محصول جدید فناورانه مازندران در حوزه پزشکی رونمایی می‌شود

تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 آذر 1396 - ساعت : 00:52

کد مطلب: 40585 چاپ به اشتراگ گذاشتن

همزمان با آغاز هفته پژوهش با حضور وزیر علوم

محصول جدید فناورانه مازندران در حوزه پزشکی رونمایی می‌شود

مازندشورا: رئیس پارک علم و فناوری مازندران از رونمایی یک محصول جدید فناورانه در حوزه پزشکی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران، علی معتمدزادگان با بیان اینکه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار کشوری همزمان با هفته پژوهش و فناوری در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود، گفت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار به عنوان بزرگ‌ترین رویداد پژوهشی و فناوری کشور، سالانه با حضور دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت‌های توانمند داخلی برپا می‌شود که فرصت بسیار مغتنمی است تا فعالان این حوزه، دستاوردها و خدمات خود را در معرض بازدید استادان، دانشجویان، سرمایه‌گذاران و دست‌اندرکاران و متخصصان این عرصه قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازارها و سمت و سوی رشد این عرصه، فعالیت‌ها و نوآوری‌های آتی خود را معرفی کنند.

وی بیان کرد: دستگاه دوزیمتری تمام اتوماتیک اندازه‌گیری ذرات هسته‌ای آلفا رادون که توسط محققان شرکت دانش بنیان ابتکار تجهیز طب یکتا تولید شده است با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نخستین روز نمایشگاه رونمایی می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران افزود: کاربرد این دستگاه در حوزه بهداشت محیط است که فروش این دستگاه به کشور ایران با توجه به کاربردی که در زمینه انرژی هسته‌ای هم دارد با تحریم مواجه بوده و قیمت نمونه خارجی این دستگاه حدود 600 میلیون تومان است و تنها کشور انگلستان قادر به ساخت این دستگاه است و شرکتی که در سال ۲۰۱۳ در انگلستان این دستگاه را ساخت، جایزه علمی ملکه انگلستان را به خود اختصاص داده و در حوزه شرکت‌های فعال در لبه علم دسته‌بندی شد.

این مسؤول ادامه داد: طرح کلان ملی تهیه نقشه دستگاه دوزیمتری رادون کشور به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و از اولویت‌های کشوری است ولی تابه حال دستگاهی که بتواند با دقت و سرعت زیاد نقاط مختلف کشور را درباره میزان گاز رادون بررسی کند وجود نداشته است.

معتمدزادگان گفت: دستگاه دوزیمتری تمام اتوماتیک اندازه‌گیری ذرات هسته ای آلفا رادون که توسط شرکت دانش بنیان ابتکار تجهیز طب یکتا تولید شده است، دستگاهی است که با سرعت بالا و در عین حال با دقت بالا و متناسب با حجم و ظرفیت نمونه‌ها میزان ذرات آلفا یا گاز رادون را اندازه‌گیری می‌کند.

وی از رونمایی یک محصول جدید فناورانه در حوزه پزشکی با حضور  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد. 

انتهای پیام/86018/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #فناوری #دستگاه #پژوهش #رادون #نمایشگاه #انگلستان #مازندران #اندازه‌گیری #رونمایی #ابتکار #بنیان #تجهیز #تحقیقات #دستگاهی #میزان #تولید #دستگاه دوزیمتری تمام #دستاوردهای #پزشکی #فناورانه #محصول #بازار #کشوری #اتوماتیک #همزمان #شرکت‌های #هسته‌ای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : محصول جدید فناورانه مازندران در حوزه پزشکی رونمایی می‌شود

*

*