مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 40451 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 آذر 1396 -ساعت : 21:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ملاک عمل مدیران برای ابقا، صداقت، امانتداری و کارآمدی است

ملاک عمل مدیران برای ابقا، صداقت، امانتداری و کارآمدی است

مازندشورا: نوشهر - ایرنا - استاندار مازندران با اشاره به شایعه جابجایی برخی فرمانداران و مدیران استان گفت: ملاک عمل بنده برای ابقای مدیران صداقت، امانتداری و کارآمدی آنان است.

مازندشورا: محمد اسلامی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در رامسر افزود : ملاک عمل بنده از مدیران صداقت، امانتداری و کارآمدی آنان است و تازمانی که کارآمد باشند در پست خودشان می مانند و در غیر این صورت افراد دیگر جایگزین می شوند.
وی گفت : شایعه جابجایی مدیران صحت ندارد و برخی ها به دنبال خبرسازی در خصوص جابجایی مدیران در استان هستند.
طی هفته گذشته و جاری در سطح محافل سیاسی و فرهنگی استان شایعه شده که استاندار جدید مازندران قرار است تعداد زیادی از فرمانداران شهرستان ها و مدیران استانی را تغییر دهد.
‌محمد اسلامی ‌‌41 ساله اهل اصفهان با پیشنهاد وزیر کشور در هفتم آبان ماه سال جاری از سوی هیات دولت به عنوان استاندار مازندران منصوب شد.
استاندار مازندران روز دوشنبه برای شرکت در جلسه شورای اداری شهرستانها و بازدید از پروژه های عمرانی به غرب مازندران سفر کرده است.
* اجرای سیستم تصفیه فاضلاب رامسر
استاندار مازندران در خصوص اجرای طرح تصفیه فاضلاب شهری رامسر هم گفت : سیستم تصفیه فاضلاب شهر این شهرستان با قاطعیت اجرایی خواهد شد.
اسلامی افزود : رامسر تاکنون مانند همه شهرهای ساحلی بیشترین آسیب را از فاضلاب دیده است پس باید سیستم فاضلاب شهری در این منطقه اجرایی شود.
وی افزود : متاسفانه عده ای در این بین القائاتی به مردم منطقه کرده اند که با ایجاد این سیستم مشکلاتی برای انان بوجود خواهد آمد که به نظرم این ایرادات وارد نیست.
استاندار مازندران گفت : خوشبختانه سیستم جدید فاضلاب این شهر با رعایت همه جوانب ساخته خواهد شد و در این طرح پیشرفته ترین تکنولوژی ممکن در جمع آوری فاضلاب شهری پیش بینی شده است.
به گفته وی، همچنین در این طرح سیستم لجن فعال و سیستم سرپوشیده پیش بینی شده که هیچ بویی از ان منتشر نخواهد شد.
اسلامی خاطر نشان کرد: طرح فاضلاب شهری رامسر با تمام طرح های فعال دیگر که در گذشته اجرا شده فرق می کند.
دستکم 20 هزار مشترک زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب شهری شهرستان 75 هزار نفری رامسر در غرب مازندران قرار دارند.
اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهری رامسر از سال 92 کلید خورد ولی تاکنون پیشرفتی نداشته است .
هم اینک علاوه بر اخذ تمامی مجوزهای لازم زیست محیطی ، بهداشتی و کشاورزی برای اجرای طرح فاضلاب شهری رامسر ، اعتبار لازم برای اجرای این طرح نیز از منابع بانک توسعه اسلامی مصوب شده است .
اواخر ماه گذشته جمعی از اهالی چند روستای رامسر با تجمع در مقابل فرمانداری و دادگستری شهرستان نسبت به اجرایی شدن طرح تصفیه خانه فاضلاب شهری در حوالی روستاهایشان اعتراض کرده و خواستار اجرا نشدن این طرح شدند .
‌سرریز شدن فاضلاب در نهرها و رودخانه های منتهی به دریا و به دنبال آن ایجاد بوی تعفن فاضلاب در سطح شهرها از مهمترین چالش ساکنان و گردشگران شهرهای ساحلی استان مازندران است.
اغلب شهرهای مازندران به گفته مسئولان و دست اندرکاران ذیربط به خاطر قرار گرفتن در مجاورت دریا و درپی آن بالا بودن آب های زیرزمینی با نفوذ ناپذیری خاک روبرو هستند و همین عامل دفع بهداشتی فاضلاب را در این مناطق با مشکل مواجه کرده است.
طبق آمار منابع رسمی اکنون سالانه 400 میلیون متر مکعب انواع آلاینده ها در شمال کشور تولید می شود که فقط 40 درصد آن تصفیه و بقیه به صورت مستقیم و غیر مستقیم به دریای خزر می ریزد.
با توجه به سلامت مردم ، اهمیت دریای خزر به عنون بزرگ ترین دریاچه جهان و حفظ اکوسیستم آن و همچنین ضرورت حفظ سفره های زیرمینی طرح جمع آوری فاضلاب های شهری از سال 1385در دستور کار دولت نهم قرار گرفت اما با وجود وعده های داده شده که بنا بود تا پایان دولت های نهم و دهم این طرح در تمامی شهرهای استان مازندران عملیاتی و به بهره برداری برسد متاسفانه چنین نشد.
بر اساس آمارهای رسمی هم اکنون کمتر از 20 درصد فاضلاب شهری استان مازندران جمع آوری و بقیه رها می شود.
میانیگن تولید سالانه فاضلاب شهری مازندران 120 میلیون متر مکعب است که تنها 19 میلیون متر مکعب آن برابر با 16 درصد وارد کانال های فاضلاب شهری می شود ، 53 میلیون متر مکعب برابر با 44 درصد فاضلاب شهری وارد سفره های زیر زمینی و 48 میلیون متر مکعب برابر با 40 درصد نیز وارد آب های سطحی ،رودخانه ها و دریا می شود.
بر اساس آمارهای رسمی یک میلیون و 800 هزار نفر از جمعیت حدود سه میلیون و 200 هزار نفری مازندران در شهرها ساکن هستند.
خبرنگار : مهدی ابراهیم پور **انتشا ردهنده: محسن حسن نیا
1899/1602/

اجتماعي

استاندار مازندران

جابجايي مديران

رامسر


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فاضلاب - مازندران - رامسر - سیستم - میلیون - استاندار - تصفیه - اجرای - استان - مدیران - اسلامی - شهرهای - شهرستان - اجرایی - افزود - گذشته - برابر - اکنون - رودخانه - بهداشتی - منابع - شهرها - تمامی - دریای - آمارهای - مستقیم - تولید - امانتداری - سالانه - منطقه - خبرنگار - دوشنبه - مانند - دنبال - جابجایی - کارآمدی - صداقت - متاسفانه - ایجاد - شایعه - ساحلی - تاکنون - همچنین -

نظر شما در مورد : ملاک عمل مدیران برای ابقا، صداقت، امانتداری و کارآمدی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*