بهانه‌جویی‌های تامین اجتماعی در پرداخت غرامت یک کارگر ساختمانی

تاریخ انتشار : شنبه 18 آذر 1396 - ساعت : 00:19

کد مطلب: 40173 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یک کارگر: انگشتم نباید در محدوده روستایی قطع می‌شد!

بهانه‌جویی‌های تامین اجتماعی در پرداخت غرامت یک کارگر ساختمانی

مازندشورا: یکی از کارگران ساختمانی که انگشتش هنگام کار قطع شده است پس از مراجعه به تامین اجتماعی و درخواست دریافت مزایای حق بیمه با عدم همکاری و بهانه‌جویی‌های مسؤولان تامین اجتماعی ساری روبه‌رو شده است.

مازندشورا: از شهرستان ساری با بیان اینکه چندین سال اقدام به پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی کردم تا در زمان مورد نیاز از مزایای آن بهره‌مند شوم، گفت: انگشت من در حین انجام کار در یکی از ساختمان‌های روستایی دچار جراحت و نقص عضو شد و پس از مراجعه به بیمارستان و طی مراحل درمانی پزشکان موفق به پیوند انگشت من نشدند و پس از 10 روز به‌صورت کامل آن انگشتم را قطع کردند.

وی اظهار کرد: پس از این اتفاقات برای دریافت غرامت و بیمه بیکاری به تامین اجتماعی ساری مراجعه کردم و پس از گفت‌وگو و شرح وقایع با عدم همکاری مسؤولان مربوطه مواجه شدم.

*انگشتم نباید در محدوده روستایی قطع می‌شد!

این کارگر ساختمانی که یکی از انگشتانش قطع شده است با بیان اینکه به من گفتند این اتفاق در محدوده روستایی افتاده است و شامل حال بیمه تامین اجتماعی نمی‌شود، افزود: مگر موقع بیمه شدن کارگری که مدرک آن هم در تامین اجتماعی ارائه شده به ما اعلام کردند که حتما در محدوده شهری کار کنیم؟

قلیان بیان کرد: ما به‌عنوان یک کارگر بنا به شغلی که داریم در تمام نقاط شهری و روستایی کار می‌کنیم پس اگر اتفاقی که منجر به فوت ما در مناطق روستایی شود آنوقت چه چیزی بر سر خانواده ما می‌آید؟

**برخورد طلبکارآمیز رئیس تامین اجتماعی ساری

وی تصریح کرد: وقتی با رئیس تامین اجتماعی ساری درباره این ماجرا و عدم همکاری درباره پرداخت غرامت و بیمه بیکاری صحبت کردم با لحن طلبکارآمیز با بنده برخورد کرد و گفت شما (کارگران ساختمانی) خدا را شکر کنید که دولت همین قدر شما را بیمه کرده و حالا به‌دنبال غرامت و بیمه بیکاری نباشید!

این کارگر ساختمانی که یکی از انگشتانش قطع شده است با گلایه از عدم همکاری مسؤولان تامین اجتماعی، خاطرنشان کرد: وقتی تامین اجتماعی از وظایف ذاتی خود در حمایت از کارگران شانه خالی می‌کند چرا ما کارگران باید به آنها حق بیمه پرداخت کنیم؟

*کارگر ساختمانی باید تابع شرایط و محدوده کار سازمان تامین اجتماعی باشد؟

قلیان اضافه کرد: به‌نظر تامین اجتماعی کارگران ساختمانی در کجا و در چه محدوده‌ای باید کار کنند تا بهانه‌ایی برای پرداخت و تامین خسارت برای کارگران نداشته باشند؟ مگر یک کارگر برای تامین هزینه زندگی باید تابع شرایط و محدوده کار سازمان تامین اجتماعی باشد؟

به گزارش فارس، عدم حمایت تامین اجتماعی از کارگران ساختمانی، پرداخت نکردن حق و حقوق کارگران و شرایط نامناسب خدمات رسانی در بیمارستان‌های زیر پوشش تامین اجتماعی موجب نارضایتی و گلایه بسیاری از کارگران و صاحبان حق بیمه تامین اجتماعی شده است که مسؤولان باید برای اینگونه مسائل چاره‌ای بیاندیشند.

انتهای پیام/86031/غ


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #تامین #اجتماعی #پرداخت #کارگران #ساختمانی #کارگر #محدوده #روستایی #ساری #بیکاری #غرامت #قلیان #شرایط #اقدام #مزایای #گلایه #حوادث #حمایت #انگشتم #کنیم؟ #انگشتانش #برخورد #نباید #باشد؟ #مراجعه #درباره #اینکه #خبرگزاری #شهرستان #بسیاری #همکاری #گزارش #خانواده #می‌شد #انگشت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بهانه‌جویی‌های تامین اجتماعی در پرداخت غرامت یک کارگر ساختمانی

*

*


X https://sport45.site/