مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 40399 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 آذر 1396 -ساعت : 11:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جلوگیری از واردات؛ تنها مرهمی برای باغداران مازندران

فارس گزارش می‌دهد

جلوگیری از واردات؛ تنها مرهمی برای باغداران مازندران

مازندشورا: تنها مرهمی که دولت می‌تواند بر زخم‌ها و دست‌های پینه‌بسته باغداران بگذارد جلوگیری از واردات است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، تلاش شبانه‌روزی باغداران مازندران از آغاز فصل پاییز برای برداشت مرکبات آغاز می‌شود و تمام امیدشان این است محصول خود را با قیمت مناسبی به فروش برسانند.

تنها انتظار تولیدکنندگان با وجود تمامی مشکلات این است که محصول‌شان با قیمت مناسبی به فروش برسد اما موضوعی که همواره موجب کدورت تولیدکنندگان می‌شود واردات بوده درست آن هم زمانی که محصول داخلی فراوانی داریم که این امر موجب بی‌اعتمادی تولیدکنندگان می‌شود.

باغداران مازندران طی سال‌های گذشته خسارت‌ها و مشکلات بسیاری را تجربه کردند اما این وجود هرگز از تلاش و کار شبانه‌روزی برای تولید دست نکشیدند حتی در تصور آنان نیست که روزی بخواهند تولید را کنار بگذارند، تنها مرهمی که دولت می‌تواند بر زخم‌ها و دست‌های پینه بسته آنان بگذارد جلوگیری از واردات است.

نکته مهم این است حتی از سلامت محصولات وارداتی نمی‌توان اطمینان داشت ولی تولید محصول در داخل همانی‌است با عرق ریختن‌ها و تلاش شبانه‌روزی به سفره‌ها نشانده شده است.

*افزایش تمایل مردم برای مصرف مرکبات

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران در این‌باره ، اظهار کرد: الان در اوج برداشت پرتقال هستیم و برداشت نارنگی نیز از نیمه گذشته است و با استقبال بسیار زیاد مردم مواجه شدیم.

محمدرضا شعبانی با اشاره به افزایش تمایل مردم برای مصرف مرکبات، افزود: در بحث ورود به بازار مشکل نداریم و می‌توانیم میوه کشور را تامین کنیم.

وی با تأکید بر اینکه ضرورتی برای واردات محصولات باغی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: مرکبات و کیوی فراوانی داریم که درخواست ما از وزارت جهاد کشاورزی این است که اصلا نباید اجازه واردات دهد و باید جلوی این امر بایستند چرا که بازار دچار تنش می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه حلقه‌های توزیع‌کننده در زنجیره‌ها به‌خوبی توزیع نشده است، افزود: در برخی استان‌ها محصول به دست مصرف‌کننده با قیمت بالا می‌رسد که باید از افزایش قیمت در بازارهای استانی جلوگیری شود.

*قرار نیست مرکبات وارد نشود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز در ادامه ، اظهار کرد: قرار نیست مرکبات وارد نشود که در این زمینه نامه‌ای استاندار مازندران درباره عدم ضرورت واردات مرکبات به وزارت جهاد کشاورزی ارسال شده که به اندازه کافی مرکبات داریم و می‌توانیم نیاز کشور را تأمین کنیم البته بنا نبود واردات صورت گیرد ارسال نامه برای اطمینان بود تا واردات انجام نشود.

دلاور حیدرپور بیان کرد: واردات میوه به جزء چهار میوه گرمسیری موز، آناناس، انبه و نارگیل ممنوع است و هیچ میوه‌ای اجازه واردات ندارد و اگر هم باشد قاچاق محسوب می‌شود.

وی با اعلام اینکه به اندازه کافی پرتقال داریم و نیازی به واردات وجود ندارد، تصریح کرد: حدود 40هزار تن پیش‌بینی برای شب عید پیش‌بینی شده که قیمت را هم پیشنهاد دادیم که مصوب شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه سهمیه استان‌ها مشخص شده که به‌زودی خرید آن آغاز می‌شود، افزود: همچنین دولت مصوب کرده برای صادرات هر کیلو مرکبات، تعرفه‌هایی برای صادرات درنظر گرفته است.

حیدرپور با اشاره به پیش‌بینی تسهیلات در این زمینه، گفت: 170 میلیارد ریال متقاضی داشتیم که به بانک معرفی شدند که لازم است صادرکنندگان و فعالان اقتصادی از این فرصت استفاده درست کنند تا صادرات انجام شود.

به گزارش فارس، در زمانی‌که باغداران مازندران تلاش دارند بهترین محصول را به بازار عرضه کنند نباید با واردات مرکبات خارجی قد خمیده آنان را خمیده‌تر کنیم.

86034/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : واردات - مرکبات - مازندران - باغداران - محصول - اینکه - کشاورزی - داریم - برداشت - تولید - افزایش - صادرات - گزارش - ندارد - جلوگیری - تولیدکنندگان - پیش‌بینی - بازار - شبانه‌روزی - افزود - وزارت - نباید - استان‌ها - اندازه - حیدرپور - می‌توانیم - ارسال - زمینه - اجازه - مدیرعامل - فراوانی - گذشته - مشکلات - مناسبی - مرهمی - محصولات - اطمینان - اظهار - پرتقال - گفت‌وگو - اتحادیه - تمایل - اشاره -

نظر شما در مورد : جلوگیری از واردات؛ تنها مرهمی برای باغداران مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*