مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4083 -تاریخ انتشار : یکشنبه 13 تیر 1395 -ساعت : 17:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بت شکن: در این مرحله 300میلیارد اوراق منتشر شد

انتشار هزار میلیارد اوراق رهنی در گام دوم

مازندشورا: مدیرعامل بانک مسکن گفت: مرحله دوم اوراق رهنی بانک مسکن با هزار میلیارد تومان انجام می شود و تا پایان سال به ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

مازندشورا:

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، محمدهاشم بت شکن در مراسم رونمایی از اولین اوراق رهنی مسکن گفت: بانک مسکن با یک هزار و 220 هزار میلیارد ریال ( 122 هزار میلیارد تومان) مانده ناخالص تسهیلات بزرگترین پرتفوی تسهیلات را در کشور به خود اختصاص داده و نسبت مطالبات غیر جاری آن نیز کمتر از 3 درصد است و با توجه به اینکه یکی از وظایف ذاتی هر بانک تقویت تسهیلات دهی است به نظر می رسد انتشار اوراق رهنی مسکن با جریان نقدی با ثبات می تواند سهم به سزایی در تامین مالی داشته باشد.
به گفته او با پوشش وثیقه های ملکی سهل البیع مستحکم ترین تسهیلات نظام بانکی کشور در اختیار این بانک است و این نشان می دهد بانک مسکن از این نظر در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد
وی ادامه داد: بانک مسکن برای اولین بار اقدام به انتشار اوراق رهنی به مبلغ 300 میلیارد تومان و با سود 18.5 درصدی کرده و در نظر دارد مرحله دوم اوراق رهنی بانک مسکن با هزار میلیارد تومان انجام شود و تا پایان سال به 10 هزار میلیارد تومان برسد.
مدیرعامل بانک مسکن ابراز امیدواری کرد با وجود تقاضایی که برای خرید اوراق رهنی مسکن بوجود دارد بتوان به این تقاضا پاسخ داد.
به گفته بت شکن دوره عمر اوراق رهنی مسکن دو ساله بوده و مقاطع پرداخت های مرتبط با اوراق رهنی هر سه ماه یکبار  از تاریخ انتشار اوراق است.
مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به مزیت های عرضه اوراق رهنی در بازار سرمایه کشور افزود: ژاپن با 1800 میلیارد یورو، بریتانیا با 1500 میلیارد یورو، آلمان با 1100 میلیارد یورو پس از امریکا بیشترین تسهیلات را به بازار رهنی پرداخت می کنند و نسبت پس انداز بازار رهن به تولید ناخالص داخلی آنان به عنوان شاخص اثرگذار در اقتصاد ملی بسیار بالا است.
بت شکن تاکید کرد: نسبت پس انداز بازار رهن به تولید ناخالص داخلی در بریتانیا 90 درصد، در امریکا 80 درصد، در اسپاینا 60 درصد و در ژاپن، آلمان و فرانسه 40 درصد است اما در ایران این نسبت 10 درصد است.


منبع : اقتصاد آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اوراق - میلیارد - تسهیلات - بازار - تومان - انتشار - ناخالص - آلمان - امریکا - داخلی - بریتانیا - تولید - انداز - بسیار - اقتصاد - اولین - مرحله - مدیرعامل - پرداخت -

نظر شما در مورد : انتشار هزار میلیارد اوراق رهنی در گام دوم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها