جهانی‌سازی نيازمند مقاومت است/لزوم افزایش سواد رسانه‌ای برای تقابل با دشمن

تاریخ انتشار : یکشنبه 19 آذر 1396 - ساعت : 00:47

کد مطلب: 40255 چاپ به اشتراگ گذاشتن

كارشناس مسائل سياسی :

جهانی‌سازی نيازمند مقاومت است/لزوم افزایش سواد رسانه‌ای برای تقابل با دشمن

مازندشورا: استاد دانشگاه‌های مازندران و كارشناس مسائل سياسی گفت: دنيا با رسانه، ما را مديريت می‌كند و بايد رسانه‌های دشمن را شناخته و سواد رسانه‌ای را برای تقابل با دشمن افزايش دهيم و ابزاری برای تقابل با اين رسانه‌های دشمن داشته باشيم.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، میثم معافی شنبه‌شب در همایش رسانه و استکبار در سالن همایش‌ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا اظهار کرد: استکبار تلاش فراوانی را برای رسوخ در رسانه استفاده کرده است و قیامت اطلاعاتی شکل می‌گیرد.

وی افزود: نظام سلطه، دیتاهای بزرگی دارد که روزانه 11 تا 20 میلیارد پیام متنی را برای مدیریت دنیا ذخیره می‌کند تا بفهمد نقاط مختلف دنیا به چه چیزهایی فکر می‌کنند.

استاد دانشگاه‌های مازندران ادامه داد: فیلم‌ها و ویدئوها سو می‌شود برای گمراه کردن مردم و اینکه برای مردم دنیا برنامه‌ریزی می‌شود که برای نمونه، گوگل به عنوان مادر جستجوهای دنیا است که مرکز کنترل آن تنها در یک اتاق نیست.

معافی با بیان اینکه کمپانی گوگل در کشور فنلاند است و 12 هزار هکتار زمین را اشتغال کرده است تا دیتاسنترها را جاسازی کند و دارای سوله‌های بسیار بزرگی است، خاطرنشان کرد: این شرکت تنها برای خنک کردن این سوله‌ها و داده‌ها، نیازمند آب فراوان است و منبع‌های یک میلیون لیتری بسیار بزرگی برای این منظور دارد.

وی ادامه داد: آب خنک و یخ را برای خلیج فنلاند برای خنک کردن دیتاسنتر می‌گیرد تا داده‌های کل دنیا را حفظ کند و برای خنک کردن و نگه‌داشت این داده‌ها نیازمند این موارد است.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: هر شخصی 14 بار داخل گوگل برود و جست‌وجو کند، براساس اعلام مؤسس این شرکت، به سه سؤال جواب داده می‌شود؛ کی هست؟ کجا هست؟ به چه چیزی فکر می‌کند؟ و البته مسأله چهارم مسأله نفوذ است و اینکه باید به چه چیزی فکر کند.

معافی گفت: این مسائل بیانگر آن است که نظام سلطه، هوشمندانه برای مدیریت دنیا برنامه‌ریزی کرده است و افکار دنیا را رصد می‌کند و اینکه افراد باید به چه سمت و سویی گمراه و هدایت منفی شوند.

وی اظهار کرد: ما وظیفه داریم وارد شویم و هر کسی که ادعای جهانی‌سازی است باید مقاوم باشد و مقاومت نرم‌افزاری در حوزه رسانه را افزایش داده و ابزار هجمه رسانه قوی داشته باشد و قابل انتشار باشد.

این استاد دانشگاه افزود: ابزارهایی داشته باشیم که فکر خودمان را در دنیا انتشار دهیم و دچار آفت سیاسی و فرهنگی نباشیم.

معافی ادامه داد: دشمن با وتو، ناتو، ناو نتوانست و امروز با من و تو می‌خواهد خود را گسترش دهد و با توجه به ابزار رسانه‌ای قوی برای مدیریت دنیا اما نتوانست خود را منتشر کند و ناگزیر به استفاده از کودتا، ناو و جنگ برای مدیریت دنیا شد.

وی یادآور شد: ما دارای ایدئولوژی جهان‌شمول هستیم و لذا باید به ابزارهای رسانه‌ای دست یافته و خود را به دنیا نشان دهیم و صادر کنیم و این جهاد کبیر است.

معافی گفت: آنچه در سوریه اتفاق افتاد، پیروزی اصغر است و بزرگ‌تر از داعش، داعش فرهنگی، مجازی، اقتصادی است و بدانیم دنیا با رسانه، ما را مدیریت می‌کند و باید رسانه‌های دشمن را شناخته و سواد رسانه‌ای را برای تقابل با دشمن افزایش دهیم و ابزاری برای تقابل با این رسانه‌های دشمن داشته باشیم.

حسین زحمتکش مسؤول بسیج رسانه نکا نیز مهم‌ترین هدف این سازمان را بصیرت‌افزایی دانست و اظهار کرد: امروز بصیرت‌افزایی در بین قشر جوان جامعه از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و بسیج رسانه شهرستان نکا در این بخش تا کنون دومین همایش بسیج رسانه را با هدف بصیرت‌افزایی در سطح شهرستان برگزار کرد.

86002/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #رسانه #مدیریت #معافی #رسانه‌ای #اینکه #مسائل #اظهار #بزرگی #شهرستان #بصیرت‌افزایی #می‌کند #افزایش #تقابل #ادامه #سیاسی #نیازمند #مسأله #ابزار #فرهنگی #امروز #رسانه‌های #نتوانست #داده‌ها #باشیم #انتشار #استاد #استکبار #استفاده #همایش #مقاومت #جهانی‌سازی #می‌گیرد #افزود #دارای #فنلاند #برنامه‌ریزی #گمراه #بسیار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جهانی‌سازی نيازمند مقاومت است/لزوم افزایش سواد رسانه‌ای برای تقابل با دشمن

*

*


X https://sport45.site/