مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 41196 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 آذر 1396 -ساعت : 01:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن
صفحه‌ای که جلسه این هفته شورای شهر ساری را از آن خود کرد

تداوم اعتراضات درباره تغییراتی که جغرافیای دهم رقم زد

صفحه‌ای که جلسه این هفته شورای شهر ساری را از آن خود کرد

مازندشورا: جلسه شورای شهر ساری با اعتراض به تغییر نام صفحات درس جغرافیایی کلاس دهم رنگ و بوی اعتراضی داشت و اعضای شورای شهر که دل پردردی داشتند نسبت به این مسئله مدیران ناحیه یک و دوی ساری به جای مسؤولان اصلی مورد مواخذه قرار دادند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، شب گذشته دهمین شورای شهر ساری با حضور روسای ادارات آموزش و پرورش ساری و اصحاب رسانه با پیگیری تغییر نام مرکز استان در صفحه ۲۶ کتاب جغرافیای سال دهم تشکیل شده است.

 در ابتدای جلسه علی‌اکبر زلیکانی عضو شورای شهر ساری  با خواندن متنی اعتراض خود را به این امر قرائت کرد.

*اقدام شبهه‌ناک
 نائب رئیس شورای شهر ساری اظهار کرد: اقدام شهبه‌ناکی که در کتاب درسی جغرافیای سال دهم علیه ساری صورت گرفت، واکنش شورای شهر ساری به سرعت به یک جریان رسانه‌ای تبدیل شد و در آن حساسیت و موضع‌گیری آشکاری از مدیران و نمایندگان را شاهد بودیم.
 
وی با بیان اینکه شهر ما به مشارکت‌های شهروندی مسؤولانه و تکلیف مدار به شدت نیاز دارد،  تصریح کرد: از شهروندی که نسبت به موضوع حساس شد و به من انتقال داد، تشکر می‌کنم.

زلیکانی با بیان اینکه ساری قدمت ۶ هزار ساله دارد، یادآور شد: طبق این کتاب درسی بابلسر فرودگاه دارد یک بچه می‌داند که فرودگاه در شهر ساری است و مگر می‌شود این‌ها اتفاقی باشد.

*معلمان چرا پیگیری نکردند

اسفندیار عشوری اظهار کرد: نمایندگان آموزش و پرورش شهرستان ساری پیگیری جدی کنند و چرا معلمان این مسئله را دیدند و مطرح نکردند.


رئیس شورای شهر ساری بیان کرد: این مسئله برای ما که شهری با قدمت ۶ هزار ساله داریم مهم است و باید هم‌صدا این مشکل را حل کنیم.
سید مسعود مدینه بیان کرد: بعد از سه ماه از شروع سال تحصیلی این موضوعات اتفاق می‌افتد، نظام کنترلی وجود ندارد.

*استعفا دهند

رئیس کمیسون فرهنگی شورای شهر ساری با بیان اینکه من اگر جای رؤسای وقت آموزش و پرورش بودم استعفا می‌دادم، اظهار کرد: نگرانی‌های زیادی در شهروندان بابت این موضوع دیدم.


کوروش یوسفی افزود: وزیر هنوز عذرخواهی نکرده در صورتی که این خبر در صدر خبر در جمع فرهنگیان، خانواده‌ها بوده، فرهنگ عذرخواهی در همه جای دنیا رسم است.


وی افزود: وزیر آموزش و پرورش باید از یک محفل رسمی بابت اشتباه کتاب جغرافیای پایه دهم به طور رسمی عذرخواهی کند‌.

این مسؤول بیان کرد: ما به عنوان عضو شورا حساسیت را در بدنه شورا دیدیم و مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران باید بعد از زدن نامه به وزارت‌خانه با اولین مصاحبه در تلویزیون با مردم ساری موضوع را در میان می‌گذاشت.


یوسفی با بیان اینکه ساری با قدمت ۶ هزار ساله سرمایه کشور است، افزود: ساری پیشانی مازندران است و چرا به مرکز استان بی‌توجهی می‌شود.

*اسم ساری در شاهنامه
رئیس کمیسیون بدنه و حقوقی شورا اظهار کرد: در این عصر با وجود فضای مجازی و انتقال داده و اطلاعات هنوز کسی ساری را نمی‌شناسد و می‌پرسند ساری کجا است.

سعید نجاریان با بیان اینکه ما نتوانستیم پیشینه ساری را خوب انتقال دهیم، افزود: در تمام نقشه‌های هخامنشی تنها شهر کنار دریا که ساری است دیده می‌شود و در ادبیات فارسی تاریخ ما در شاهنامه فردوسی چند بار اسم ساری تکرار شده است، آیا کسی در ساری این قدمت و این شعر‌ها را می‌داند.

*گریه می‌کنم
فرامرز نقیبی رئیس کمیسیون عمران و فنی شورای شهر ساری نیز گفت: برای معلمان شهرم که این صفحه از کتاب را درس دادند، گریه می‌کنم.

۸۶۰۵۱/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساری - شورای شهر ساری - شورای - پرورش - آموزش - اینکه - اظهار - جغرافیای - افزود - می‌کنم - عذرخواهی - موضوع - معلمان - انتقال - پیگیری - استان - زلیکانی - اقدام - مازندران - کمیسیون - یوسفی - شاهنامه - استعفا - فرودگاه - نمایندگان - می‌داند - حساسیت - مسئله - نکردند - شهروندی -

نظر شما در مورد : صفحه‌ای که جلسه این هفته شورای شهر ساری را از آن خود کرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*