دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در فریدونکنار افتتاح شد/ اعزام 1600 زائر اولی از مازندران به پابوس امام‌رضا(ع)

تاریخ انتشار : دوشنبه 20 آذر 1396 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 40455 چاپ به اشتراگ گذاشتن

به عنوان شانزدهمین شهر در مازندران

دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در فریدونکنار افتتاح شد/ اعزام 1600 زائر اولی از مازندران به پابوس امام‌رضا(ع)

مازندشورا: دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در فریدونکنار به عنوان شانزدهمین شهر در مازندران عصر امروز افتتاح شده است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، عصر امروز دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی شهرستان فریدونکنار با مسؤولیت مهدی آزادی کناری، با حضور امامزاده سرپرست و معاونان دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران، حجت‌الاسلام جلالی امام جمعه فریدونکنار و جمعی از بزرگان و خیران افتتاح شده است.

*اعزام 1600 زائر اولی از مازندران به مشهد مقدس

امامزاده سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران در این آئین اظهار کرد: 440 هزار خادم در دفاتر استان‌ها بدون دریافت هیچ حقوقی فعالیت دارند و درواقع دفاتر برای آستان قدس هیچ هزینه و بار مالی نداشته و البته خادمان و مسؤولان شهرستانی برای دفاتر شخصا هزینه می‌کنند.

امامزاده از شناسایی محرومان برای زیارت اولی شدن و رفع محرومیت‌های زندگی در این دفاتر خبر داد و تصریح کرد: هزار و 600 زائر اولی در استان مازندران شناسایی و تاکنون به مشهد مقدس اعزام شدند.

این مسؤول با اشاره به اینکه هم اکنون هشت کانون خادمیاری در سراسر مازندران فعال هستند، بیان کرد: فعالیت فرهنگی خوبی نیز در همین راستا در مناسبت های مختلف در شهرستان ها برنامه ریزی و اجرا شده است.

امامزاده با بیان اینکه مجموعه فعالان فرهنگی با عنوان «زیر سایه خورشید» در همین راستا فعالیت دارند، ادامه داد: امام رضا(ع) موقوفه ای در استان مازندران ندارند و نیاز است مردم ولایتمدار و شهیدپرور استان در این زمینه آستین همت را بالا زنند که البته عواید وقف در همان منطقه هزینه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه 188 میلیون تومان اوراق موقوفات در استان توزیع شده است، خاطرنشان کرد: در امور خادمیاران نیز تعاریف و مبانی جدید و گسترده تری به وجود آمده و خادمان شهرستانی می توانند حداقل هفته ای 6 ساعت در اختیار دفاتر آستان قدس رضوی بوده و خادمی امام رضا(ع) را کنند.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران با بیان اینکه دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان می‌تواند حلقه ائتلاف بزرگ با حضور مقام معظم رهبری باشد، گفت: هزار و 800 خادم در سراسر استان مازندران تاکنون برای خادمی اما هشتم ثبت‌نام کردند.

* طرح اعزام زائر اولی‌ها بسیار پسندیده است

حجت‌الاسلام سید محمود جلالی امام جمعه فریدونکنار نیز در این آئین با تاکید بر اینکه امیدواریم افتتاح این دفتر مایه رشد فرهنگی و سبب محرومیت‌زدایی در منطقه شود، اظهار کرد: ساماندهی و تجمیع خدمات‌رسانی به نیازمندان و محرومان باید در دستور کار بوده و در ارائه خدمات به نیازمندان با کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی موازی کاری نشود.

وی با بیان اینکه نشر فرهنگ اهل بیت باید در دستور کار دفاتر آستان قدس باشد، گفت: طرح اعزام زائر اولی ها بسیار پسندیده است.

*ثبت نام 37 نفر برای خادمی امام رضا(ع) در فریدونکنار

مهدی آزادی‌کناری مسؤول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی شهرستان فریدونکنار نیز در این آئین با بیان اینکه گسترش فرهنگ زیارت رضوی از مهم‌ترین اهداف دفاتر استان‌ها و شهرستان‌ها است، گفت: فریدونکنار شانزدهمین شهرستان میزبان استقرار دفاتر استانی ما بوده و البته پیش از این نیز 37 نفر از این خطه مبارک برای خادمی شمس‌الشموس(ع) ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه در اسفندماه سال 1394 منشور هفت‌گانه برای تولیت جدید آستان قدس صادر شد، گفت: این منشور توسط مقام معظم رهبری تدوین شده در دفاتر نمایندگی آستان قدس در سراسر کشور اجرا می‌شود.

86022/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #آستان #مازندران #دفاتر #فریدونکنار #اینکه #نمایندگی #استان #شهرستان #اعزام #خادمی #امامزاده #البته #هزینه #فعالیت #فرهنگی #سراسر #افتتاح #سرپرست #تاکید #منطقه #راستا #پسندیده #فرهنگ #منشور #دستور #نیازمندان #ثبت‌نام #بسیار #رهبری #شهرستانی #اظهار #استان‌ها #جلالی #حجت‌الاسلام #شانزدهمین #دارند #خادمان #زیارت #تاکنون #محرومان #شناسایی #عنوان #مسؤول

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در فریدونکنار افتتاح شد/ اعزام 1600 زائر اولی از مازندران به پابوس امام‌رضا(ع)

*

*


X https://sport45.site/