مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 41188 -تاریخ انتشار : سه شنبه 28 آذر 1396 -ساعت : 22:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر آموزش و پرورش بهشهر اعلام کرد:

راه اندازی ششمین مدرسه مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در بهشهر

مازندشورا: بهشهر- مدیر آموزش و پرورش بهشهر گفت: ششمین مدرسه مرکز یادگیری محلی سوادآموزی راه اندازی شد تا شاهد رشد و توسعه سوادآموزی و مهارت در این بخش باشیم.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، قربانعلی اصغری، شامگاه سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بهشهر افزود: تلاش برای باسوادکردن جامعه بی سواد از مسائل و اهداف مهمی است که در نهاد آموزش و پرورش با قوت دنبال می‌شود.

وی اظهار کرد: استان مازندران تاکنون دارای ۵ مدرسه به عنوان مرکز یادگیری محلی سوادآموزی بود تا در کنار سوادآموزی، مهارت آموزی هم مورد توجه قرار گرفته و به افراد آموزش داده شود.

این مسئول ادامه داد: ششمین مرکز یادگیری محلی سوادآموزی مازندران در مدرسه حضرت خدیجه(س) خلیل شهر راه‌اندازی شده است که در هفته آینده افتتاح می‌شود تا افراد این مرکز علاوه بر رفع بی سوادی از سواد پایه برخوردار شده و در کنار تحصیل، مهارت‌های مختلف زندگی، اجتماعی و فرهنگی را آموزش ببینند.

مدیر آموزش و پرورش بهشهر گفت: آموزش‌های سواد پایه، شامل دوره‌های سوادآموزی، مهارت‌های اساسی زندگی و حقوق شهروندی، مهارت‌های فردی و فعالیت‌های فرهنگی، اعتقادی تربیتی می‌شود.

اصغری، یکی از برنامه‌های مهم دولت در حوزه سوادآموزی را حمایت جدی بر اساس موقعیت و آمار بی‌سوادان در ریشه‌کن کردن بی‌سوادی دانست که بر همین اساس در کلاس انتقال سوادآموزی سهمیه امسال ما ۴۰۰ نفر بوده است که تاکنون ۴۲۶ نفر در این دوره‌ها شرکت کردند.

وی گفت: همچنین در بخش کلاس‌های بی سوادی، برای افرادی که بی سواد کامل هستند هم سهمیه ابلاغی شهرستان، ۱۸۰ نفر بوده است که ۱۹۱ نفر تحت پوشش قرار گرفتند.

امام جمعه بهشهر هم در این جلسه با تاکید بر علم آموزی در تمام دوران گفت: با توجه به اهمیت آموزش و پرورش در رشد و توسعه جامعه، باید ارتقای بیش از پیش کیفیت آموزشی سرلوحه کار همه مدیران و معلمان قرار گیرد.

حجت الاسلام سیدعربعلی جباری افزود: توانمنمدسازی و افزایش فرصت یادگیری و علم آموزی برای اقشار مختلف جامعه در شهر و روستاها از وظایف مهمی است که بر عهده آموزش و پرورش نهاده شده است و امیدواریم در این بخش فعال‌تر از همیشه عمل شود.

وی گفت: همه ما در قبال نسل جدید و آینده مسئول هستیم و با توجه به اینکه در دورانی الگوهایی همچون شهید مطهری، شهید چران و بقیه داشته‌ایم که اکنون هم الگو هستند اکنون هم شهید حججی‌ها الگوی جامعه ما هستند و باید در تربیت چنین افرادی تلاش شود.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آموزش - سوادآموزی - پرورش - بهشهر - جامعه - یادگیری - مهارت‌های - مدرسه - آموزی - مختلف - زندگی - افرادی - اکنون - سوادی - سهمیه - فرهنگی - تاکنون - شهرستان - اصغری - ششمین - افزود - مازندران - مسئول - افراد - آینده -

نظر شما در مورد : راه اندازی ششمین مدرسه مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در بهشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*