مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4034 -تاریخ انتشار : شنبه 12 تیر 1395 -ساعت : 12:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی خبر داد:

بازگشت 40 درصدی مهاجران جویای کار به شهرشان

مازندشورا: مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از راه اندازی دفتر مشاوره و آموزش شغلی در ترمینال جنوب خبر داد و گفت: یکی از وظایف این دفتر ارائه مشاوره شغلی درست و سنجیده به افرادی است که به سودای کار به تهران می آیند. نکته مهم این است که پس از گذشت دو هفته از آغاز به کار این دفتر حدود 40 درصد از افرادی که برای کار به پایتخت آمده بودند در همان ترمینال متقاعد شدند تا به شهر خود بازگردند.

مازندشورا:

بلدیه| فرزاد هوشیار پارسیان با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی و مشاوره درست در حوزه اشتغال اظهار کرد: بررسی های ما نشان می دهد عمده ترین مشکل افرادی که به صورت موقت یا دائمی به تهران می آیند بحث اشتغال و یافتن کار مناسب است و در این مورد آگاهی و اطلاع رسانی درستی وجود ندارد به این معنی که افراد نمی دانند باید از کجا شروع کنند. بر این اساس تیمی را در قالب دفتر مشاوره و آموزش شغلی در ترمینال جنوب مستقر کردیم تا به صورت رایگان به متقاضیان مشاوره های درست ارائه دهد.وی با اشاره به نحوه ارائه مشاوره در این دفتر گفت: مشاوره های ما به افرادی که به صورت موقت به تهران آمده اند و مشکل کار دارند به این شکل است که آنان را راهنمایی می کنیم تا برای مهارت آموزی به کدام سازمان در شهرستان مراجعه کنند و چه خدماتی دریافت کنند. حتی اگر نیاز به تسهیلات هم داشته باشند این افراد را با صندوق های قرض الحسنه آشنا می کنیم.
مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی افزود: در مقابل این گروه، عده ای هستند که به نیت اقامت دائم و اشتغال به تهران می آیند و جویای کار هستند. متاسفانه بسیاری از این افراد اطلاعات درستی در خصوص وضعیت اشتغال ندارند و تنها با سودای پیدا کردن کار و کسب درآمد به پایتخت می آیند.
هوشیار ادامه داد: در این مورد در مرحله اول تلاش می کنیم تا فرد را نسبت به واقعیت های اشتغال در تهران آشنا کنیم و تاکید می کنیم که هزینه زندگی در شهرستان بسیار کمتر از تهران است.
وی با اشاره به نتایج عملی مشاوره ها تصریح کرد: بر اساس آمارها طی دو هفته گذشته 250 نفر به ما مراجعه کردند که 150 نفر از آنها تصمیم داشتند تا برای کار به طور دائمی در تهران مستقر شوند. با انجام مشاوره های شغلی 60 نفر به مشاوران اعلام کردند برای بازگشت به شهرستان و اشتغال در شهرستان خودشان متقاعد شده اند.
به گفته مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی برخی از مراجعان بر اقامت در تهران و کار در این شهر مصر هستند. تحت این شرایط، مشاوره های لازم در خصوص نحوه مهارت آموزی و یافتن کار ارائه می شود.
هوشیار با تاکید بر اینکه فقدان اطلاعات کافی منجر به سردرگمی تازه واردان و افزایش آسیب های اجتماعی می شود، خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری از بروز آسیب اجتماعی در نظر داریم تا در فازهای بعدی دفتر مشاوره و آموزش شغلی را در سایر ترمینال ها اجرا کنیم. البته اجرای این طرح منوط به همکاری مسئولان پایانه است.
وی ایجاد پیوند میان کارآفرینان و جویندگان کار را از دیگر خدمات دفتر مشاوره معرفی کرد و گفت: بانک اطلاعاتی را در خصوص یک سری از کارآفرینان مستقر در تهران و سایر شهرها تهیه کرده ایم و در صورت مراجعه افراد جویای کار مشاوران ما این افراد را به کارآفرینان معرفی می کنند.
مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی به ارائه آموزش های رایگان در دفاتر مشاوره پرداخت و عنوان کرد: در محوطه ترمینال جنوب مکانی را در نظر گرفته ایم تا افرادی که به ما مراجعه می کنند در مدت زمان کوتاهی که در ترمینال هستند آموزش حرفه ای ببینند. به عبارت دیگر فردی 2 ساعت برای سوار شدن به اتوبوس زمان دارد، در این مدت می تواند در کارگاه قالیبافی یا سایر کارگاه ها شرکت کند و به صورت رایگان مهارتی مانند چله زنی را یاد بگیرد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مشاوره - تهران - اجتماعی - اشتغال - خدمات - افراد - ارائه - ترمینال - آموزش - شهرستان - مراجعه - کارآفرینان - رایگان - مستقر - هوشیار - جویای - افرادی - تاکید - اطلاعات - اقامت - رسانی - کارگاه - معرفی - مشاوران - مهارت - یافتن - بازگشت - اطلاع - دائمی - درستی - اشاره - آموزی -

نظر شما در مورد : بازگشت 40 درصدی مهاجران جویای کار به شهرشان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها