رهاسازی یک قلاده گربه وحشی زخمی در آمل/پلمب واحد آب‌کاری در اوجی‌آباد

تاریخ انتشار : دوشنبه 20 آذر 1396 - ساعت : 07:42

کد مطلب: 40369 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل خبر داد

رهاسازی یک قلاده گربه وحشی زخمی در آمل/پلمب واحد آب‌کاری در اوجی‌آباد

مازندشورا: رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل از رهاسازی یک قلاده گربه وحشی زخمی در این شهرستان خبر داد و گفت: یک واحد آب‌کاری غیرمجاز در روستای اوجی‌آباد پلمب شد.

مازندشورا:بهمن صادق‎نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: یک قلاده گربه وحشی زخمی از ناحیه دست توسط یکی از طبیعت‌دوستان در منطقه جنگلی هلومسر پیدا شد.

وی افزود: این گربه وحشی که تحویل اداره حفاظت محیط زیست آمل شد بعد از تغذیه و تیمار در زیستگاه اصلی رها شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل با اشاره به پلمب یک واحد آب‌کاری در منطقه اوجی‌آباد این شهرستان، تصریح کرد: کارشناسان این اداره از واحدهای خدماتی و صنعتی مبنی بر بررسی شکایت اهالی بازدید داشتند و فعالیت یک واحد ضایعاتی هم متوقف شد.

این مسؤول ادامه داد: این واحد به‌علت عدم رعایت ملاحظات زیست‌محیطی پس از بازدید و پایش یگان حفاظت محیط زیست آمل از واحدهای جمع‌آوری مواد ضایعاتی از فعالیت منع شد.

صادق‌نژاد با اعلام اینکه طی چند روز گذشته از 10 واحد جمع‌آوری مواد ضایعاتی در محدوده کمربندی آمل به محمودآباد بازدید کردیم، بیان کرد: برای چهار واحد که اقدام به آتش زدن مواد کهنه و انتشار آلودگی هوا داشتند دستور تعطیلی موقت صادر شده و برای 6 واحد دیگر با توجه به عدم رعایت ملاحظات زیست‌محیطی اخطاریه زیست‌محیطی صادر شد.

وی با بیان کشف و ضبط یک قبضه سلاح پنج‌تیر غیرمجاز به همراه تخریب هشت جایگاه استقرار شکارچیان و صیادان و تخریب 10 رشته دام هوایی در منطقه دابودشت آمل توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست، گفت: حین گشت و کنترل حوزه استحفاظی مناطق شالیزاری دابودشت در دیگر اقدام مأموران یک قبضه سلاح دولول مجاز از متخلف شکار کشف شده و علاوه بر ارسال پرونده تخلف برای بررسی لازم به مراجع قضائی، 20 رشته دام هوایی و 10 مکان استقرار صیادان از بین برده شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل با اعلام کشف و ضبط پنج قبضه سلاح شامل دو قبضه قاچاق و سه قبضه سلاح مجاز به همراه کشف سه قطعه پرنده خوتکا صید شده، تخریب هشت رشته دام هوایی در منطقه دابودشت، گفت: این اقدام با تلاش مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آمل به نتیجه نشست.

این مسؤول با اشاره به دستگیری متخلفان صید غیرمجاز، کشف و ضبط تعداد 32 قطعه انواع ماهیان صید شده در رودخانه گرم‌رود، ادامه داد: در اقدامی دیگر تعداد پنج قبضه سلاح شامل دو قبضه سلاح دولول قاچاق و سه قبضه اسلحه مجاز به همراه یک قطعه پرنده خوتکا صید شده کشف شد همچنین سه رشته دام هوایی تخریب شده و یک بهله جغد و یک بهله شاهین در دام گرفتار بخش دابودشت پس از مداوا در طبیعت رهاسازی شد.

صادق‌نژاد با اشاره به کشف و ضبط یک قبضه سلاح شکاری دولول مجاز و تخریب یک رشته دام هوایی برای به دام انداختن ابیا در منطقه جنگلی امامزاده عبدالله توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست آمل، گفت: دوره آموزش زیست‌محیطی  به‌مناسبت هفته جهانی خاک در دبیرستان پسرانه امام خمینی(ره) با هدف معرفی اهمیت خاک، خطرهای افزایش جمعیت و بهره‌برداری بیش از حد از زمین‌های کشاورزی، ازدیاد زباله‌های شهری، نقش چرای بی‌رویه دام‌ها در فرسایش خاک، اهمیت مدیریت پسماند در حفظ خاک، کاهش آلودگی آب، خاک و نقش محیط زیست در توسعه پایدار برگزار شد و در پایان پس از طرح سؤال و اهدای جوایز 510 نفر ساعت آموزش ارائه شد.

انتهای پیام/86012/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #حفاظت #تخریب #اداره #منطقه #هوایی #مأموران #دابودشت #بازدید #زیست‌محیطی #اقدام #همراه #شهرستان #اشاره #ضایعاتی #اهمیت #آلودگی #غیرمجاز #صیادان #تعداد #اعلام #پرنده خوتکا صید #استقرار #آموزش #رعایت #جنگلی #واحدهای #اوجی‌آباد #آب‌کاری #رهاسازی #قلاده #بررسی #داشتند #ملاحظات #جمع‌آوری #ادامه #مسؤول #فعالیت #صادق‌نژاد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رهاسازی یک قلاده گربه وحشی زخمی در آمل/پلمب واحد آب‌کاری در اوجی‌آباد

*

*


X https://sport45.site/