مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4106 -تاریخ انتشار : دوشنبه 14 تیر 1395 -ساعت : 13:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران:

هرگونه اظهارنظر درباره علت حادثه شهران غیرکارشناسی است

مازندشورا: رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه اعلام نظر درباره حادثه شهران در حال حاضر غیرکارشناسی است، تاکید کرد: تا نظر دقیق کارشناسان مشخص نشود، اعلام نظر در این خصوص غیرعلمی است.

مازندشورا:

بلدیه| احمد صادقی، با اشاره به اظهارنظر برخی مدیران دولتی که عنوان کرده اند"عملیات احداث مترو علت فروریزش زمین-در حادثه انفجار لوله گاز در شهران- بوده است"، گفت: دراین خصوص منتظر نظر کارشناسان هستیم اما جای تعجب دارد که برخی اظهارنظر می کنند که مشکل فرونشست زمین در حادثه شهران، مترو بوده است. این در حالی است که  در حال حاضر نمی توان نظر قطعی درباره علت این حادثه داد و گفتن این صحبت ها اصلا به صلاح نیست.رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه در حادثه فرونشست زمین در حادثه شهران علاوه بر مترو بحث نشت آب را نیز داشته ایم، اظهار کرد: این موضوع از جمله مواردی است که در دست بررسی بوده و وجود حفره هایی همچون قنوات گمانه زنی  در این باره را تقویت می کند. اما در مجموع تا نظر دقیق کارشناسان مشخص نشود، اعلام نظر در این خصوص غیر کارشناسی است.
وی با طرح این پرسش که نظر این افراد در خصوص فرونشست زمین در نقاط دیگر شهر تهران که عملیات عمرانی مترو در آنجا صورت نمی گیرد، چیست؛ اذعان کرد: فرونشست های شهر تهران فقط وابسته به مترو نیست. ممکن است در جاهای مختلفی موغارها و حفره هایی که از گذشته در مسیر قنوات شهر تهران قرار دارد باعث نشست زمین شود که درباره حادثه شهران هم این احتمال وجود دارد.
صادقی با تاکید بر اینکه ما نیز می توانیم اظهارنظرهای غیرکارشناسی را نشر دهیم، افزود: ممکن است عده ای معتقد باشند که در این فرونشست آبفا مقصر است چراکه شبکه آبهای شهر تهران، آب های سرگردانی است که شاید آنها باعث فرونشست شوند اما هنوز نمی توان نظری داد. باید دقت و وقت بیشتری در این خصوص لحاظ شود تا نظر کارشناسی و تخصصی ارائه شود نه اینکه با اظهارات غیرعلمی جامعه را تحت تاثیر قرار دهیم.   


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حادثه - فرونشست - تهران - شهران - اظهارنظر - درباره - اینکه - مدیریت - قنوات - کارشناسی - کارشناسان - صادقی - بحران - پیشگیری - غیرکارشناسی - عملیات -

نظر شما در مورد : هرگونه اظهارنظر درباره علت حادثه شهران غیرکارشناسی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها