مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 41087 -تاریخ انتشار : دوشنبه 27 آذر 1396 -ساعت : 16:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تاکید استاندار مازندران برکاربیشتر درشهرستانها

استانداری

تاکید استاندار مازندران برکاربیشتر درشهرستانها

مازندشورا: استاندار مازندران گفت: شهرستان ها نباید صرفا منتظر مراکز تصمیم گیری باشند و با جدیت پای کار بیایند،که حمایت های لازم صورت می گیرد.

مازندشورا

محمد اسلامی، استاندار مازندران درسفر به شرق استان در  جلسه شورای اداری شهرستان گلوگاه ضمن گرامی داشت ۲۷ آذر، روز شهادت آیت الله دکتر مفتح، روز وحدت حوزه و دانشگاه، با بیان این که مازندران، ظرفیت های والایی دارد و باید با راهکارهای خلاقانه و برند سازی محصولات، تولیدات استان جهانی شود، افزود: با دانشگاه علمی کاربردی در جهت مهارت آموزی دانش آموختگان به منظور تبدیل ایده های ساده و فرصت های موجود به کار و تقویت اشتغال، تفاهم نامه یی امضا شد.

مقام عالی دولت در استان با اشاره به این که ظرفیت های بوم گردی و گردشگری باید در مناطق مستعد بالفعل شود، گفت: تناسب جمعیت شهری و روستایی، مطلوب ترین ترکیب جمعیتی است و نباید اجازه دهیم روستاییان بخاطر تنگی معاش و فقدان کار روستاها را ترک کنند.
وی خاطرنشان ساخت: دولت  تسهیلات ارزان قیمت و یارانه دار برای روستاییان در نظر گرفته که باید با جذب کامل آن به رونق اقتصادی روستا و تثبیت جمعیت در روستاها کمک کرد.
استاندار با تاکید بر این که در اجرای طرح بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان باید اهتمام بیشتری صورت گیرد، اظهار داشت: حق بیمه یاد شده ۱۵ درصد است که ۱۰ درصد آن را دولت و ۵ درصد آن را روستاییان به صورت قسطی پرداخت می نکند و این مهم می تواند در تثبیت جمعیت روستاها در کنار دیگر مولفه ها کمک کند.
ری
استاندار با اشاره به این که موضوع سد منطقه شرق و شبکه انتقال باید با جدیت دنبال شود و با قرار گرفتن آب شیرین کن آب شرب و کشاورزی شرایط مطلوب تری پیدا کند، تاکید کرد: اصلاح الگوی کشت، مصرف بهینه و مدیریت منابع آب در استان در اولویت قرار گیرد.
مقام عالی دولت در استان با اشاره به این که شهرهایی که در ورودی های استان قرار دارند باید زیباسازی شوند و زیباسازی معابر تمام شهرها باید جدی گرفته شود، عنوان داشت: با نهضتی که در خصوص پاکسازی زباله در مازندران راه اندازی کردیم نباید در جایی از استان شاهد زباله و نخاله باشیم.
 
 مهندس اسلامی استاندار مازندران پیش از حضور در این جلسه از پل در حال احداث جاده گلوگاه - نیالا بازدید و با حضور در بیت سردار شهید رحیم کلبادی نژاد با خانواده این شهید والامقام دیدار و گفتگو کرد .
استاندار مازندران در ادامه سفر به شرق استان درجلسه شورای اداری شهرستان بهشهر با بیان این که بالاترین دغدغه خانواده ها اشتغال است و مشکلاتی در حوزه تولید وجود دارد، یاد آور شد: برنامه هایی را برای حل مشکلات استان در دستور کار داریم که فرمانداران باید با نهایت جدیت و توان بیشتری پای کار باشند و قوی تر به ایفای نقش بپردازند.
استاندار با تاکید بر این که ترکیب سنی،  جنسیتی، تحصیلی و مهارتی بیکاران شهرستان ها باید مشخص شود، افزود: باید در جهت توسعه منابع انسانی گام برداریم.
مقام عالی دولت با اشاره به این که مسیر حل مشکلات و توسعه شناسایی شود، گفت: سرمایه گذاران را باید جلب و تشویق نمود و هیچ کس حق ندارد مانع سرمایه گذاری بخش خصوصی شود.
اسلامی با تاکید بر این که موتور اشتغال و تولید با نیاز سنجی درست روشن می شود، تصریح کرد: باید راه حل های حل مسایل در حوزه های مختلف را به صورت دقیق و واقع بینانه شناسایی و اقدام نکرد .
استاندار افزود: با راه اندازی سیستم تعاونی باید دست دلالان را از تولیدات روستایی قطع کنیم و دیگر ظرفیت های اشتغال روستایی را فعال نماییم تا اقتصاد روستاها شکوفا و جمعیت روستایی تثبیت شود.
 
استاندار با اشاره به این که بهشهر از شهرهای مهم کشور و منطقه ای تاریخی و تمدنی و دارای علمای بنام، منابع انسانی مستعد و شهدای والامقامی است، گفت: باید برای منطقه گردشگری تفریحی عباس آباد بهشهر یک بسته کامل گردشگری تهیه و اجرا شود و کارخانه تاریخی چیت سازی بهشهر باید در مدار قرار گیرد.
مقام عالی دولت در استان، با بیان این که بهشهر و بندر امیرآباد یک نقطه از کریدور حمل و نقل شمال و جنوب هستند، تاکید کرد:  با تقویت تولید سهم مازندران در کریدور حمل و نقل شمال - جنوب ارتقاء یابد.
استاندار در ادامه بر توجه به دانشگاه ها و ظرفیت مشاغل مرتبط با حوزه آی تی تاکید کرد و افزود: دشمن همیشه در حال توطئه است لذا از القائات فضای مجازی نباید غافل شویم و از حریم خانواده ها باید صیانت کنیم.
 مهندس اسلامی، استاندار مازندران در این روز با جانباز سرافراز مدافع حرم سید جواد حسینی خلیلی دیدار و گفتگو نمود و از بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی در حال احداث بهشهر بازدید نمود.
مقام عالی دولت در استان در این روز هم چنین در جمع دانش آموزان ابتدایی شرکت کننده در جشن تکلیف در مصلای جمعه بهشهر حضور یافت.
 
استاندار همجنین درجمع مدیران شهرستان نکا  با بیان این که آمایش سرزمین و برنامه محوری، یعنی این که بر اساس استعداد و ظرفیت جمعیت و سرزمین باید برنامه ریزی نمود تا به نتایج مطلوب برسیم و کار پایدار بوجود آید، خاطر نشان ساخت: سبد اقتصاد و معیشت مردم می تواند با استعدادهای شهرستان و ایده های ساده و فرصت های موجود شکوفا شود.
رییس شورای اداری استان با تاکید بر این که توسعه باید درون زا باشد، ابراز نمود: اقتصاد مقاومتی باید متناسب با مقتضیات شهرستان ها اجرا شود.
اسلامی با بیان این که نیازمند افزایش بهره وری و کاهش قیمت تمام شده محصولات کشاورزی برای حضور در عرصه رقابت هستیم، افزود: نیروی کار باید با جدیت و غیرت کار کند، صاحبان سرمایه باید تشویق شوند و حقوق نیروی کار را رعایت کنند.
استاندار سپس از چند مکان اقتصادی و فرهنگی نکا بازدید کرد.


منبع : صدا سیما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تاکید استاندار مازند -

نظر شما در مورد : تاکید استاندار مازندران برکاربیشتر درشهرستانها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها