مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4098 -تاریخ انتشار : دوشنبه 14 تیر 1395 -ساعت : 10:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

همزمان با عید سعید فطر صورت می گیرد؛

تغییر جهت مسیر حرکت خودروها در برخی معابر منطقه12

مازندشورا: شهردار منطقه12 از تغییر جهات حرکتی در محدوده بازار تهران طی روزهای آینده خبر داد و گفت : این اقدام به منظور بهبود وضعیت ترافیکی در راستای ارتقای کیفیت زندگی در سطح منطقه 12 اجرا می شود.

مازندشورا:

بلدیه| عابد ملکی مسیرهایی که شامل تغییر جهت حرکت می شوند را تشریح و بیان کرد: این تغییر مسیرشامل خیابان های مجاهدین اسلام ، ناطقی، ابن سینا و اجانلوست که همزمان با عید سعید فطر می شود.وی با اشاره به اینکه تغییر جهت برخی از خیابان‌ها و معابر در محدوده بازار تهران به منظور باز شدن گره های ترافیکی صورت می گیرد، گفت: با توجه به اینکه منطقه 12 به لحاظ بافت تاریخی ویژه و اینکه قطب تجاری کشور محسوب می شود و باید به شرایط تردد و ترافیکش نگاه ویژه اعمال شود. از این رو بهره وری بیشتر از معابر ، کاهش ترافیک عبوری و توسعه حداکثری پیاده راه های این منطقه در دستور کار قرار گرفته است.
 شهردار منطقه12 تهران ادامه داد: این اقدام گامی به سوی بهبود وضعیت ترافیکی در راستای ارتقای کیفیت زندگی در سطح منطقه 12 است. در مطالعات تغییر جهت برخی معابر این منطقه تلاش شده جهت بندی ها به گونه ای تغییر کند تا بیشترین بهره وری از معابر را داشته باشیم. به طوری که ترافیک عبوری از منطقه کمتر و تردد با خودروی شخصی محدودتر شود . در عین حال تنها ترددهای محدوده بازار در این منطقه شکل گیرد. به عنوان مثال برای ساکنین منطقه 14 که می‌خواهند به منطقه 11 بروند، دیگر ورود به محدوده بازار تعریف نشود و مسیرهای جایگزین تعیین شوند .
ملکی تاکید کرد: در نظر داریم تا با اولویت کاهش حجم عبوری از میدان بهارستان از یک سو و از سوی دیگر کاهش زمان و مسافت دسترسی به خیابان ایران و حذف تقاطع فخرآباد ، تغییر مسیر ترافیکی را همزمان با عید سعید فطر اجرا کنیم.
شهردار منطقه 12 با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی های منطقه ای و محله ای با استفاده از ظرفیت مساجد ، شورایاری ها و معتمدان انجام شده است ، بیان کرد: ایستگاه های اتوبوس ضلع شمالی خیابان مجاهدین اسلام نیز به خیابان ناطقی انتقال خواهند یافت .
وی با اشاره به این تغییر مسیرهای ترافیکی توضیح داد: براساس طراحی های انجام شده خیابان ابن سینا (حدفاصل میدان ابن سینا تا سه راه مجاهدین اسلام) یکطرفه شمال به جنوب ؛ خیابان مجاهدین اسلام (حدفاصل خیابان ابن سینا تا میدان شهدا) یکطرفه غرب به شرق ؛ خیابان ناطقی (حدفاصل میدان شهدا تا زرین خامه) یکطرفه شرق به غرب و خیابان اجانلو(حدفاصل خیابان مجاهدین اسلام تا خیابان مردم) یکطرفه شمال به جنوب می شود.
شهردار منطقه12 تاکید کرد: مسیر جایگزین جهت تردد از خیابان ایران به سمت میدان ابن سینا ، خیابان ایران ، خیابان زرین خامه ، خیابان ناطقی ، میدان ابن سینا خیابان ابن سینا و در ادامه مسیر جایگزین جهت تردد از خیابان ایران به سمت میدان بهارستان ، خیابان ایران ، خیابان قائن ، خیابان ابن سینا ، میدان بهارستان است .


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خیابان - منطقه - تغییر - میدان - معابر - اسلام - مجاهدین - ترافیکی - حدفاصل - ناطقی - یکطرفه - اینکه - تاکید - عبوری - بهارستان - جایگزین - محدوده - منطقه12 - بازار - همزمان - شهردار - تهران - اشاره - ترافیک - ادامه - مسیرهای -

نظر شما در مورد : تغییر جهت مسیر حرکت خودروها در برخی معابر منطقه12

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها