مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 40369 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 آذر 1396 -ساعت : 07:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رهاسازی یک قلاده گربه وحشی زخمی در آمل/پلمب واحد آب‌کاری در اوجی‌آباد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل خبر داد

رهاسازی یک قلاده گربه وحشی زخمی در آمل/پلمب واحد آب‌کاری در اوجی‌آباد

مازندشورا: رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل از رهاسازی یک قلاده گربه وحشی زخمی در این شهرستان خبر داد و گفت: یک واحد آب‌کاری غیرمجاز در روستای اوجی‌آباد پلمب شد.

مازندشورا:بهمن صادق‎نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: یک قلاده گربه وحشی زخمی از ناحیه دست توسط یکی از طبیعت‌دوستان در منطقه جنگلی هلومسر پیدا شد.

وی افزود: این گربه وحشی که تحویل اداره حفاظت محیط زیست آمل شد بعد از تغذیه و تیمار در زیستگاه اصلی رها شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل با اشاره به پلمب یک واحد آب‌کاری در منطقه اوجی‌آباد این شهرستان، تصریح کرد: کارشناسان این اداره از واحدهای خدماتی و صنعتی مبنی بر بررسی شکایت اهالی بازدید داشتند و فعالیت یک واحد ضایعاتی هم متوقف شد.

این مسؤول ادامه داد: این واحد به‌علت عدم رعایت ملاحظات زیست‌محیطی پس از بازدید و پایش یگان حفاظت محیط زیست آمل از واحدهای جمع‌آوری مواد ضایعاتی از فعالیت منع شد.

صادق‌نژاد با اعلام اینکه طی چند روز گذشته از 10 واحد جمع‌آوری مواد ضایعاتی در محدوده کمربندی آمل به محمودآباد بازدید کردیم، بیان کرد: برای چهار واحد که اقدام به آتش زدن مواد کهنه و انتشار آلودگی هوا داشتند دستور تعطیلی موقت صادر شده و برای 6 واحد دیگر با توجه به عدم رعایت ملاحظات زیست‌محیطی اخطاریه زیست‌محیطی صادر شد.

وی با بیان کشف و ضبط یک قبضه سلاح پنج‌تیر غیرمجاز به همراه تخریب هشت جایگاه استقرار شکارچیان و صیادان و تخریب 10 رشته دام هوایی در منطقه دابودشت آمل توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست، گفت: حین گشت و کنترل حوزه استحفاظی مناطق شالیزاری دابودشت در دیگر اقدام مأموران یک قبضه سلاح دولول مجاز از متخلف شکار کشف شده و علاوه بر ارسال پرونده تخلف برای بررسی لازم به مراجع قضائی، 20 رشته دام هوایی و 10 مکان استقرار صیادان از بین برده شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آمل با اعلام کشف و ضبط پنج قبضه سلاح شامل دو قبضه قاچاق و سه قبضه سلاح مجاز به همراه کشف سه قطعه پرنده خوتکا صید شده، تخریب هشت رشته دام هوایی در منطقه دابودشت، گفت: این اقدام با تلاش مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آمل به نتیجه نشست.

این مسؤول با اشاره به دستگیری متخلفان صید غیرمجاز، کشف و ضبط تعداد 32 قطعه انواع ماهیان صید شده در رودخانه گرم‌رود، ادامه داد: در اقدامی دیگر تعداد پنج قبضه سلاح شامل دو قبضه سلاح دولول قاچاق و سه قبضه اسلحه مجاز به همراه یک قطعه پرنده خوتکا صید شده کشف شد همچنین سه رشته دام هوایی تخریب شده و یک بهله جغد و یک بهله شاهین در دام گرفتار بخش دابودشت پس از مداوا در طبیعت رهاسازی شد.

صادق‌نژاد با اشاره به کشف و ضبط یک قبضه سلاح شکاری دولول مجاز و تخریب یک رشته دام هوایی برای به دام انداختن ابیا در منطقه جنگلی امامزاده عبدالله توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست آمل، گفت: دوره آموزش زیست‌محیطی  به‌مناسبت هفته جهانی خاک در دبیرستان پسرانه امام خمینی(ره) با هدف معرفی اهمیت خاک، خطرهای افزایش جمعیت و بهره‌برداری بیش از حد از زمین‌های کشاورزی، ازدیاد زباله‌های شهری، نقش چرای بی‌رویه دام‌ها در فرسایش خاک، اهمیت مدیریت پسماند در حفظ خاک، کاهش آلودگی آب، خاک و نقش محیط زیست در توسعه پایدار برگزار شد و در پایان پس از طرح سؤال و اهدای جوایز 510 نفر ساعت آموزش ارائه شد.

انتهای پیام/86012/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حفاظت - تخریب - اداره - منطقه - هوایی - مأموران - دابودشت - بازدید - زیست‌محیطی - اقدام - همراه - شهرستان - اشاره - ضایعاتی - اهمیت - آلودگی - غیرمجاز - صیادان - تعداد - اعلام - پرنده خوتکا صید - استقرار - آموزش - رعایت - جنگلی - واحدهای - اوجی‌آباد - آب‌کاری - رهاسازی - قلاده - بررسی - داشتند - ملاحظات - جمع‌آوری - ادامه - مسؤول - فعالیت - صادق‌نژاد -

نظر شما در مورد : رهاسازی یک قلاده گربه وحشی زخمی در آمل/پلمب واحد آب‌کاری در اوجی‌آباد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*