مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4063 -تاریخ انتشار : یکشنبه 13 تیر 1395 -ساعت : 08:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با اعتباری بالغ بر پنج و نیم میلیارد ریال،

خانه فرهنگ شال در استان قزوین احداث و به بهره‌برداری رسید

مازندشورا: مدیریت فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین از احداث خانه فرهنگ شهر شال با زیربنای ۷۱۵ مترمربع و تحویل آن به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان جهت بهره‌برداری خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، محمدحسین حاج میرصادقی با اعلام این خبر گفت: با توجه به ضرورت احداث مجموعه فرهنگی در منطقه شال جهت بهره‌برداری جوانان و ساکنین ارجمند این ناحیه، احداث این پروژه در دستور کار استان قرار گرفت.

مدیریت فنی و اجرایی این اداره کل در ادامه افزود: کارفرمای این پروژه اداره کل راه و شهرسازی و مجری آن مدیریت فنی و اجرایی این اداره کل بوده که پس از تکمیل جهت بهره‌برداری در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین قرار گرفته است.

حاج میرصادقی با ارایه گزارشی در خصوص خانه فرهنگ شال گفت: این پروژه با زیربنای ۷۱۵ مترمربع و در زمینی به مساحت ۷۰۰ مترمربع احداث شده است.

مدیریت فنی و اجرایی بیان داشت: این مجموعه فرهنگی شامل ساختمان اصلی در دو طبقه، یک سالن آمفی تئاتر با ظرفیت ۱۱۰ نفر و واحد سرایداری بوده و همچنین در ساختمان اصلی فضاهای اداری، آموزشی، فرهنگی و نگارخانه پیش‌بینی شده است.

وی در خصوص تامین اعتبارات این پروژه گفت: عملیات اجرایی پروژه در سال ۱۳۹۰ آغاز شد ولی به دلیل عدم تامین و تخصیص اعتبار در سنوات بعدی متوقف شد، اما با پیگیری‌های به عمل آمده و تخصیص بخشی از اعتبارات کارهای باقی مانده تکمیل شده و زمینه بهره‌برداری از ساختمان اداری و سرایداری پروژه فراهم و پس از طی تشریفات قانونی تحویل بهره‌بردار شد.

میرصادقی با اشاره به اینکه بخشی از کارهای اجرایی سالن آمفی تاتر این پروژه همچنان نیاز به کار دارد، یادآور شد: هزینه احداث پروژه از محل اعتبارات ابلاغی استان تامین و هزینه انجام شده در بخش ساختمانی آن تاکنون بالغ برپنج و نیم میلیارد ریال بوده است.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به نیاز ضروری جهت راه اندازی پروژه مذکور و بهره‌مندی اهالی منطقه از این خانه فرهنگ در فصل تابستان، بخش‌های تکمیل شده جهت بهره‌برداری تحویل شده و در صورت تامین اعتبارات لازم باقی آن نیز توسط دستگاه متولی به انجام خواهد رسید.

گفتنی است مدیریت فنی و اجرایی ادارات کل راه و شهرسازی بر اساس قانون وظیفه ساخت و نظارت ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی را بر عهده دارد که احداث خانه فرهنگ شال در راستای انجام این شرح کار به انجام رسیده و پس از تکمیل عملیات ساختمانی تحویل دستگاه بهره‌بردار قرار گرفته است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پروژه - احداث - اجرایی - اداره - بهره‌برداری - فرهنگ - استان - تکمیل - تامین - شهرسازی - اعتبارات - مدیریت - ساختمان - میرصادقی - تحویل - قزوین - فرهنگی - عملیات - دستگاه - تخصیص - کارهای - بهره‌بردار - ساختمانی - هزینه - گرفته - مجموعه - عمومی - منطقه - میلیارد - سرایداری - مترمربع - اداری -

مطالب مرتبط با : خانه فرهنگ شال در استان قزوین احداث و به بهره‌برداری رسید
نظر شما در مورد : خانه فرهنگ شال در استان قزوین احداث و به بهره‌برداری رسید

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها