صفحه‌ای که جغرافیای مازندران را زیر سؤال برد!

تاریخ انتشار : سه شنبه 28 آذر 1396 - ساعت : 14:10

کد مطلب: 41158 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فارس گزارش می‌دهد

صفحه‌ای که جغرافیای مازندران را زیر سؤال برد!

مازندشورا: کتاب جغرافیای پایه دهم را که ورق بزنید، در یکی از صفحات آن نقشه‌ای را می‌بینید که مرکز مازندران را تغییر داده‌اند، همین کافی بود تا موضوع به وزارتخانه آموزش و پرورش کشیده شود.

مازندشورا: اظهار کرد: در جریان موضوع قرار گرفته‌ام، اشتباهی رخ داده است و می‌گوییم اصلاح کنند.

صفحه 26 جغرافیای ایران پایه دهم چاپ اول(95) 

به گزارش فارس نکته و سؤال قابل تأمل این است که کتاب جغرافیای ایران پایه دهم در سال تحصیلی 96 – 97 چاپ دوم آن است، در چاپ نخست این کتاب یعنی در سال تحصیلی 95 – 96، در صفحه 26 کتاب تنها دو تصویر وجود داشت، اما در چاپ دوم نقشه رشته کوه زاگرس به آن اضافه شده است و این تنها شکلی است که در این کتاب اضافه شده است.

در این شکل، همان‌طور که گفته شد در ذکر نقاط شهری مربوط به تمامی استان‌ها، نام مراکز استان‌ها مشخص شده است و برای مازندران به جای ساری، بابل را نقطه شهری عنوان کرده‌اند که نه‌تنها جغرافیای یک استان بلکه جغرافیای یک کشور را زیر سؤال برده است.

86001/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #ساری #مازندران #جغرافیای #استان #بابل #زاگرس #پرورش #گزارش #اصلاح #استان‌ها #موضوع #آموزش #تمامی #تحصیلی #اجتماعی #عنوان #اضافه #محمد دامادی #می‌دهد #خبرگزاری #کرده‌اند #دامادی #استان‌های #کردستان #نمایندگان #ناهمواری‌های #علی‌اصغر #اسلامی #یوسف‌نژاد #میاندورود

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : صفحه‌ای که جغرافیای مازندران را زیر سؤال برد!

*

*


X https://sport45.site/