مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 40440 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 آذر 1396 -ساعت : 15:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سواحل آزادشده چالوس به طرح های گردشگری واگذار می شود

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس گفت: سواحل آزادشده چالوس به طرح های گردشگری واگذار می شود.

مازندشورا:مهرداد خزایی پول اظهار کرد: با ارائه طرح از طریق شهرداری ها سرمایه گذاری در محدوده شهر و در خارج از آن هم توسط سرمایه گذاران در سواحل آزادسازی شده چالوس طرح های گردشگری تدارک دیده شده است.

وی افزود: در صورت وجود امکاناتی شامل بیل مکانیکی، لودر و کامیون می توانیم برای جمع آوری اعیانی ها حداکثر تا پایان سال تمامی اراضی ساحلی باقیمانده را از دست متصرفان آزاد کنیم.

این مسئول تصریح کرد: هم اکنون با کمک شهرداری هچیرود برای جمع آوری اعیانی ها اقدام می شود.

خزایی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر یک کیلومتر از اراضی ساحلی چالوس باقیمانده است و در حد فاصل رودخانه کرکرود سر نوشهر تا رودخانه چالوس نیز به طول سه کیلومتر می بایست آزادسازی شود که اخیرا آغاز شده است.

وی تاکید کرد: تاکنون بیش از 101هزار مترمربع از اراضی ساحلی حوزه این شهرستان آزادسازی شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چالوس  مشکلاتی نظیر اردوگاه  نظامی و نیز وجود تعدادی از اسناد تک برگ را از عمده مشکلات این اداره در آزادسازی مابقی اراضی ساحلی بر شمرد و گفت: اسناد تک برگ در راستای ماده 147صادر شد که نیاز به  ابطال سند صادره  دارد که از مباحث حقوقی است.

به گفته وی، شهرستان چالوس نخستین اداره ای بود که در اجرای ماده ١١ قانون اراضی مستحدث ساحلی نسبت به قانون آزادسازی حریم دریا و قلع و قمع اعیانات غیر مجاز اقدام کرده است. 

خزایی افزود: از سال ١٣٩٣ و با دستور دادستان شهرستان چالوس با احیای ماده ١١ قانون اراضی مستحدث ساحلی  تاکنون ١٥ کیلومتر از طول ساحل قابل استفاده عموم مردم آزاد شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی چالوس خاطرنشان کرد: این مهم با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی نوشهر، شورای حفظ حقوق بیت المال، فرمانداری، شهرداری های شهر هچیرود و چالوس و نیز نیروی انتظامی، پلیس آگاهی و حضور فعال یگان حفاظت منابع طبیعی و همکاری مالکان اراضی ساحلی صورت گرفته است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : چالوس - اراضی - ساحلی - اداره - آزادسازی - منابع - طبیعی - شهرستان - خزایی - شهرداری - کیلومتر - قانون - تاکنون - اسناد - مستحدث - نوشهر - هچیرود - افزود - سرمایه - گردشگری - اعیانی - باقیمانده - اقدام - سواحل - رودخانه -

نظر شما در مورد : سواحل آزادشده چالوس به طرح های گردشگری واگذار می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*