مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 406 -تاریخ انتشار : یکشنبه 14 دی 1393 -ساعت : 22:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدير كل سازمان بازرسی مازندران

شهرداریهای مازندران بازرسی می شوند

مازند شورا: مدير كل سازمان بازرسي مازندران گفت: بازرسي در تمام شهرداري هاي استان انجام مي شود تا در جهت اصلاح امور گام هاي موثر برداشته شود.

مازند شورا: سید حسن میری شامگاه یکشنبه در سمینار شهرداران مازندران در مجموعه‌ تاریخی عباس‌ آباد بهشهر، اظهارداشت: امیدواریم در حوزه مهندسی شهری بتوانیم با برگزاری این نشست‌ها به توفیقاتی دست یابیم.

وی افزود: در سال مدیریت جهادی و عزم ملی باید شهرداران پیشتاز این امر باشند و بتوانند در مدت کوتاه خدمتی، موثر برای توسعه شهری باشند.

مدیرکل بازرسی مازندران گفت: ساختار شهرداری‌های استان به لحاظ رویه نادرستی که در گذشته رواج داشته است، شهرداران را با چالش‌های مختلف مواجه کرده است.

میری با بیان اینکه انگیزه شوراهای شهر باید بر مدار فعالیت قانون‌مند شهرداران دیده شود، افزود: همسو بودن شهرداران و اعضای شورای شهر با اراده قانونی قانونگذاران امری اثرگذار است.

وی با تاکید بر کنار‌ گذاشتن انگیزه‌های محلی و شخصی در فعالیت‌های شهری، گفت: اراده مدیریت شهرهای استان باید بر مدار قانون باشد.

مدیرکل بازرسی مازندران با اشاره به اینکه بدنبال اصلاح امور در شهرداری‌ها هستیم، افزود: به هیچ عنوان دنبال مچ‌گیری در دستگاه‌های اداری و اجرایی استان نیستیم.

وی با بیان اینکه از شهرداران انتظار داریم تا حداقل تذکرات بازرسی استان را رعایت کنند، گفت: هرچه می‌گذرد از رعایت اصول شهروندی فاصله گرفتیم و متوقف کردن یک سو جریان، پل پیروزی در حوزه شهرداری‌ها است.

میری با اعلام اینکه بهشهر، علیرغم برخورداری از مواهب طبیعی بکر از حداقل امکانات در مدیریت شهری بهره مند نیست، گفت: اعتقاد داریم تمام اراده باید برای مدار قانون باشد.

مدیرکل بازرسی مازندران با اشاره به اینکه بدنه شهرداری‌های استان در حوزه نیروی انسانی بسیار فربه شده است، افزود: بسیاری از جرائم شهرداری‌ها، منع صدور مجوز پارکینگ است.

وی با بیان اینکه نظرات کارشناسی در کمیسیون‌های ماده 100 باید از سوی شهرداری‌ها جدی گرفته شود، گفت: شهرداران اجماعی از مهندسی شهرها داشته و از همه افرادی که بتوانند در ساختار مهندسی شهر مشارکت داشته‌ باشند، استفاده کنند.

میری با اشاره به اینکه بهم‌ ریختگی ساختار شهر در راستای لوای صدور مجوزهای غیرقانونی است، افزود: وظیفه تکلیفی ماده 100 در حاشیه رفته و تبصره‌های این ماده 100 در متن فعالیت شهرداران رفته است.

مدیرکل بازرسی مازندران با بیان اینکه شهرداران باید جلوی تخلفات ساختمانی را در شهرها بگیرند، تصریح کرد: ماده 100 هیچ‌گاه در طول چند دهه اجرا نشده و به صورت صحیح، سعی در اصلاح آن صورت نگرفته است.

وی با اعلام اینکه جلوگیری از ساخت و سازهای بدون مجوز وظیفه اصلی شهرداری‌ها است، افزود: در صورتی که این امر تکلیفی توسط شهروندان رعایت نشود، شهرداری مکلف است از محل اجرای مقررات، مانع از نقض قوانین شود.

بازرس کل مازندران با اشاره به اینکه هدف اصلی سازمان بازرسی، متوقف‌ شدن تخلفات است، تصریح کرد: روند بازرسی را در تمامی شهرداری‌های مازندران تقویت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه بیشتر درآمدهای شهرداری‌ها از قبل تخلفات متخلف در شهرها انجام می‌شود، افزود: به همین دلیل منابع حاصل از تخلف، عاید شهرداری نمی‌شود.

مدیرکل بازرسی مازندران با اشاره به اینکه بازرسی از کمیسیون های ماده 100 شهرداری‌های استان در راس بازرسی‌های استان است، گفت: با جدیت این امر را برای صیانت از شهرهای استان دنبال می‌کنیم.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سيد حسن قلعه ميري - همايش شهرداران مازند - بازرسی - -

نظر شما در مورد : شهرداریهای مازندران بازرسی می شوند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها