مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 40616 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 آذر 1396 -ساعت : 10:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن

احداث پارکینگ مشارکتی بیمارستان امین

مازندشورا: شهردارآنلاین: به گفته مدیر منطقه ۳ شهرداری اصفهان ظرفیت پارکینگ های موجود منطقه ۳ شهرداری اصفهان تا قبل از سال ۸۸ حدود یک هزار و ۲۸۵ دستگاه خودرو بوده که با اقدامات انجام شده این ظرفیت در حال حاضر به ۶ هزار دستگاه رسیده و افزایش ۳ برابری داشته است.

مازندشورا:منطقه ۳ با وسعت ۱.۱۱۸ هکتار از شمال به میدان شهدا در مسیر خیابان مدرس تا میدان قدس، خیابان سروش تا میدان احمد آباد، ازجنوب به میدان بزرگمهر در مسیر زاینده رود تا میدان انقلاب، از شرق به میدان احمد آباد تا میدان بزرگمهر و از غرب به میدان انقلاب تا میدان شهدا منتهی می شود.

تحول در بافت قدیمی منطقه و احیای کامل بزرگ ترین میدان تاریخی جهان اسلام خط مشی شهرداری منطقه ۳ اصفهان اعلام شده است.

برای آگاهی از فعالیت ها و برنامه های این منطقه، گفتگویی را با «حسین کارگر- مدیر منطقه ۳ شهرداری اصفهان» انجام داده ایم که مشروح آن را در ادامه می خوانید:

منطقه ۳ شهرداری اصفهان شامل ۱۴ محله از جمله محله های: احمدآباد، سرچشمه، سنبلستان، شهشهان، نقش جهان، سرتاوه، جویباره، گلزار، امامزاده اسماعیل، قلعه تبرک، ملک، باغ کاران، ‌ خواجو و چرخاب است.

 ۱۵۰ هزار نفر جمعیت ساکن در شب منطقه است که با توجه به بافت تجاری، جمعیت تا ۲۰۰ هزار نفر در روز هم گنجایش دارد.

تمرکز مراکز اداری، بازارهای تاریخی و مراکز تجاری، مراکز گردشگری و ابنیه های تاریخی، مقبره ها و امامزاده ها، حوزه های علمیه و دفاتر علمای مذهبی و مراکز علمی از ویژگی های خاص این منطقه به شمار می رود.

ابرپروژه ملی و بزرگترین میدان تاریخی جهان اسلام میدان بزرگ امام علی(ع) در منطقه سه شهرداری اصفهان واقع شده است. مساحت بافت فرسوده این منطقه ۲۶۴ هکتار و مساحت فضای سبز آن ۷۱ هکتار است.

تعداد مساجد منطقه سه ۲۳۹ مسجد، تعداد هیئت های مذهبی آن ۱۵۰، تعداد کانون های فرهنگی ۷۹ و تعداد کنیسه های منطقه ۱۷ مورد می باشد.

این منطقه مراکز تجاری زیادی دارد به طوری که حدود ۲۰ هزار متر مربع بافت تجاری در منطقه ۳ شهرداری اصفهان وجود دارد که بر همین اساس جمعیت روز این منطقه، دوبرابر جمعیت افرادی است که ساکن آن هستند.

۱۴ درصد بافت فرسوده شهر اصفهان در منطقه ۳ شهرداری اصفهان قرار دارد، البته تمهیداتی در نظر گرفته شده تا بازآفرینی آنها انجام شود.

شهرداری اصفهان در راستای رونق بخشی صنعت ساخت و ساز و اقتصاد شهر به عنوان یکی از عناصر تعیین کننده قیمت در این صنعت، در همراهی با سیاست های کلان دولت، تصمیم به اهدا بخشی از ارزش افزوده تجاری و تراکم مسکونی و پرونده های دارای بدهی مربوط به آراء کمیسیون ماده صد گرفته است.

دستورالعمل این مصوبه از طرف شهردار به مدیران مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان ابلاغ شده است.

 بسته تشویقی ساخت و ساز در سه مرحله زمانیِ ۲۹ آبان لغایت ۳۰ آذر، اول دی ماه تا آخر ۱۵ بهمن ماه و از ۱۶ بهمن ماه لغایت ۲۸ اسفند ماه ارایه می شود که متقاضیان پروانه های ساختمانی بر اساس این سه دوره زمانی مشمول اهدا بخشی از ارزش افزوده تجاری و تراکم مسکونی به ترتیب به ۱۵ درصد، ۱۰ درصد و ۵ درصد خواهند شد که در صورت پرداخت نقدی به ترتیب ۳۵ درصد، ۳۰ درصد و ۲۵ درصد خواهد بود؛ ضمن اینکه در همین راستا اقدام به ارائه تخفیف ۷۰ درصدی در محدوده بافت فرسوده شهر کرده است.

البته هنوز استقبال خوبی با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور از بسته تشویقی شهرداری اصفهان نشده است اما امیدواریم در روزهای پیش رو شاهد رونق ساخت و ساز در شهر باشیم.

به همت و یاری شهروندان که در آزادسازی پروژه ها همیشه همراه شهرداری بوده اند، ابتدای سال گذشته پروژه های عمرانی خوبی در منطقه مورد بهره برداری قرار دادیم که از جمله آنها احداث خیابان های آیت الله خراسانی در مرکزیت شهر حدفاصل خیابان باغ گلدسته تا خیابان استانداری و احداث پارکینگ در زیر این خیابان و همچنین احداث خیابان آیت الله صافی بود.

در فاز بعدی با توجه به اینکه بیشتر بافت منطقه ۳ تاریخی است، ساماندهی، مرمت و بازسازی بازار اصفهان، بازارچه نیماورد، بازارچه حسن آباد را انجام دادیم.

پیاده روسازی خیابان چهارباغ عباسی به عنوان یک محور تاریخی و فرهنگی را در دستور کار قرار دادیم که ۲ فاز آن به اتمام رسید و در حال حاضر از ابتدای میدان امام حسین(ع) تا خیابان آمادگاه قسمت شرقی آن سنگفرش شده است. در بخش ساماندهی گذرها نیز ساماندهی گذر میرعماد، خیابان دردشت در دست اجراست.

رفع مشکل سد معبر از دغدغه های اصلی شهرداریهای مناطق مختلف است به خصوص در منطقه ۳  و به ویژه در خیابان های سروش و احمد آباد که برخی کسبه از جمله میوه فروشان با سد معبر باعث رنجش خاطر شهروندان می شوند.

ماموران رفع تخلفات شهرداری به واحدهای صنفی متخلف بارها اخطار و تذکر داده، اما متاسفانه برخی کسبه اصرار بر ارتکاب تخلف سد معبر دارند.

یکی از وظایفی که شهرداری ها طبق برند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها به عهده دارند رفع سد معبر است به این معنا که اگر شهروندی مسیر عبور دیگران را اعم از کوچه، خیابان و پیاده راه مسدود و به نوعی برای دیگر شهروندان ایجاد مزاحمت کند، شهرداری باید با آن برخورد نماید.

شهروندان می توانند با سامانه ۱۳۷ شهرداری تماس بگیرند و یا به صورت حضوری به معاونت خدمات شهری منطقه ۳ واقع در خیابان شریف واقفی حدفاصل خیابان ملک تا نشاط مراجعه کنند تا در جهت رفع مشکل اعلام شده پیگیری و اقدامات لازم انجام شود.

میدان امام علی(ع) پروژه ای فرامنطقه ای و فراشهری است؛ در این پروژه ۶۰ هزار متر عرصه درگیر بود تا آزادسازی شود و ۱۲۰ هزار متر اعیانی منازل و مغازه ها تحت تأثیر اجرای پروژه قرار گرفت.

فاز اول و دوم زیرگذرها و میدان اصلی بود که انجام شد و در حال حاضر آزادسازی میدان جلوخان در حال انجام است. بدنه شرقی و بدنه جنوبی میدان جلوخان در حال احداث است و تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت داشته است.

در میدان جلوخان تعداد زیادی مغازه تجاری قرار دارد که کسبه آنها در حال امرار معاش هستند اما با توجه به اجرای این پروژه،  اوایل سال گذشته مجموعه تجاری کمر زرین را جنب مسجد کمر زرین با مشارکت بخش خصوصی آغاز کردیم و حدود ۵۰۰ واحد تجاری پیش بینی و در حال احداث داریم که تا پایان سال ۹۷ تحویل داده می شود.

