مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4107 -تاریخ انتشار : دوشنبه 14 تیر 1395 -ساعت : 13:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران:

برخی اظهارات فرار رو به جلو است

مازندشورا: عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه هرگونه اظهارنظری از سوی هر فرد حقیقی با هر جایگاهی خارج از ضوابط و چارچوب قانونی که در قانون تعریف شده خلاف مقررارت کشور است، گفت: پس از وقوع هر حادثه ای، تنها کارشناسان دادگستری اجازه اظهارنظر دارند و هر شخص با هر جایگاه و مسئولیتی نباید خلاف نص صریح قانون کشور حرکت کند. به نظر می رسد اظهار نظرهای برخی افراد به دلیل همپوشانی مسئولیت هایشان با برخی حوادث به نوعی فرار رو به جلو باشد.

مازندشورا:

بلدیه|ابوالفضل قناعتی، با اشاره به اظهارات اخیر برخی مدیران دولتی درباره علت حادثه انفجار لوله گاز در شهران تصریح کرد:  زمانی که حادثه ای رخ داده و کارشناسان در تلاشند ابعاد آن را مشخص کنند، باید مسئولان تلاش کنند تا در فضایی آرام و خارج از هرگونه احساسات و تحریکات فکری شهروندان تحقیقات انجام شود.وی با اشاره به مسئولان کشوری ادامه داد: همه مسئولان چه وزیر باشند و چه عهده دار سایر مسئولیت ها، باید اجازه دهند حواشی حادثه شهران که به یکی از محلات پایتخت آسیب زده و منجر به فوت دو شهروند شده به طور کامل از سوی کارشناسان دادگستری به صورت فنی بررسی شود.
قناعتی افزود: نباید هیچ کسی با احساسات و افکار عمومی بازی کند، زیرا کشور قانون و کارشناس دارد. اگر کارشناسان به این نتیجه رسیدند که مقصر مترو است، سمعا و طاعتا شهرداری باید پاسخگو باشد، اما اگر کارشناسان به این نتیجه رسیدند که نهاد دیگری مقصر است بی شک آن نهاد و افرادی که مسئول هستند باید پاسخگوی مردم باشند.
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با یاداوری اینکه مشکل کنونی کشور و اظهارنظرهای فاقد نظرات کارشناسانه این است که هر فردی در جایگاه و تخصص خودش اظهار نظر نمی کند، خاطرنشان کرد: اگر هر کسی در جایگاه و تخصصی علمی اش اظهارنظر کند، بی شک باز بخش قابل توجهی از مشکلات کنونی جامعه برطرف می شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کارشناسان - حادثه - مسئولان - نتیجه - باشند - رسیدند - شورای شهر تهران - جایگاه - کنونی - احساسات - رئیسه - اظهارات - تهران - قناعتی - اشاره - شهران - شورای -

نظر شما در مورد : برخی اظهارات فرار رو به جلو است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها