استاندار : مازندران باید شاگرد اول اقتصاد کشور شود

تاریخ انتشار : یکشنبه 19 آذر 1396 - ساعت : 20:11

کد مطلب: 40320 چاپ به اشتراگ گذاشتن

استاندار : مازندران باید شاگرد اول اقتصاد کشور شود

مازندشورا: ساری - ایرنا - استاندارمازندران با اشاره به این که باید ظرفیت های استان بویژه توسعه صنایع تکمیلی با جدیت دنبال شود ، گفت : مازندران با ظرفیت هایی که در اختیار دارد باید شاگرد اول اقتصاد کشور شود .

مازندشورا: به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، محمد اسلامی روز یکشنبه در یادواره سرداران و 150 شهید شهرستان سیمرغ افزود : امروز ضرورت دارد که بخش های اقتصادی کشور تقویت شود و سیستم آموزشی تربیت نیروی انسانی در جهت کسب و کار اقتصادی و تقویت رشته های تحصیلی مهارت افزا را باید در دستور کار خود قرار دهد .
وی با بیان اینکه مازندران دارای ظرفیت بالایی است که می تواند به تنهایی مشکل تولید و اشتغال خود را حل نماید ، تاکید کرد : راز بهره مندی از این ظرفیت ها وحدت و یکپارچگی به همراه نگاهی کلان و همچنین برنامه ای بلند مدت و فوری است.
استاندار مازندران ضرورت کنترل واردات برنج ، ممانعت از واردات برنج به استان و افزایش تولید این محصول با تکیه بر بهره وری برای تامین یک میلیون تن نیاز برنج وارداتی کشور را ، بهترین راهبرد برای حفظ امنیت بازار این محصول دانست
اسلامی همچنین تصریح کرد : باید با اتخاذ شیوه های درست قیمت تمام شده محصول برنج را کاهش داد تا این محصول بتواند از قابلیت رقابت پذیری برخوردار شود .
وی مولد شدن اقتصاد استان را مهم ترین راه برون رفت از دغدغه های اقتصادی مازندران دانست و گفت : فعال شدن ظرفیت های غیر فعال استان می تواند یکی از راه های جلوگیری از بیکاری مردم می باشد .
استاندار مازندران با اشاره به قطع وابستگی اقتصاد کشور از نفت ، افزود : سیاست هایی که مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی ابلاغ نمودند مسیر روشن و دقیقی است که با ظرفیت جمهوری اسلامی ایران تدوین شده است و اقتصاد مقاومتی باید با همه شئون در کشور اجرایی شود تا در هیچ شرایطی اقتصاد ما آسیب نبیند .
استاندار مازندران در ادامه این مراسم با اشاره به این که اساس فکری استعمار جهانی تامین منافع امریکا به هر نحو ممکن است، افزود : آن ها بدنبال ذخایر ارزشمند و استراتژیک دنیا بوده و هستند و به همین دلیل از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ، دشمنی خود را با مردم انقلابی ایران عمیق کردند و هیچ وجه دست از توطئه بر نداشته اند و نمی دارند.
یادواره سرداران و 150 شهید شهرستان سیمرغ با محوریت امیر خلبان احمد کشوری ، امروز یکشنبه در شهر کیاکلابرگزار ‌شد .
این مراسم با حضور جمعی از جانبازان جنگ تحمیلی و خانواده شهدا بخصوص شهدای مدافع حرم در مصلای این شهرستان برگزار شد .
مازندران در دوران دفاع مقدس و انقلاب ، 10 هزار و 400 شهید تقدیم نظام کرده است .
خبرنگار : رضا غلامی **انتشا ردهنده: محسن حسن نیا
7335/1899

اقتصاد

توسعه

مازندران

اسلامي


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #مازندران #اقتصاد #استاندار #ظرفیت #محصول #اسلامی #افزود #اقتصادی #شهرستان #استان #تامین #اشاره #انقلاب #مراسم #مقاومتی #واردات #دانست #تقویت #سرداران #یادواره #یکشنبه #سیمرغ #امروز #تولید #تواند #ضرورت #همچنین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : استاندار : مازندران باید شاگرد اول اقتصاد کشور شود

*

*


X https://sport45.site/