مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 404 -تاریخ انتشار : یکشنبه 14 دی 1393 -ساعت : 22:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

استاندار مازندران؛

مبلمان شهری مازندران همچون مناطق جنگ زده است/ سازمان بازرسی تخلفات صورت‌گرفته در شهرداری‌ها را صراحتا اعلام کند

مازند شورا: فلاح با اشاره به اینکه شهرداری‌ها باید به سمت درآمدهای پایدار برای شهرهای خود سوق یابند، افزود: سازمان بازرسی گزارش تخلفات صورت‌گرفته در شهرداری‌ها را صراحتا به ما اعلام کند

مازند شورا: ربیع فلاح جلودار یکشنبه شب در سمینار شهرداران مازندران در مجموعه‌ تاریخی عباس آباد بهشهر، اظهار داشت: شهرداران استان موظف هستند، قانون‌مداری را در فعالیت های شهری رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از شهرداران از قوانین و مقررات مربوط به شهرداری‌ها واقف نیستند، افزود: این امر سبب بروز تخلفات متعدد در شهرداری‌ها می‌شود.

رئیس شورای سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران با اشاره به اینکه نظارت بازرسان از فعالیت شهرداری‌ها باید بیشتر باشد، تصریح کرد: شهرهای استان در چارچوب مهندسی شهری منسجم بنا نشده است.

فلاح با بیان اینکه بسیاری از فعالیت‌های ساخت و ساز شهرداری‌های استان به دلیل آشنا نبودن با قانون غیراصولی بوده است، افزود: شهرداران باید در زمینه حقوقی و فنی مهندسی در جریان کار بوده و از مشاوران آگاه و صادق استفاده کنند.

استاندار مازندران با اعلام اینکه به واسطه تعهدات جاری و عمرانی ناچار به کسب درآمد در شهرهای خود هستند،گفت: میزان هزینه‌های جاری برخی شهرداری‌های استان بیشتر از فعالیت‌های عمرانی است.

فلاح با اشاره به اینکه شهرداری‌ها باید به سمت درآمدهای پایدار برای شهرهای خود سوق یابند، افزود: سازمان بازرسی گزارش تخلفات صورت‌گرفته در شهرداری‌ها را صراحتا به ما اعلام کند.

وی با بیان اینکه شهرداری‌ها باید به سمت تعامل بیشتر با شهروندان سوق یابند، تصریح کرد: شهرداری‌های استان، طرح جامع توسعه گردشگری شهرهای خود را تدوین کنند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه مازندران از حیث آب و هوایی دارای شرایط مطلوبی است، افزود: متاسفانه مبلمان شهری نامناسب برخی شهرهای مازندران این شهرها را تبدیل به شهرهای جنگ زده کرده است.

فلاح با بیان اینکه فضای سبز شهرهای استان باید افزایش یابد، تصریح کرد: شرایط فعلی مطلوب شهرهای گردشگر پذیر مازندران نیست.

وی با اشاره به اینکه شهرداران در آستانه دهه فجر باید شهرهای استان را با رنگ و بوی انقلابی، زیباسازی کنند، افزود: شهرداران سهم نیم درصدی حق کتابخانه‌های عمومی را پرداخت و نسبت به بهبود کتابخانه‌های استان اقدام کنند.

استاندار مازندران با بیان اینکه بسیاری از سرعت‌گیرهای استان در درون شهرها خطرساز شده است، گفت: شهرداری‌ها نسبت به رفع این نواقص در شهرها اقدام کنند.

فلاح با تاکید بر آمادگی شهرداری‌ها در شرایط بحرانی احتمالی زمستان و فصل سرما، افزود: باید با تدبیر شهرداران و مدیران شهری، بتوانیم جلوی خسارات ناشی از حوادث طبیعی را بگیریم.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌مداری در نهاد شهرداری‌های استان قرار گیرد، گفت: شهرداران باید برای شهرهای خود برنامه مدون توسعه شهری تدوین کنند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سمینار شهرداران مازن - مبلمان شهری مازندران - ربیع فلاح - -

نظر شما در مورد : مبلمان شهری مازندران همچون مناطق جنگ زده است/ سازمان بازرسی تخلفات صورت‌گرفته در شهرداری‌ها را صراحتا ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها