مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 41082 -تاریخ انتشار : دوشنبه 27 آذر 1396 -ساعت : 16:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دریای گلوگاه باید از حالت باتلاقی خارج شود

استاندار مازندران :

دریای گلوگاه باید از حالت باتلاقی خارج شود

مازندشورا: استاندار مازندران از دریای خزر به عنوان یکی از ظرفیت های توسعه و اشتغال برای استان یاد کرد و گفت : آب های ساحلی دریا خزر در شهرستان گلوگاه باید با لایروبی از حالت باتلاقی خارج ‌شود.

مازندشورا: محمد اسلامی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری گلوگاه افزود : تلاش برای توسعه و پیبشرفت در کل استان مازندران از دغدغه های مهمی است که دنبال می کنیم و لازم است در این زمینه از همه ظرفیت ها بهره بگیریم .
آب های ساحلی دریای خزر در شهرستان گلوگاه که شرقی ترین نقطه استان مازندران محسوب می شود آرام و فاقد امواج است و به همین دلیل به دریای آرام شهرست دارد .
مواج نبودن دریا و راکد ماندن آب در این نقطه سبب شده است تا حالت باتلاقی به خود بگیرد .
** تعیین تکلیف دکل بندان 
استاندار مازندران استفاده از ظرفیت های مختلف شهرستانی را در کنار بهره مندی از نیروی انسانی فعال و پویا برای توسعه و اشتغالزائی ضروری دانست و گفت : اکنون شهرستان گلوگاه دارای نیروی انسانی توانمند ، فعال و پویا بویژه در بخش دکل بندی است که در شهرستان ها و استان های مختلف مشغول فعالیت هستند.
وی از این حرفه به عنوان یکیاز ظرفیت های خوب گلوگاه یاد و بر ضرورت ایجاد یک شرکت در این شهرستان برای زیر پوشش بردن این افراد تاکید کرد و افزود : دکل بندهای گلوگاه باید با ایجاد یک شرکت بومی برای مجموعه خود کار کنند.
شغل دکل بند نصب دکل های بزرگ انتقال برق است و به همین دلیل دکل بندها به طور معمول در خارج از محدوده شهری و مسکونی فعالیت دارند.
بر اساس آمارهای رسانه ای تاکنون بیش از 800 دکل بند گلوگاهی در پی سقوط از از دکل برق هنگام کار کشته یا زخمی شدند. آمار کشته شدگان در این گزارش ها 130 نفر اعلام شد.
دکل بندی تا اواخر سال 91 در قوانین و مقررات کشور در تمامی بخش ها شغل محسوب نمی شد یعنی نه تنها به صورت مشخص در فهرست مشاغل تعریف شده سازمان تامین اجتماعی قرار نداشت ، به عنوان شغل آزاد نیز شناخته نمی شد.
به رغم تلفاتی که شغل دکل بندی تاکنون در پی داشته ولی همچنان بر اساس گزارش های رسمی حدود 120 دکل بند گلوگاهی در نقاط مختلف کشور مشغول فعالیت در این شغل هستند.
دکل بندی به نوعی شغل اختصاصی گلوگاهی ها محسوب می شود.
** سد گلورد 
استاندار مازندران همچنین گفت : نهایی شدن سد گلورد به عنوان دغدغه مهم شرق مازندران و همچنین و آب شیرین‌کن گلوگاه در اولویت استانداری مازندران قرار دارد و در این بخش با تلاش همه جانبه در کنار توجه به اشتغال، بیمه روستایی و کاهش مهاجرت، وارد عمل می شویم.
فرماندار گلوگاه هم با اشاره به حذف شدن شهرستان گلوگاه از لیست مناطق محروم علی رغم وجود محرومیت های فراوان گفت : این شهرستان از دیرباز تاکنون از نارسایی های مختلف رنج برده است و همچنان هم این مشکلات وجود دارد.
محمدرضا تباکی افزود : بیشترین نرخ بیکاری استان مازندران متعلق به گلوگاه است و از برخی از شاخصه های مهم بی بهره ایم و به دلیل فراهم نبودن اشتغال در منطقه از محرومیت فراوان رنج می بریم که نیازمند توجه ویژه به این شهرستان و روستاهای دوردست هستیم.
وی گفت : وجود جنگل، دریا و تالاب از ظرفیت های مهم این شهرستان است که باید با استفاده از این فرصت برای رفع مشکلات اقدام شود.
گلوگاه شرقی ترین شهر مازندران و هم مرز با استانهای گلستان و سمنان است.


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دریای گلوگاه باید از -

نظر شما در مورد : دریای گلوگاه باید از حالت باتلاقی خارج شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*