جنب مجموعه تجاری کمر زرین پارکینگ ولی عصر هم در حال احداث است و تا اواخر سال آینده در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

کسبه حاضر درمیدان جلوخان در قبال مغازه خود، در مجموعه تجاری کمر زرین یک واحد تجاری تحویل می گیرند و البته قیمت ها کارشناسی می شود و اگر مابه التفاوتی باشد به صورت اقساطی از کسبه دریافت می شود.

در این محدوده موزه میدان امام علی(ع) را نیز در حال احداث داریم که تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت داشته است.

به هر حال کاسبی که ۳۰ تا ۵۰ سال در یک مغازه بوده، وابستگی به موقعیت و مغازه خود دارد اما خوشبختانه همکاری کسبه خوب بوده چرا که می دانند طرح باید برای زیباتر شدن منظر شهری اجرا شود. شهرداری آماده است تا رضایت کسبه را جلب کند.

با توجه به شرایط اقتصادی موجود وعلیرغم کمک های مردمی در آزادسازی ها، باید نقدینگی داشته باشیم تا مابقی تملک و آزادسازی ها را انجام دهیم.

در حال حاضر ۴۰ درصد آزادسازی خیابان آقا نورالله نجفی باقی مانده است؛ قول داده بودیم آزادسازی این خیابان تا پایان سال جاری به اتمام برسد و هنوز هم امیدواریم تا پایان سال انجام شود.

آمادگی داریم برای املاک واقع شده در طرح  ملک معوض واگذار کنیم، البته اگر شرایط مساعدی داشتیم به صورت نقدی پرداخت می کردیم.

منطقه ۳ شهرداری اصفهان اولین مسیر دوچرخه سواری را در خیابان پاسداران و سپس در خیابان شهدای خواجو راه اندازی کرد اما استقبال خوبی انجام نشد.

سعی کردیم در همه خیابان ها مسیرها را هموار کنیم و پیاده روسازی معابر را انجام دهیم. همچنین مسیر BRT میدان احمد آباد را به میدان امام علی(ع) برقرار کردیم.

ظرفیت پارکینگ های موجود منطقه ۳ شهرداری اصفهان تا قبل از سال ۸۸  حدود یک هزار و ۲۸۵ دستگاه خودرو بوده که با اقدامات انجام شده این ظرفیت در حال حاضر به ۶ هزار دستگاه رسیده و افزایش ۳ برابری داشته است.

امسال پارکینگ مشارکتی با بیمارستان امین واقع در خیابان ابن سینا را احداث خواهیم کرد تا ۴۰۰ دستگاه به ظرفیت پارکینگ های شهر اضافه شود.

همچنین در خیابان عبدالرزاق، ابتدای خیابان سنبلستان هم پارکینگ ۳ طبقه ای احداث می شود که حدود ۵۰۰ دستگاه به ظرفیت پارکینگ های منطقه اضافه می کند.  برای رفع هر چه بیشتر مشکل پارک خودروها، زمین های بایر موجود در سطح منطقه را با مذاکره مالکان به پارکینگ روباز تبدیل کرده ایم.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - خیابان - میدان - شهرداری - اصفهان - تجاری - احداث - پارکینگ - آزادسازی - تاریخی - پروژه - تعداد - مغازه - مراکز - شهروندان - جمعیت - البته - جلوخان - ظرفیت - دستگاه - کردیم - پیاده - ساماندهی - همچنین - دادیم - شرایط - مجموعه - موجود - داریم - هکتار - ابتدای - فرسوده - پایان - حدفاصل - بیشتر - گذشته - تاکنون - پیشرفت - تحویل - اضافه - اجرای - اقدامات - روسازی - اتمام - دارند - بازارچه - پرداخت - خواجو - امامزاده - مذهبی - مساحت - زیادی - فرهنگی - سنبلستان - اعلام - بیمارستان - مشارکتی - بزرگمهر - انقلاب - اسلام - گرفته - عنوان - محدوده - اینکه - استقبال - اقتصادی - امیدواریم - ترتیب - لغایت - تراکم - افزوده - مسکونی - مناطق - تشویقی - باشیم -

نظر شما در مورد : احداث پارکینگ مشارکتی بیمارستان امین

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*