40 هزار تن پرتقال در مازندران خرید و ذخیره سازی می شود

تاریخ انتشار : یکشنبه 19 آذر 1396 - ساعت : 10:05

کد مطلب: 40274 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مازندران:

40 هزار تن پرتقال در مازندران خرید و ذخیره سازی می شود

مازندشورا: سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مازندران گفت: 50 هزار تن برای کل کشور پیش‌بینی شد که سهم مازندران 40 هزار تن است که بخشنامه آن به استان‌ها صادر شد و بر این اساس قرارداد خرید منعقد می‌شود.

مازندشورا:علی‌محمد شاعری در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس از شهرستان ساری اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه حمایت از تولید داخل و توسعه صادرات یکی از راهکارهای مهم در رونق اقتصادی قلمداد شده است و دولت در این برنامه مکلف شد برای توسعه صادرات با استفاده از مشوق‌های صادراتی اقدام کند که این مشوق ها در محصولات مختلف، متفاوت است.

وی با بیان اینکه برای صادرات سیب، مرکبات و کشمش با سیاست بازار در مقابل بازار مشوق‌های صادراتی پرداخت می‌شود، گفت: به ازای صادراتی که در این محصولات انجام می‌شود برای تشویق صادرکنندگان به آنان اجازه داده شد محصولی مانند موز را با تعرفه مشخص به کشور وارد کنند و این امر می‌تواند گامی باشد برای تشویق صادرات محصولاتی که مازاد تولید داریم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مازندران ادامه داد: علاوه بر مشوق‌های نقدی که قرار است از سوی سازمان برنامه و بودجه پرداخت شود، مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی دستورات لازم را برای صادرات مرکبات در قبال واردات موز به مبادی ذیریط صادر کند و این گامی جدی است که امسال برداشته شد و امیدواریم این‌کار کمکی به تنظیم بازار داخل کند.

این مسؤول درباره خرید شب عید مرکبات گفت: 50 هزار تن برای کل کشور پیش‌بینی شد که سهم مازندران 40 هزار تن است که بخشنامه آن به استان‌ها صادر شد و بر این اساس قرارداد خرید منعقد می‌شود.

شاعری افزود: قیمت پیشنهادی استان برای خرید مرکبات شب عید دو هزار و 200 تا دو هزار و 300 تومان است و امیدواریم این قیمت از سوی سازمان تعاون روستایی تصویب شود و نسبت به خرید، اقدام فوری صورت گیرد.

86035/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #صادرات #مرکبات #مازندران #صادراتی #بازار #توسعه #مشوق‌های #برنامه #کشاورزی #پرداخت #تشویق #امیدواریم #شاعری #محصولات #سخنگوی #کمیسیون #اقدام #تولید

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : 40 هزار تن پرتقال در مازندران خرید و ذخیره سازی می شود

*

*


X https://sport45.site/