فعالیت 116 کانون فرهنگی هنری مساجد در آمل

تاریخ انتشار : دوشنبه 20 آذر 1396 - ساعت : 08:19

کد مطلب: 40375 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس ارشاد آمل عنوان کرد؛

فعالیت 116 کانون فرهنگی هنری مساجد در آمل

مازندشورا: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل گفت: 116 کانون فرهنگی هنری مساجد در این شهرستان با رویکرد دینی، فرهنگی، هنری و مذهبی فعالیت گسترده دارند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، امیر امیرنیا امشب در آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی و هنری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش این شهرستان، اظهار کرد: فرهنگ و هنر در این شهرستان دارای شاخ و برگ‌های فراوان است که در بخش‌های مختلف فعالیت دارند.

وی با اشاره به تشکیل شورای توسعه فرهنگ و هنر شهرستان آمل، افزود: نخستین جلسه این شورا با حضور هنرمندان بخش‌های مختلف برگزار شد که در آن صحبت‌های صمیمانه‌ای برای ارتقای فرهنگ و هنر در میان گذاشته شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با اعلام امضای تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی و هنری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش این شهرستان، تصریح کرد: این تفاهم‌نامه برای برنامه‌ریزی بهتر و انجام منظم امور بین دو دستگاه بزرگ فرهنگ، هنر و آموزش و پرورش است تا در راستای دنبال کردن هدف مشترک گام‌های اساسی برداریم.

این مسؤول با اعلام اینکه رسانه‌ها می‌توانند در این بین کمک‌کار بزرگ باشند، ادامه داد: همیشه رسانه‌ها را همگام و ناظر بر امورمان در نظر می‌گیرم.

امیرنیا با تأکید بر اینکه بیش از 80 کانون تبلیغاتی و 60 چاپخانه در آمل فعالیت دارند، گفت: 116 کانون فرهنگی و هنری مساجد و بیش از 50 مؤسسه فرهنگی در امر ترویج فرهنگ و هنر آمل یاری‌رسان هستند.

وی با اعلام اینکه نهاد آموزش و پرورش دستگاه بزرگی است که بالاترین کارکرد فرهنگی را در کشور د ارد، ادامه داد: علاوه بر آموزش امر پرورش فرزندان این مملکت به دستگاه تعلیم و تربیت سپرده شده است زیرا از عناصر اصلی فرهنگی کشورمان هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با اشاره به اینکه مربیان تخصصی رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری در برنامه‌های آموزش و پرورش نقش‌آفرینی دارند، بیان کرد: دخالت دادن دانش‌آموزان با تشکیل تشکل‌های کوچک و انجمن‌های هنری در مدارس سبب ارتقای فرهنگ و هنر می‌شود تا رابطه فرهنگی در مدارس به وجود آمده و این گام بزرگ تداوم یابد.

این مسؤول با اعلام لزوم ایجاد تفاهم‌نامه‌های همکاری در سطح دانشگاه‌ها، یادآور شد: دیگر اقدامات جزیره‌ای در کشور پاسخگوی نیازها نیست زیرا همه علوم امروزه با هم در ارتباط بوده و وابسته و پیوسته هستند.

امیرنیا با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی و هنری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش این شهرستان در 10 بند تنظیم شده و به مطالعه و امضای طرفین درآمده است، گفت: باورمندی و باورپذیری دانش‌آموزان، شناسایی استعدادهای پایه و آموزش آنها، استفاده از روش‌های نوین آموزشی برای دانش‌آموزان و تربیت نسل‌های هنری و فرهنگی اثرگذار برای کشور از مهم‌ترین اهداف این تفاهم است.

86012/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #فرهنگ #فرهنگی #آموزش #پرورش #ارشاد #شهرستان #اینکه #اسلامی #تفاهم‌نامه #اعلام #همکاری #دارند #اشاره #دانش‌آموزان #دستگاه #مختلف #فعالیت #امیرنیا #امضای #کانون #ادارات #رسانه‌ها #تربیت #مدارس #ادامه #بخش‌های #مساجد #تشکیل #ارتقای #اداره #مسؤول

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فعالیت 116 کانون فرهنگی هنری مساجد در آمل

*

*