاره کرد.
**صدور مجوز 2 اپراتور با هدف به روز رسانی خدمات در کشور
معاون وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات همچنین از صدور مجوز 2 اپراتور با هدف به روز رسانی خدمات پستی در کشور خبر داد.
نعمتی افزود : هم اینک مجوز صدور این اپراتورها اعمال شده و برای ایجاد و بهره برداری از این اپراتورها از توان وسرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده خواهد شد.
وی گفت که سرمایه گذار بخش خصوصی در آگهی مناقصه برنده شده و بزودی با او قرارداد امضا خواهد شد.
به گفته او، از آنجایی که شرکت ملی پست طبق قانون اساسنامه آن مصوب و باید به شکل حاکمیتی خدمات ارائه دهد بنابراین این اپراتورها نیز در همین راستا ایجاد می شود.
** اجرای طرح یکسازی نشانی ایرانیان در 7 شهرستان مازندران
مدیرکل شرکت پست مازندران نیز در این نشست گفت : تا پایان امسال در هفت شهرستان استان این طرح به طور کامل اجرایی می شود .
اسماعیل بوداغی به نام این شهرها اشاره ای نکرد ولی در عین حال گفت : این طرح در گام نخست در کشور با اولویت در شهرهایی مانند مشهد ، اصفهان ، شیراز و ساری اجرا شده است.
وی با اشاره به مزیت های این طرح از ابعاد مختلف افزود : همزمان با فرآیند اجرای این طرح قشرهای مختلف مردم به ویژه دهیاران نیز آموزش های لازم فراگرفته اند.
بوداغی با بیان آنکه دولت رویکرد مطلوبی برای اجرایی شدن این طرح دارد تاکید کرد که در این زمینه باید زیرساخت ها نیز فراهم شود.
مدیر کل پست استان مازندران در عین حال گفت که سهم مازندران در برخورداری از این طرح نسبت به سایر استان ها در رتبه سوم قرار دارد.
مدیرعامل شرکت ملی پست ایران روز پنجشنبه به همراه معاون حقوقی امور دولت و مجلس وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات برای شرکت در همایش بزرگداشت روز مجلس به شهرستان های نورو محمود آباد سفر کرده است.
خبرنگار : مهراب زکی پور کینجی ** انتشار دهنده: حسن فلاحتی
1602/7078/1654

اجتماعي

شركت پست جمهوري اسلامي

طرح يكسان سازي نشاني

نور


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #نشانی #اجرایی #اطلاعات #مازندران #خصوصی #شهرستان #افزود #اشاره #اپراتورها #استان #ایرانیان #خدمات #مرحله #ایجاد #ارتباطات #معاون #مختلف #بوداغی #اجرای #پنجشنبه #فراهم #شهرهایی #براساس #فراوانی #همراه #اپراتور #یکسان #نعمتی #رسانی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : طرح یکسان سازی نشانی ایرانیان سه سال آینده کاملا اجرایی می شود

*

*


X https://sport45.site/