تجلیل از هنرمندان بین‌المللی سفالگری و نمدمالی در رامسر

تاریخ انتشار : دوشنبه 20 آذر 1396 - ساعت : 13:30

کد مطلب: 40420 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیش از ظهر امروز صورت گرفت

تجلیل از هنرمندان بین‌المللی سفالگری و نمدمالی در رامسر

مازندشورا: نکوداشت استاد یحیی‌ شاه‌نظری و استاد محب‌علی محبی از هنرمندان بین‌المللی سفالگری و نمدمالی پیش از ظهر امروز در رامسر برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان رامسر، دلاور بزرگ‌نیا ظهر امروز در دومین آیین هنرماه، نکوداشت استاد یحیی‌ شاه‌نظری و استاد محب‌علی محبی از هنرمندان بین‌المللی سفالگری و نمدمالی که در آمفی تئاتر هتل بزرگ رامسر برگزار شد، با اشاره به اینکه فرد فرهیخته دارای خودآگاهی فرهنگی است، افزود: امروز برای نکوداشت دو بزرگوار که تحمل رنج‌ سال‌ها که در چین و چروک صورت‌شان نمایش گذاشته شده جمع شدیم.

وی اظهار کرد: هر فردی که در حفظ باور‌ها و معرفی فضاها و آثاری که روح انسان را نوارش می‌دهد فعالیت کند هنرمند است و این افراد امانت خداوند را که درون‌شان به ودیعه گذاشته شده به نسل‌ها منتقل کرده که شاخص‌های تمدن دیرین و ریشه‌دار ایران است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه برخی کشور‌ها هم‌اکنون هیچ ارتباطی با گذشته خود ندارند، اظهار کرد: اما ما ایرانی‌ها همه زمان‌ها عناصر هویت‌بخش خود را حفظ کردیم.

بزرگ‌نیا خاطر‌نشان کرد: آثار هنری نشانگر روح لطیف و شاد ایرانی است و جامعه‌ای که با هنر ارتباط دارد همیشه ماندگار است و هنر عین خردمندی است.

وی اضافه کرد: صنعت گردشگری باید اوج بگیرد و مسیر معنوی آن که صنایع دستی و میراث فرهنگی ماست گسترده شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه جدی‌ترین دغدغه‌های بشری میراث فرهنگی، محیط زیست و حقوق بشر است، گفت: امیدواریم با مواد اولیه ارزان، حداکثر عرضه و زمینه صادرات تقویت شود که همه این‌ها می‌تواند هنر ما را به دنیا اشاعه بدهد و در کنار توجه دولت به بحث فاصله گرفتگی از وابستگی به نفت کاهش یابد.

بزرگ‌نیا افزود: مسیر برنامه‌ها و سیاست‌گذاری دولت تدبیر و امید رسیدن به نقاط هدف است و امیدواریم با تسهیلات ارزان خبر خوشی به نظر هنرمندان برسانیم.

وی یادآور شد: حجم بالای فارغ‌التحصیلان صنایع دستی و تشکل‌های صنفی با کمک ما مطالبات خود را جدی گرفته و در کنار هم زمینه‌های رشد این صنعت را فراهم کنیم.

به گزارش فارس، آثار این دو استاد دارای مهر اصالت یونسکو نیز هستند.

۸۶۰۳۹/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #فرهنگی #صنایع #استاد #امروز #میراث #بزرگ‌نیا #گردشگری #اینکه #هنرمندان #رامسر #بین‌المللی #سفالگری #مازندران #ارزان #مدیرکل #امیدواریم #گذاشته #اشاره #گزارش #دارای #نمدمالی #نکوداشت #افزود #اظهار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تجلیل از هنرمندان بین‌المللی سفالگری و نمدمالی در رامسر

*

*


X https://sport45.site/