مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 41057 -تاریخ انتشار : دوشنبه 27 آذر 1396 -ساعت : 13:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تخلف 2 میلیون مترمربعی در ساخت وساز شهری مازندران

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران؛

تخلف 2 میلیون مترمربعی در ساخت وساز شهری مازندران

مازندشورا: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت: پنج میلیون و 700 هزار متر مربع در سال گذشته ساختمان در مازندران ساخته شد در حالی که سه میلیون و 700 هزار مترمربع پروانه صادر شده که نشان از تخلف دو میلیون مترمربعی در ساختمان سازی مازندران دارد.

مازندشورا:مهران فرصت در دهمین بزرگداشت روز جهانی شهرسازی استان که در دانشگاه مازندران برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه مازندران وظیفه سنگینی در تربیت مهندسان شهرسازی بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه به دلیل نقش مردم در شهرسازی، این مراسمات بیشتر باید با حضور شهروندان برگزار شود، خاطرنشان کرد: مسئولان باید به دنبال مردم باشند چراکه شهر به وسیله مردم ساخته می شود.

فرصت با بیان اینکه با افزایش جمعیت حاشیه نشینی بیشتر می شود و تقاضا از مسئولان برای خدمات دهی افزایش پیدا می کند، اظهار کرد: تا سال های آینده بسیاری از خدمات که در گذشته به صورت پیاده و دستی صورت می گرفت تمامی به صورت ماشینی خواهد بود.

وی با بیان اینکه آن چیزی که در چهره شهرهای مازندران دیده می شود شایسته شهروندان نیست، گفت: نسل امروز باید با رعایت اصول و قواعد شهرسازی، هدیه خوبی از خود به نسل های آینده ارائه دهند.

این مسئول گفت: کنترل و نظارت بر شهرسازی ناملموس است و شهرسازان ضوابط را رعایت نمی کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران تصریح کرد: پنج میلیون و 700 هزار متر مربع در سال گذشته ساختمان در مازندران ساخته شد در حالی که  سه میلیون و 700 هزار مترمربع پروانه صادر شده که نشان از تخلف دو میلیون مترمربعی در ساختمان سازی مازندران دارد.

وی گفت: کمیسیون ها و تبصره های زیادی برای رعایت ضوابط شهرسازی ایجاد شده است اما با عدم کنترل و عدم نظارت هیچکدام از این کمیسیون ها قوانین را به درستی اجرا نمی کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران عنوان کرد: تا زمانی که در بودجه شهرداری ردیفی برای تخلف در نظر گرفته شده است حذف نشود همچنان تخلف در ساختمان سازی و شهرسازی دیده می شود.

فرصت تصریح کرد: در حالی که تمامی امکانات طبیعی شهرها مانند نور و آفتاب در پی ساختمان سازی بی رویه از انسان ها گرفته شده است به راحتی و با پرداخت پول تمامی تخلفات نادیده گرفته می شود.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - شهرسازی - ساختمان - میلیون - تمامی - رعایت - اینکه - گرفته - تصریح - کمیسیون - کنترل - نظارت - مهندسی - ضوابط - گذشته - افزایش - اظهار - برگزار - دانشگاه - مترمربعی - بیشتر - شهروندان - خدمات - ساخته - مسئولان - آینده -

نظر شما در مورد : تخلف 2 میلیون مترمربعی در ساخت وساز شهری مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*